10.6.2020
Kategorie: Politika

KSČM proti Izraeli na straně islamistů a antisemitů

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieTak jsem si na jedné komunistické vývěsce u nás v Budějcích přečetlkomentář v Haló novinách na neustále omílané protižidovské téma, že prý Izrael zneužívá holocaustu jako záminku k obsazování arabských území.

Taková interpretace mně neznámého autora je samozřejmě hloupá. Izrael ničeho nezneužívá, holocaust, v jehož rámci se nacisté pokusili vyhladit Židy a šest milionů jich přitom zavraždili, je nejhrůznější událostí v dějinách lidstva. Je proto smutné, a zvláště v roce 75. výročí ukončení II. světové války, zneužívání této obrovské tragédie k výpadům proti Izraeli. Ten článek v komunistickém plátku jsem hledal na webu, ale nenašel. Ovšem svoji protižidovskou rétorikou není v rudém médiu ojedinělý.

Narazil jsem v něm mimo jiné na silně nenávistné výroky nejvyššího íránského duchovního představitele a faktické hlavy státu. „Boj za osvobození Palestiny je povinnost a věc islámské svaté války. Sionistický režim je rakovinný nádor regionu. Dlouhou dobu trvající sionistický virus bude odstraněn,“ vyhrožuje ajatolláh Alí Chameneí. Tyto nehorázné hrozby zveřejněné v článku s titulkem „Chameneí: Sionistický Izrael je nádor“ jasně dokazují sympatie českých komunistů k islamistickému Íránu, který se netají snahou zlikvidovat Židy a hrozí jim vražděním.

Takové agresivní vyhrožování, které je v rozporu s mezinárodním právem, Komunistické straně Čech a Moravy nevadí. Avšak oprávněné snahy Izraele o zajištění vlastní bezpečnosti ano. Neměli bychom se tomu divit. Je pravdou, že komunistické Československo zpočátku Izrael podporovalo, avšak od padesátých let minulého století už bohužel stálo na straně jeho nepřátel. Komunisté své postoje nezměnili. Izrael je podle nich příčinou zla, kdežto „hodní“ Arabové chtějí pouze své území, které jim prý Židé okupují. Teroristické útoky proti Židům, vraždění Izraelců, vyhrožování egyptského prezidenta Násira, že Židy nechá naházet do moře, to českým komunistům nikdy nevadilo, to přehlíželi mlčením. Ovšem zásahy Izraele proti palestinským teroristům jsou podle nich špatné.

KSČM je stranou otevřeně sympatizující s radikálními fanatickými muslimy a antisemity. Bohužel je přítomna v Poslanecké sněmovně a její šéf Vojtěch Filip je prvním sněmovním místopředsedou. A to je špatně.

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 3,35 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x