26.8.2023
Kategorie: Společnost

A zase je to (bylo) asi trochu jinak …

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ/JINDŘICH RAJCHL

A zase je to bylo asi trochu jinak, aneb je třeba zabít pravdu hned v zárodku.

Okamžitě po napadení dvou Ukrajinek, které prý s dětmi seděly jen tak na obrubníku u silnice a poklidně čekaly na příchod Luny, či Perseidů, se rozjelo proukrajinské fanatické liberální peklo.

Nikdo neřešil, kdo je skutečně kdo, ani co se skutečně stalo. Stačila národnost a objektivita šla okamžitě stranou. Že tam byla spousta otazníků, nikdo neřešil. Viník byl předem jasný. Prý “vyvolávači nenávisti” to byli. Ihned se vyrojily známé morální majáky, které by nejraději okamžitě pozavíraly všechny z Václaváků včetně Rajchla a Okamury. Kdybychom tu měli středověké mučení, nepochybuju, že by náměstí plná těch zaslepených proukrajinských fanatiků tleskala natahování názorové opozice na skřipec. Ti odvážnější by táhli gilotinu a ti největší patolízalové koše na useknuté hlavy.

Ten útok je samozřejmě odsouzeníhodný a měl by být řádně vyšetřen, jako každý útok. Ale o tom tenhle příspěvek být nemá. Má být o uplatnění kolektivní viny a kolektivního odsouzení na základě nepodložených a neúplných informací. Nepřipomíná vám to něco z nedávné minulosti? Můžete za všechno zlo světa, protože se považujete za vlastence! Protože jste a chcete být Češi a na České republice vám záleží víc, než na jakékoliv jiné republice. Včetně té modrožluté, jejíž vláda nám aktuálně vládne. Je potřeba vás umlčet, vytěsnit, liberálně zlikvidovat.

V té nedávné minulosti takhle s lidmi zacházeli ti největší a nejhorší bolševici. Pravda nikoho nezajímala. Pravda byla jen jedna. A máme to tu zpátky. Máme tu na Hradě komunistické rozvedčíky, máme tu komunistické vojenské prokurátory Stříže, máme tu komunistické soudce Flemry aspirující na nejvyšší funkce. Nikdo z nich si nic nepamatuje, nikdo z nich to morální dno neřeší. Asi šli jen tenkrát kolem.

A pravdoláskaři? Ti jim tleskají a už se asi klepou na to, jak se staré pořádky vrátí, a se všemi těmi realisticky uvažujícími lidmi, které nazývají posměšně flastenci, protože dehonestující nálepka je ideologický základ, po soudružsku zatočí.

Do takové doby, do takového morálního bahna nás naši představitelé zavedli. A já se vůbec nedivím, že tu byly popravy a falešná odsouzení v padesátých letech. Jsou to pořád ti samí lidé, pořád ty samé zvrácené charaktery a pořád ty samé metody. Jen se možná dneska jmenují trochu jinak.

K případu se na FB vyjádřil i Jindřich Rajchl:

Podle článku publikovaného na Idnes to vypadá, že příběh o dvou ženách pokojně sedících na obrubníku, u kterých zastavuje “český nácek” a s intuicí Sherlocka Holmese se tíže, zda nejsou z Ukrajiny, načež po kladné odpovědi vybíhá z auta a brutálně obě ženy napadne, dostává povážlivé trhliny.

Dle přítomných svědků se osmačtyřicetiletý kolotočář dostal do střetu se dvěma opilými ženami, které seděly na jeho vozíku, s nímž chtěl odjet. Podle přítomných to navíc nebyl první konflikt, do kterého se ženy na pouti dostaly.

Aby bylo naprosto jasno – rozhodně a za žádných okolností neschvaluji tento čin ani jiné násilí na ženách.

Nicméně představa, že si příslušník rodiny “světských”, jenž 20 let jezdí s kolotoči, někde poslechl Rajchla (nadto za situace, kdy jsem opakovaně situaci uklidňoval a opakovaně výslovně varoval před uplatněním kolektivní viny vůči Ukrajincům) či Okamuru a jal se surově zbít dvě zcela anonymní ženy jen proto, že pocházejí z Ukrajiny, se v tuto chvíli jeví spíše jako zbožné přání pana Rakušana, Zdechovského, Haška a jim podobných soudruhů.

V této souvislosti je nepochybně zajímavé i to, že kromě portálu Idnes, se žádné médium neobtěžovalo poslechnout si také druhou verzi příběhu. Prostě se věřilo jedné straně a basta! Důvod je nasnadě – perfektně se jim to hodilo do krámu, tak proč si to kazit nějakou snahou o objektivní vylíčení celé události.

Ovšem víra patří do kostele, vážení žurnalisté – vaší prací je zjistit objektivní fakta a zveřejnit verze obou dvou stran. Nestranně a nezaujatě. Ale na to už většina z vás při svém fanatickém aktivním boji za pětikoaliční pravdu dávno zapomněla.

Jisté je nyní jen to, že závěry o tom, že tento skutek byl výsledkem nějaké předsudečné národnostní nenávisti vyvolané opozičními politiky kritizujícími skutečnost, že pětikoalice preferuje pomoc Ukrajině před péčí o vlastní občany, byly minimálně předčasné, ne-li zcela mylné.

Rakušana, Zdechovského a spol. naprosto nezajímalo, co se skutečně v Plasích odehrálo, a celou situaci jen nestoudně zneužili pro své politické cíle.

A v tomto nízkém jednání jim zdárně sekundovala většina našich médií, která zcela rezignovala na poctivou novinařinu, jejímž základem je zeptat se na popis děje obou stran konfliktu a ideálně i nezaujatých svědků.

Omluvu od těchto bolševických úderníků nečekám. Ale pevně doufám, že se lidé uvědomí to, jak rychle se blížíme padesátým letům minulého století, kdy se režimu nepohodlní lidé společensky likvidovali na základě zcela smyšlených obvinění. Nikoho nezajímala pravda, důležité bylo, na čem se usnesla strana a vláda a co napsalo Rudé právo.

Prosím nedopusťme návrat těchto temných časů.

Jak už jsem napsal před pár týdny – oni nechtějí umlčet mě, oni chtějí umlčet vás. Já jim jen stojím v cestě.

Pokud se jim nepostavíme nyní, tak udělají vše pro to, abychom se jim příště už postavit nemohli.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (17 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)