6.11.2023
Kategorie: Společnost

Naše trestní právo je opravdu “roztomilé”

Sdílejte článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

Naše trestní právo je opravdu “roztomilé” a vy sami posuďte co z těchto činů je zločin menší nebo větší. Za mě je to jednoznačně znásilnění a 3 roky je zatraceně málo.

Za pár slov 5,5 roků – Čermák. Vrchní soud v Praze ve středu potvrdil Tomášovi Čermákovi trest vězení ve výši 5,5 roku za podporu a propagaci terorismu. Loni měl na sociálních sítích nabádat své sledující, aby za použití všech prostředků, včetně násilí a zabránili přijetí novely pandemického zákona. Rozsudek je pravomocný. Odvolání se zamítlo. Čermákovi hrozilo až 15 vězení, odvolací senát mu potvrdil trest ve výši 5,5 roku ve věznici s ostrahou. Také mu propadne telefon, kterým video natočil. Dostal také zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu 30 měsíců.

„Musíme se nastartovat a nakopnout k radikálnímu odboji. Zbavíme se těch vyžranců jednou provždy. Nastolíme si tady vlastní pořádek, vlastní zákony pro všechny,“ řekl Čermák.

„Obžalovaný vybízel k organizovanému násilí vůči orgánům veřejné moci, aby nebyla přijata novela pandemického zákona. Obžalovaný vyzýval diváky, aby vypálili Senát. Pan Čermák je první osoba, která byla odsouzena za podněcování k teroristickému útoku,“ uvedl po jednání státní zástupce Martin Bílý.

Za znásilnění 3 roky – Ferri. Soud shledal exposlance Dominika Feriho vinným ve všech bodech obžaloby. Nepravomocně jej odsoudil na 3 roky. Je obžalovaný ze dvou znásilnění a pokusu, musí zároveň uhradil poškozeným nemajetkovou újmu ve výši 300 tisíc, 150 tisíc a 60 tisíc korun. Trest si má odpykat ve věznici s ostrahou. Dva z Feriho činů mají charakter zvlášť závažného zločinu. Jeho obětmi jsou mladé ženy s vysokým potenciálem do budoucna, u kterých došlo ke snížení kvality života.
Prý lze přihlédnout k tomu, že se trestné činnosti dopustil ve věku blízkém k věku mladistvých. Jeho trest má podle ní výchovný charakter a je úhrnný za více činů.

Za mařenu 6 let roků – FenykPodle rozsudku muž na zahradě svého domu vysadil a pěstoval 28 rostlin konopí, které dále zpracoval. Ústavní soud zamítl stížnost muže, který dostal nepodmíněný šestiletý trest za pěstování konopí na zahradě u rodinného domu na Hodonínsku. Muž trest označoval za nepřiměřený a excesivní, poukazoval na tvrdé dopady pro rodinu. S družkou se stará o dceru, splácejí úvěr na rekonstrukci domku. V ústavní stížnosti muž zejména tvrdil, že justice při úvaze o trestu dostatečně nezohlednila nejlepší zájem dítěte, tedy jeho dcery. Ústavní soudci v senátu se zpravodajem Jaroslavem Fenykem ale nenašli důvod k zásahu. Ztotožnili se s názorem Vrchního soudu v Olomouci, že dopad trestu na život nezletilé dcery se v tomto konkrétním případě nijak nevymyká podobným situacím. Nejlepší zájem dítěte prý nepřevážil nad veřejným zájmem na potrestání pachatele.

Ferri je prase a jen 3 roky. Já bych mu napařila daleko víc a jeho dřívější bezúhonnost je mi jedno. Znásilnění je odporný čin a pokud k tomu oběť omámí, tak by potřeboval kastraci. Arogantní blbeček, co má pocit nedotknutelnosti se celou dobu smál a nemyslím, že ho jeho jednání nějak trápilo.

Fenyk dostal 6 let za mařenu. Tvrdý trest za pěstování něčeho co Piráti chtějí legalizovat a doktoři by ji rádi podávali jako lék. Ovšem pěstovat si ji doma? Tak to je velký hřích. Hlavně z ní politici nemají nic ani ty daně. Tohle je jediné kdy s Piráty souhlasím. Ať si lidé pěstují mařenku a vaří si z masti. Měla by to být jejich věc.

Čermák  dostal 5,5 roků za to že mluví co si myslí. Nevím jestli vyzýval k zapálení Senátu. Já si pamatuji větu že musíme se nastartovat a nakopnout k radikálnímu odboji a zbavit se těch vyžranců jednou provždy a nastolit si tady vlastní pořádek, vlastní zákony pro všechny. Co se týká té věty, já na ní nevidím ani terorismus ani rasismus. Ulevil si nahlas a nemyslím si, že je v tom sám. Tyhle změny si přeje polovina republiky protože nechtějí čekat, až dopadneme jako Sedláci u Chlumce. Lidé chtějí činy a ne sliby.

 

politikarina.cz

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x