28.12.2022
Kategorie: Společnost

Zlý sen: 150 miliónů dá vláda “hodným” médiím a neziskovkám na “boj s desinformacemi”

Sdílejte článek:
ROBERT KOTZIAN
Na obrázku je Michal Klíma, vládní zmocněnec pro oblast médií a dezinformací. Dnes zveřejnil, že chystá návrh zákona, který umožní trestně stíhat “vědomé a záměrné šíření dezinformací s cílem významně poškodit demokratický charakter státu či jeho klíčových bezpečnostních zájmů”.

Podle pana zmocněnce by měla nezávislá média dostávat 100 milionů Kč dotací ročně a factcheckingové neziskovky 50 milionů Kč ročně.
.
Skutečně zde existuje někdo aspoň trochu relevantní, kdo vědomě a záměrně šíří nějaké informace, aby poškozoval demokracii? Někdo, kdo je tak nebezpečný, že to stojí za tuto legislativně-dotační akci, která sama o sobě bude omezovat výkon práva na svobodu projevu?
.
Návrhu tohoto zákona se obávám již nyní a jsem na něj velmi zvědavý. Navrhované dotace jsou snad jen zlý sen. To znamená, že politické aktivity aktivistů jako jsou PT pánové Cemper nebo Kartous budou nyní financovány státem? Kdo a jak určí, která média jsou nezávislá a budou mít nárok na dotaci a která ne? Kdo a jak posoudí, jestli boj neziskovky s dezinformacemi není jen převlečený aktivismus? Jak může být médium nezávislé, když bude (minimálně pokud jde o kontrolu tzv. dezinformací) závislé na státních financích? Absurdní.
.

Robert Kotzian

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
55 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)