25.6.2023
Kategorie: Společnost

Danuše nemá v České republice rovné příležitosti!

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Je neděle, tak se to po té včerejší smrtšti, kdy se v Rusku vlastně nic moc nestalo, kromě toho, že Prigožin bude řídit ty svoje frajery z Běloruska a u nás Lipavský přišel o dovolenou na Krymu, začneme zabývat něčím mnohem vážnějším. Danuše Neruduše nemá v České republice rovné příležitosti!

A žádá nás o to, abychom se ji o tom ani nesnažili přesvědčovat, páč ona ví své. A žádá velmi sofistikovaně. Prý pokud ji budou muži přesvědčovat o tom, že tady ženy rovné příležitosti mají, je to stejné, jakoby je ona přesvědčovala o tom, že když vás (vy všichni oškliví chlapi) kopne do rozkroku, nebude vás to bolet. A máte to!

Já chápu, že tu jsou odvětví, kdy ty příležitosti opravdu nejsou. A je to dobře. Například padesátikilovou hasičku, která vás jde vytáhnout z hořícího domu, byste asi fakt potkat nechtěli. Myslím, že ve Švédsku to zkoušeli, a nedopadlo to úplně dobře. Pak jsou odvětví kde nejsou, protože se tam ty ženy sami necpou. Možná Danča by je na ta místa slévaček, hornic a asfaltovaček silnic nacpala, otázka je, jak dlouho by ji tam vydržely.

Co se týká běžného života, za sebe jsem přesvědčená, že ty příležitosti jsou plus minus autobus prostě stejné. A zavádění různých kvót povede jen k tomu, že se bude dva měsíce čekat na požadavky splňující uchazečku ženu, která se tam buď nakonec a) nějakým podfukem dosadí, nebo se tam stejně b) bude muset vzít ten, kdo je splní. Varianta a) má za následek většinou průšvih, který sanuje za zjevné nenávisti celý kolektiv, varianta b) je rozumnější, ale bude znamenat, že se žena bude muset později nacpat někam jinam.

Vážně tohle chceme? Za sebe mohu říct, že buď jsem měla v životě extrémní štěstí, nebo nejsem taková „cíťa“, ale opravdu mě nic, co by se nedalo vyřešit zcela standardně nepotkalo. Jen tomu prostě ta žena v některých případech musí obětovat stejně, jako ten muž. Což se jim zase nelíbí, viz. návrh poslankyň v duchu „já jsem maminka a žena a tak nemůžu být dlouho ve sněmovně“. No tak to si ale holky budete muset vybrat, že.

Takže Danuše chce rovné příležitosti, ale zároveň první co udělala, když ji Petr Pavel v debatě setřel bylo, že začala fňukat, že je to proto, že je žena. Ne Dančo. Je to proto, že jsi tu jednoduše hratelnou repliku nedokázala odpálkovat zpátky. Svoji rovnou příležitost jsi tam hodila do koše. 

Takže já tu žádné kvóty nechci. A nejen na ženy, ale ani na dalších stopadesát pohlaví, včetně pejsků a koňů a já nevím čeho všeho. Pokud chce kůň místo elektrotechnika, nechť ho má, ale ať si uvědomí, co to obnáší, a že mu to s těma kopytama půjde dost blbě. 

Hezkou neděli všem.

 

Jana Marková

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
43 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x