12.10.2023
Kategorie: Politika

Ale jinak vůbec nejsou ovce

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Toto řekl náš skvělý a evropsky hodnotný ministr vnitra Vítek Rakušan. On to myslel na Rusko. Jako, když Putin dopouští zločiny ruské armády na Ukrajině, tak bude potrestáno Rusko i se svými občany, protože v tomto případě je kolektivní vina žádoucí. Ihned se to obrátilo proti odpuštění viny sudetských Němců, protože oni chtěli „heim ins Reich“ a henten Reich se na nás dopustil zločinů, které se dodnes špatně bagatelizují.

Kdo by to byl ale řekl, že Vítkův výrok uvidíme realizovat v praxi tam v Izraeli i pásmu Gazy… Nejprve Hamás cíleně rozstřílí civilisty, seká hlavy dětičkám, bere rukojmí, aby měl koho popravovat, protože každý Žid může za to, že je Žid… A pak izraelská armáda začne srovnávat se zemí budovy v Gaze… každý Palestinec je přece terorista… i ti šestiletí se už přece učí nenávidět Izrael. Mají to v učebnicích, které zaplatila EU… a bude platit dál.

Vítek Rakušan také řekl, že Česká republika může být solidární a přijmout z EU třicet tisíc imigrantů, kteří jsou ausgerechnet přesně z toho prostředí, které nenávidí Izrael. Je rozdíl mezi Syřanem a Afgháncem, je rozdíl mezi sunnitou a šiítou, ale v tomto je Korán pro všechny stejný.

Vítek Rakušan vidí větší nebezpečí v Okamurovi, než v islámu…. a Láďa Vrábel se zase cítí bezpečněji, když je ministrem vnitra Rakušan, než kdyby jím byl Rajchl… To prostě nevymyslíš.

Před časem uspořádal Martin Konvička happening, kdy na Staromáku předstírali teroristický útok… Ti, kteří ho tenkrát za to posílali do horoucích pekel, ti si dneska připínají Izraelské vlajky. Do soboty byl Islám kulturní obohacení a nepředstavoval vůbec žádné riziko, dneska na muslimy nadávají ještě hůř, než to kdy dělal Blok proti Islámu.

Ale jinak ti libtardi vůbec nejsou ovce… Naopak, jsou ta vzdělanější a chytřejší část populace, která má vždycky ty správné názory a volí hodnotovou politiku.

Naše vždy pravdomluvná média najednou připustila, že s Ukrajinou je to špatné… Rusům totiž nedocházejí vojáci. Fakt. Nedocházejí. Sice mají strašlivé ztráty, desetkrát vyšší než Ukrajinci, ale vojáci nedocházejí. A nic se nestalo. Žádný rozhořčený libtard nepovstal, aby se podivil nad tímto obratem. Nepožadoval vysvětlení, jak je možné, že říkají opak toho, co před měsícem. Nic. Ticho. Jen dezolát se podivuje, jak je možné, že Rusové mají tak velké ztráty, ale nemusejí mobilizovat a začne spekulovat, jestli jsou ty ztráty opravdu tak velké, nebo jestli to není další lež našich pravdomluvných intervjuků.

Ale jinak libtardi vůbec nejsou ovce.

Včera se začaly objevovat zprávy, že odteď už útočí Rusové. Aby neútočili. Strýček Sam už má jiné starosti. Tak velké, že si už nikdo nepamatuje nějaký Náhorní Karabach… jsou tam teď docela levné baráky a spoust azerbajdžánských výhod. Navíc je azerbajdžánský diktátor u našich papalášů docela v kurzu a vůbec nevadí, že provedl hladkou etnickou čistku. Obchodujte s Azerbajdžánem, tam se pod unijní sankce nedostanete. I když… teď když jsme všichni protiislámští a všechny islámské země podpoří Palestince proti Izraelcům. Třeba to teď bude jinak.

Ale jinak libtardi vůbec nejsou ovce.

Mimochodem… viděli jste poslední vystoupení Blyštivého? Omotával se vlastníma rukama, jako by byl ve svěrací kazajce a čelo se mu lesklo jako měsíc v úplňku. Sice se pochválil, jak všechno zvládá a do druhého poločasu jde s dobrým skóre, ale to mu napsali marketéři… kteří z něj už zřejmě mají taky prču a prostě zkoušejí, jak velkou blbost jim Péťa ještě sežere. Řeč těla mluvila jasně. Péťa obklíčil sám sebe svojí hodnotovou politikou. Ale má to dobrý, Petr Pavel předvedl větší faux pax. Tak velké, že až se politické kyvadlo přehoupne (a ono se přehoupne), tak ho z té velezrady někdo obviní. Kdyby jen proto, aby ho zaměstnal něčím jiným, než řečněním o tom, jak se máme vzdát práva veta.

