27.2.2024
Kategorie: Politika

Zlí zemědělci a malí Napoleoni

Sdílejte článek:

VIDLÁK

V Bruseli včera zasedala rada ministrů zemědělství. Neměli sice nic extra konkrétního k projednávání, protože prodloužení dovozu ukrajinského obilí už odhlasovala rada velvyslanců při EU a zastavit to už může jen hlasování v europarlamentu, ale přesto se zemědělci rozhodli, že jim jejich zasedáníčko řádně zpestří hnojem i hořícími pneumatikami.

V Bruselu včera evidentně protestovali ti zlí zemědělci, kteří si přejí konec evropských hodnot a pomáhají Putinovi svým nerozvážným a zatvrzelým odmítáním bezcelního dovozu ukrajinského obilí. Stejně tak protestovali zlí polští zemědělci, kteří zablokovali provoz na dálnici do Německa a vysypali na koleje vlak ukrajinské pšenice.

Hodní čeští agrárničtí a svazáčtí zemědělci zatím vyjádřili podporu vládě…

Kdo se bouří, ten dostane, kdo se nebouří, tomu se vezme. Ještě že patřím k těm zlým českým zemědělcům okolo Jandejska. U těch je šance, že si vezmou od svých polských a belgických kolegů lepší příklad než Doležal s Pýchou.

Ve stejné době jednali v Paříži premiéři evropských států, jak lépe a radostněji pomáhat Ukrajině v jejím boji proti Rusku.

Robert Fico už o den dříve prohlásil, že Evropa už dva roky dělá ohledně této války špatná rozhodnutí a ani teď nečeká nic jiného. Prý se jedná o tom, že by jednotlivé státy na základě bilaterálních dohod poslaly svá vojska na Ukrajinu. Nešly by tam za NATO, ale za sebe… Fico rovnou prohlásil, že slovenští vojáci na Ukrajinu nepůjdou a to samé řekl i Petr Fiala o českých vojácích. Ale věřte Blyštivému Péťovi… on už lhal o daních, inflaci, drahotě, energiích… klidně bude lhát i v tomto případě.

Už jsem to tu psal před necelým měsícem. Na jedné straně se tady papaláši radí, jak vést boj proti Rusku do posledního Ukrajince, jak dělat největší cvičení NATO od konce Studené války a přitom se jim přímo před očima rozpadá týl. Jediné, co funguje perfektně, je propaganda. Vše ostatní je blízké klinické smrti. Podívejte se, jak za poslední dva roky sešel obličej našeho premiéra a máte dokonalý barometr, jak moc utrpělo naše hospodářství, finančnictví i reputace… Nemusíte rozumět burzovním indexům, Fialův ksicht postačí.

Orbán do té Paříže raději ani nejel…

Proslýchá se, že Melloniová už to za Italy podepsala. Macron prý také a Němci rovněž. Divil bych se, kdyby Poláci zůstali pozadu.

Hele, já osobně nevěřím, že by si mohla kterákoliv eurohodnotá vláda dovolit, aby se její vojáci vraceli v pytlích na mrtvoly. Už teď se společný evropský projekt povážlivě viklá, praská v něm a traktory před eurobudovami jsou toho jasným důkazem. Nespokojenost bude jenom narůstat. Dostat k tomu ještě i řádnou porci mrtvých, to by mohla být pro pravdu a lásku také poslední kapka.

Ale vyslat vojska na Ukrajinu, aby ohlídala evropské investice, to je něco jiného. Uvolnit ukrajinské armádě ruce v oblastech západní Ukrajiny, převzít kontrolu nad logistickými trasami, postarat se o policejní službu… a pomalu vytyčit nové hranice Polska… to by stálo za politické riziko, ne? Nota bene, když Putin mnohokrát naznačil, že by mu to vlastně ani nevadilo a nepovažoval by to za nepřátelský akt.

Francii by to také vyhovovalo. Malý Napoleon Emánek nemá rád americký vliv v Evropě a sní o době, kdy měla Francie v Evropě rozhodující slovo. Dokonce silnější než Německo. Francouzské zemědělské korporace už na Ukrajině koneckonců jsou… Kus kapitálu v nich mají Američané, ale to tak dneska prostě je.

Němci a Italové nemohou zůstat pozadu… Ach ta historická paměť… to prostě máte v sobě, že jste kdysi dostali od Rusa nakládačku u Stalingradu… Takhle by mu to mohli alespoň trochu oplatit a nebylo by to tak nebezpečné, jako táhnout na Moskvu. Nač se táhnout tak daleko… stačí dojít do Kyjeva, ne? Koneckonců… kdo myslíte, že obsluhuje ty protiletadlové německé Gepardy?

Zůstává vlastně jen jedna neznámá… Ne, není to Putin. Divil bych se, kdyby to s ním neměli odsouhlasené přes nějaké neoficiální prostředníky. Nevíme pouze, co na to řekne Stěpan Bandera. Na Ukrajině má dost následovníků, kteří jsou teď po zuby vyzbrojení, řádně vycvičení a mají bojové zkušenosti, o kterých se Frantíkům ani Germánům nikdy nesnilo.

Letošní rok bude zlomový. Po všech stránkách.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (28 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)