20.5.2024
Kategorie: Ze světa

Z „českých“ granátů prý Ukrajinci na Donbasu neviděli zatím vůbec nic

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Možná by ti bojující a realitu na vlastní kůži zažívající vojáci měli víc číst náš veřejnoprávní tisk a sociální sítě našich politiků. Pak by nejenže chápali, že už skoro vítězí, ale taky to, že už jim skoro nic nechybí. Na papíře těch novin teda….

Pominu-li to, že Evropa je na tom tak bídně, že je musíme shánět až někde v Africe, tak by mě zajímalo, jestli to alespoň ty africké a jiné třetí země vůbec tuší, že se po nich něco takového chce. U nás to bylo prezentováno jako dokonalý krycí manévr, protože počet i původ se neustále měnil. A asi i cena, kterou nás to bude stát.

Byla by docela sranda, kdybychom nakonec zjistili, že si kupujeme ty „vybuchlé“ granáty z Vrbětic. Ale to samozřejmě jen spekuluju, a pro Ukrajince by to byla jistě ta lepší varianta. Ono se totiž klidně může stát, že ty peníze zahučí přesně ta, kam to Charkovské opevnění. Které sice papírově je, ale reálně tam je maximálně pár krtin.

Ukrajinští vojáci v Donbasu v rozhovoru pro list Le Monde uvedli, že „vůbec neviděli slíbené granáty a další balíčky pomoci ze Spojených států. Nedorazila k nám munice spojená s českým plánem, ani balík pomoci ze Spojených států, neviděli jsme vůbec nic. Čteme zprávy, ale jsme realisté. Spoléháme se jen na to, co máme skutečně po ruce“.

Co myslíte, co reálně škodí víc? To neustálé oblbování lidé, aby byli ochotní se čím dál víc uskromnit a platit bůhvíco bůhvíkam, nebo aby někdo konečně řekla, že to děláme celou dobu špatně. Pokud tedy není cílem zlikvidovat ekonomicky obyvatelstvo Evropy, navázat ho k závisloti na Americké zbraně a suroviny a ještě přitom pak levně skoupit zničenou a vytunelovanou Ukrajinu pod rouškou vstupu na „volný“ trh EU.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)