3.11.2024
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Amerika musí zvolit Donalda Trumpa

Sdílejte článek:

SIMON WESTWOOD

Současná prezidentská kampaň bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa a úřadující viceprezidentky USA Kamaly Harris je tou nejkontroverznější a nejvypjatější kampaní, jakou jsme viděli za desítky let. Je však kriticky důležité pochopit, proč by nadcházející letošní listopadové volby mohly být momentem definujícím americkou historii.

Proč Americký národ zažívá bezprecedentní úroveň politické polarizace v zemi, jaká by nejenže mohla rozvrátit politický systém, ale mohla by rozhodit i ty tzv. liberální hodnoty? Přes to všechno se sem dere i spousta otázek týkajících se americké budoucnosti na globální scéně v důsledku domácí politiky.

Chaotická domácí politika Ameriky je ve skutečnosti projevem její chaotické mezinárodní role

Bývalý prezident USA Bill Clinton kdysi řekl: „Čím více to vidím zblízka, tím více jsem přesvědčen, že už neexistuje jasné rozlišení mezi tím, co je zahraniční a co je domácí.“ Toto Cintonovo prohlášení objasnilo jednu věc, a to že americká domácí chaotická politika je ve skutečnosti projevem její chaotické mezinárodní role, v níž zas a znova pro mezinárodní komunitu vytváří problémy.

Kdo je Donald Trump?

Donal Trump je americký podnikatel a sloužil jako prezident USA od ledna 2017 do ledna 2021. Získal nominaci Republikánské strany a znovu kandidoval na prezidenta; byl však v listopadu 2020 za záhadných okolností poražen Demokratem Joe Bidenem.

Teď Trump zase získal republikánskou nominaci a opět kandiduje na prezidenta proti Demokratce Kamale Harris.

Proč Amerika potřebuje Donalda Trumpa?

Trump je dnes v Americe jediným vůdcem, který by mohl Americký národ zachránit před rozpadem. Poté, co prezident Barack Obama opustil úřad, byla Amerika naprosto ve stavu úpadku. Obama zahájil nové války, ale Trump se zdržoval vedení nových válek a soustřeďoval se na americké domácí záležitosti. Obyčejní Američané Trumpa milují, neboť ten je skutečnou tváří Amerického národa a promlouvá ze svého srdce.

Proč americká mediální mafie Trumpa očerňuje?

Studie vypracovaná Sorensteinovým centrem médií, politiky a veřejné politiky na Kennedyho fakultě Harvardu z května 2017 odhalila určité ohromující výsledky. Tato studie analyzovala tištěná média The New York Times, The Wall Street Journal a The Washington Post. Zahrnula i americké zpravodajské kanály jako CBS, CNN, Fox News a NBC spolu se třemi evropskými mediálními domy včetně britských BBC a The Financial Times a německého ARD. Výsledky byly ohromující, jelikož byl Trump ve vysílacím čase tím, kdo dohromady mluvil z 65 % a byl hlavním tématem skoro 41 % všech zpravodajství. Tato zpráva též poukazovala, že během Trumpových ‚Prvních 100 dní‘ byl celkový tón zpravodajství z 80 % negativní – tudíž nejvíce negativní, jakého se jakémukoliv prezidentovi USA dostalo. Jedině Fox News, jakožto sympatizant Republikánské stranym líčila Trumpa relativně pozitivním způsobem, 48 % jich bylo pozitivních.

Nejzajímavější je ovšem nebezpečná kampaň, která probíhala v pořadu ‚Saturday Night Live‘ od NBC. Trumpa tam představoval herec Alec Baldwin a překračoval hranice mezi komedií a satirou, měl však podobu organizované a symetrické propagandistické mašinérie. Trumpův slogan ‚Udělat Ameriku opět velikou‘ byl nahrazen ‚Udělat Ameriku opět ožralou‘. Podobně tiskovou tajemnici Bílého domu Sean Spicer v ofenzivním stylu očerňovala herečka Melissa McCarthy.

V prosinci 2023 srovnával Washington Post Trumpa s Adolfem Hitlerem. Jediným rozdílem mezi páskou na ruce Hitlera a Trumpa bylo to, že ten první tam měl svastiku a ten druhý Pečeť prezidenta Spojených států. A zase německý politický magazín Der Spiegel portrétoval Trumpa na titulní straně svého vydání z roku 2017, jak drží useknutou hlavu Columbie (tj. Sochy svobody). Podobně vydání Atlantic z března 2017 o něm publikovalo článek s názvem „Jak vybudovat autokracii?“.

Americká mediální mafie kritizuje Trumpa a Putina

Už dávno před zvolením Trumpa ve volbách 2016 vytvářela americká mediální mafie povídačky o obchodních vztazích Donalda Trumpa s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Společná tisková konference po Helsinském summitu se točila kolem otázky: „Vměšovalo se Rusko do prezidentských voleb USA 2016?“ Trump říkal: „Naše očekávání se zakládají na realismu, ale naše naděje se zakládají na touze Ameriky po přátelství, spolupráci a míru, a myslím si, že tak mohu mluvit i za Rusko.“ Trump dále mluvil o Muellerově vyšetřování jako o katastrofě a vznesl otázky ohledně Hillary Clinton. Kupodivu v tom Putin Trumpa podpořil a promluvil o 400 milionech US $ poslaných Hillary od pana Billa Browdera na její prezidentskou kampaň ze zisků Brodera vydělaných z Ruska.

Co kdyby Donald Trump nebyl zvolen?

15. března 2024 řekl na shromáždění Trump: „Pokud nebudu zvolen já, bude to pro tuto zemi krvavá lázeň.“ Člověk si může jen představit, že když nebude Trump prezidentem USA, může země zažít další krvavou Občanskou válku a pak už žádná moc nebude schopná zabránit rozpadu Ameriky.

Závěr

Největším zločinem Donalda Trumpa bylo, že argumentoval ve prospěch Ruska a opětovné zřízení G-8, když do něj zase vzal Moskvu. To asi není přijatelné pro americký politicko-ekonomický a bezpečnostní establishment a proto je Trump neustále terčem útoků, přinejmenším politických.

Chtějí-li američtí voliči udržet Ameriku na správné cestě a zabránit, aby upadla do další občanské války, tak musí zvolit Donalda Trumpa.

journal-neo.su

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)