27.5.2023
Kategorie: Společnost

Zrušit rodná čísla?

Sdílejte článek:

JIŘÍ MAŠEK

Stát má v plánu zrušit rodná čísla. O tuto bitvu za desítky miliard korun neprojevuje přitom téměř nikdo zájem– ani občané, ani firmy. Není to potřeba a nikdo to nechce! Vše připravuje kabinet vicepremiéra pro digitalizaci Ivana Bartoše. 


Piráti v akci, po nich potopa. Hlavně že jsou s Fialou na stejné vlně. Od roku 2025 by se rodná čísla (RČ) měla stát minulostí. Namísto nich by měly být zavedeny tzv. bezvýznamové směrové identifikátory (BSI).

Porovnání:

  • Rodné číslo – 940228/3946
  • BSI – 6cf37cfe-1386-459a-99e6beefff7a1527

Takže jinak vážená VLÁDO:

Chci si ponechat svoje RČ.
Fakt mi nevadí že z něj jde odvodit, zda jsem muž nebo žena.
Fakt mi nevadí že z něj jde odvodit, můj věk.

Přátelé, pokud s tím má někdo problém, nechť to řeší individuálně na úřadech. Jsem zvědavý, kolik “potížistů” se najde.

Tečka!

Nechápu, co to je za dobu, kdy se musí většina přizpůsobit menšině, a ještě za to společně budeme platit desítky miliard.

V době, kdy státní rozpočet je v těžkém minusu a vláda zatěžuje občany a firmy vyšším zdaněním. Navrhuji umožnit změnu těm, kteří mají problém s RČ, ale na jejich vlastní náklady. Hotovo.

Je to naprostý nesmysl, který v naší zemi způsobí neuvěřitelný chaos. Rodná čísla dlouhodobě a spolehlivě fungují. O tom jsem bytostně přesvědčen.

Už teď vidím úřady, jak tenhle přechod bezproblémově zvládnou a úředníky, jak tam ťukají ty kódy BSI. Jako by toho nebylo už teď dost. Funkční systém, který je prověřen mnoha lety používání, se nahradí něčím, co vlastně tak nutně nepotřebujeme, a hlavně to nikdo krom pirátů ani nechce! 

Polovina národa si doteď láme hlavu s číslicí za lomítkem, čtyřmístné piny od platebních karet si někdo zapisuje na papírky a teď všem dáte nekonečný, nezapamatovatelný a nelogický BSI kód. Jak to asi dopadne že. 

A na tuhle změnu snad v současnosti finance máme?

Voni jsou fakt hlava, pane Bartoš.

Na to jste přišel sám nebo expertní tým PIRÁTŮ?

Tahle VLÁDA je fakt zadarmo drahá.

 

MUDr. Jiří Mašek

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (40 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)