24.5.2024
Kategorie: Společnost

Zatímco jsem házel na zeď hrách

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Tři dny jsem vypisoval analýzy o eurovolbách. Za tři týdny zjistíme, jak přesně jsem to odhadl. Články měly velmi dobrou odezvu přímo na mých blozích a naopak velmi proměnnou odezvu na sociálních sítích. Co to znamená, to si budu muset ještě promyslet, ale myslím, že mohu s klidným svědomím říci, že po volbách bude mít leckdo těžkou kocovinu. Ale před volbami bude ještě čas, si to znovu probrat. Dnes si řekneme, co nám v posledních třech dnech uniklo v geopolitických souvislostech.

Začnu Zelenským, který je od dvacátého května takový ne-prezident. Jeho mandát vypršel, volby se neodehrály a tak nějak všichni tuší, že to bude hrát větší roli, než to teď vypadá. Nejzajímavější na tom asi je, že mu mydlí schody nejen Rusové otevřením fronty u Charkova a v nejbližších dnech prý zaútočí i na Sumy, ale také Američané. Stále více západních médií píše o nutnosti jednat, CNN Prima News dokonce dala text o tom, že Západ torpédoval skoro uzavřenou dohodu mezi Ukrajinou a Ruskem a dokonce tam jmenovitě zmínili Borise Johnsona.

Petr Pavel dal Britům rozhovor, který v některých pasážích vypadá, jako bych mu projev napsal já, tak je chcimírský. Ne, nikdy by to neřekl, kdyby to už nebylo žádoucí a domluvené. Stejně tak by nikdy na Primě nevyšel rozhovor o odmítnuté mírové smlouvě, kdyby to nebylo odsouhlasené.

O české muniční iniciativě se už nemluví, protože není o čem.

Do Fica nastrílel jistý progresivista celý zásobník, íránský prezident spadl s vrtulníkem, saúdský král Sálmán je v nemocnici a na saúdského korunního prince také chystali nějakou vraždičku. Srbský prezident Vučič pro jistotu nechal zatknout jakéhosi člověka, co mu vyhrožoval atentátem. V Turecku prý zmařili další pokus o puč proti Erdoganovi. V Gruzii se majdanuje kvůli zavedení obdoby zákona o zahraničních agentech, který mají i v USA. Novinářům to vůbec není trapné. Jo, co je dobré pro Ameriku, není dobré pro vazala Ameriky. Jasné? Do toho Američané opouštějí Niger, Rusové dělají jaderné cvičení a na izraelské představitele vydali stejný zatykač jako na Putina. Unijní ministr zahraničí, Borrell, dokonce vyzval členské státy EU, aby tento zatykač na Netanjahua splnili. Hustý, co?

Jo, a META prý vymazala fejsbůkový profil atentátníka Cintuly… asi proto, aby se slovenské policii dobře hledaly stopy a motivy…

Nemáte z toho pocit, že Američané už mají úplně jiný problém, než Ukrajinu? Mně už to přijde, že se snaží zuby nehty udržet svoje panství na západ a jih od ukrajinských hranic. Jako by se nám těžiště války už přehouplo, takticky je jasné, že z Ukrajiny už nic nebude a američtí plánovači začínají mít obavy, že nejen ztratí Ukrajinu, ale i další země, kde doteď byli jako doma. Jako by si náhle uvědomili, že na Ukrajině spálili víc peněz, zbraní a vlivu, než si mohli dovolit a teď jim to chybí v Turecku, Gruzii, na Slovensku, i leckde jinde.

Najednou musejí i v už podmaněných zemích nasazovat mimořádné prostředky, jako vraždy, puče a majdany. Výsledkem bude bordel, ve kterém zase utopí ještě víc peněz než si mohou dovolit a přeskočí to i do dalších podmaněných zemí… Třeba k nám… Perpettum mobile.

To v Evropě máme jasno, vyhrajeme nad Putinem i nad vlastním průmyslem. Nové emisní povolenky prý zdraží benzín a naftu o dalších deset korun. Jo, to určitě pomůže rozvoji výroby a i granáty pro ukrajinskou frontu budeme vyrábět lépe a radostněji než teď. Pobavil mě článek, který srovnával válečné výdaje Ruska a Západu a na konci musel nerad konstatovat, že západní výdaje jsou sice skoro desetkrát vyšší, ale cena nábojů je u nás také desetkrát vyšší než v Rusku. Jinými slovy, Rusko vyrábí víc válečného materiálu než my a stačí mu na to desetkrát méně peněz. Když si k tomu představíte, že na grýndýl dáváme ještě desetkrát tolik peněz než na předražené zbrojení, tak je jasné, že to celé buď skončí armagedonem a nebo trapnou porážkou. Nebo… (zavedeme si nový Vidlácký pojem) čeká nás trapný armagedon. To by mohlo být ono.

Mimochodem… Jeník Cemper má na svých Manipulátorech text, kterým se obouvá do Jandejska a Dubravské, kteří řekli, že jsme závislí na ruských hnojivech. Prý to není pravda, naši závislost napravíme novými vodíkovými technologiemi. Samozřejmě vůbec netuší, že vodík se dneska dá ekonomicky vyrábět jedině z ruského plynu… Ale co čekat od samozvaného faktčekera, který má živnost postavenou na tom, že za veřejnoprávní novináře tahá horké kaštany z ohně, že?

A abychom situaci dotvořili, novým ministrem pro vědu po Dlouhosádlové bude Ženíšek. Bude mít na starosti boj s dezinformacemi, což je jeho jediná kvalifikace. Kdysi se tomu říkalo „inkvizitor.“ K ruce mu bude plukovník Foltýn, který bude mít na starosti vládní strategickou komunikaci a… ano milé děti… také boj s dezinformacemi. Vítek Rakušan to teď bohužel dělat nemůže, má před volbami a voliči to těžce nesou. Dokonce i ti liberální.

Foltýn začne hned zostra. Irsko, Norsko a Španělsko uznaly Palestinský stát. Přidejte si k tomu ten zatykač na Netanjahua a Borella, který to podporuje, Kluse, který chce v Gaze dělat koncert a zároveň premiérův proizraelský postoj… To bude dezinformací, že se z toho Foltýn opupínkuje.

Ono se asi fakt všechno stane ještě do voleb. Atmosféra houstne všude. Všichni jsou nervózní jak psi před bouřkou. Už chybí jen čínská invaze na Tchaj-wan. Všechno ostatní už máme.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)