Politické dno je ještě pod Péťou… ještě je k dispozici Nerudová a naše první dáma. Ještě je kam klesnout. Na Strojírenském veletrhu Péťa dostal čočku od průmyslníků, že jsou díky jeho energetické politice dokonale nekonkurenceschopní… Ne, vůbec to manažeři neříkají zaměstnancům. Naopak je nabádají, aby volili správně. Co je komu do majitelů firem, že?

Ale jinak libtardi vůbec nejsou ovce.

Fico s Pellegrinim a Dankem udělají vládu… Nakonec se domluvili hladce a pokud tam byly nějaké rozpory, sobotní útok Hamásu a izraelská odveta je hladce urovnaly. Rýsuje se nám „zlověstná čtyřka.“ PiS, Fico, Orbán a Veľký Bocian… Asi půjdu Andrejovi pogratulovat… Jeho chvíle se blíží a ať Fiala udělá cokoliv, Babišovi to pomůže. Naše Pětikolka si opravdu jen vybírá, jestli Babiš bude vládnout v koalici nebo jestli udělá vládu sám. Vybírá, jestli budoucí vláda bude mít jen většinu nebo ústavní většinu.

Rakušan řekl, že do koalice s Piráty už nepůjde. Samozřejmě že nepůjde. S nikým už nepůjde, protože ho nikdo nebude chtít. Kdo by chtěl mít na společné kandidátce volební ojebávače? Podle SANEPu má PRO asi dvojnásobné preference než STAN…

Piráti teď budou muset být hodně zticha… nebo by nějaký dezolát mohl vytáhnout důkazy o jejich propalestinských postojích… a protože libtardi vůbec nejsou ovce, mohlo by se to obrátit proti jejich oblíbeným progresivistům.

Ale jinak libtardi vůbec nejsou ovce.

Všímáte si, v jak komfortní pozici je Orbán? Má to dobrý do Ruska, ale humanitárně pomáhal i Ukrajině. Má to dobrý do Izraele, ale před Araby mluví o míru a není to trapné. Nemusí měnit názory, nemusí otáčet. Mír, to je jeho politika. Mír je jeho hodnota. Nepřilévat olej do ohně, to je jeho přístup. Tak jako vyzýval ke klidu na Ukrajině, tak může vyzývat ke klidu i teď. Nespálil mosty k nikomu a od nikoho se nenechal oddělit válečným požárem.

Ale zároveň neseděl na dvou židlích. Seděl na té své – Maďarské. Ne, není to žádná velmocenská židle. V porovnání s velkými zeměmi to je židle docela vratká. Nechránila před sekulárními vlivy, které jsou větší než celá EU, nejen Maďarsko. Neuchránila Maďary před inflací. Ale je to židle suverénní. Orbán si může klidně jet podat ruku se Saúdy, Číňany, Izraelci, Turky, Rusy… A dostane od nich občas nějaký dárek – třeba nějakého osvobozeného vězně… Maximum, co může Maďarsko udělat.

Oč větší hodnotou je mír, než velmocenské hrátky, které se za hodnoty vydávají. Oč větší hodnotou je prostý mír i bez přehazování vlajek na profilech, bez rektálního alpinismu ať už na západ nebo na východ. Nesouhlasíme s válkou, nebudeme na ní přispívat (ani náboji na Ukrajinu, ani placením „učebnic“ pro Hamás ani souhlasem s rozšiřováním osad na Západním břehu.) Nemůžeme nikoho od války odradit, nejsme policajt, ale nepřidáme se k ní. Vždycky budeme jen zmírňovat následky.

Nebudeme falešnými proroky jako Džamila či Fórum 24. Nebudeme lhát Ukrajincům, že mohou vyhrát, nebudeme jim lhát, že naše podpora je absolutní a nikdy nepomine. Mír je větší hodnota než spravedlnost. Mír je větší hodnota než čest. Nevzbudíme u nich lichou naději, protože ze zhrzené lásky vzniká největší nenávist. Nebudeme dělit svět na dobro a zlo, protože se to až příliš často mění. Nebudeme zapomínat na minulost, ale nebudeme ji zneužívat k novým křivdám. Nebudeme fandit výrobě nových teroristů bombardováním, stejně jako nebudeme omlouvat podřezávání dětí.

Tohle je skutečná hodnotová politika. Pozná se podle toho, že se na ní nemusí nic moc měnit, i když se svět okolo mění rapidně. Hodnota je to, co se osvědčilo v čase. Nikoliv to, co je zrovna v kurzu. Hodnota je to, co přetrvalo věky, nikoliv experimenty, které pohlcují samy sebe. Proto Maďaři neruší rodinu, proto Maďaři nepouštějí do země kdekoho, proto Maďaři nedovolují neziskovkám učit ve školách.

A abych tento článek ukončil ve stejném duchu:

Ale jinak libtardi vůbec nejsou ovce.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
66 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)