10.8.2015
Kategorie: Ekonomika, Politika

Vysoká škola ekonomická Bohuslava Sobotky, zvedajícího platy

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 10|08|2015

Myslel jsem, že mne v našem Banánistánu už jen těžko něco překvapí, ale aby skleníkový politický pohrobek bolševických ideologů radil soukromým firmám co mají udělat se svými zisky, aby se jako ON se svou vládou „dopracovali k prosperitě“, to je opravdu silná káva. Ekonomický politruk, jehož se zatím reálný život netknul ani omylem, vzkazuje občanům: „Vláda může ovlivnit trend ve společnosti. Tím, že zvyšujeme platy zaměstnanců, kteří pracují pro stát, vytváříme poptávku u ostatních zaměstnanců, aby i jim platy rostly“ a také: “Pokud díky současné prosperitě rostou podnikům zisky, měly by se o ně podělit se svými zaměstnanci.“

[ad#hornisiroka]

V tomto vyjádření je shrnuta celá politika i životní postoje Bohuslava Sobotky. Že je to politika a životní postoj premiéra České republiky je pro naši vlast ostudou, neštěstím i kletbou zároveň. Pokud si totiž jeho populistický tlach rozebereme, zjistíme naprosto přesně, kde je u nás zakopaný pes společenského, ekonomického i morálního zmaru.

 Usměvavý Bohuslav, stejně jako celá socialistická politická klaka, se vydává za sociálního bojovníka, národohospodářského odborníka, společenského spasitele a vizionáře budoucí prosperity. Přitom je to jen obyčejný ekonomický negramota, který nedokáže spočítat ani jednoduchou trojčlenku. Aby mu jeho fantasmagorické modely vycházely, zahrnuje do svých vizí imaginární zdroje, které jsou. Tedy vyždímání produktivní části populace, spojené s brutálními dluhy a tiskem bezcenných peněz. Zakrýt pravou podstatu průseru pak má tak zvaný trvalý hospodářský růst, založený na inflaci, oddalující na určitý čas bankrot a milosrdně přikrývající sociálně-ekonomické neumětelské inženýrství.

Sobotka si myslí, a vzkazuje mezi řádky svému volebnímu stádu, že podnikatelská pakáž, které on přinesl se svou vládou nebývalou prosperitu a zisky, zločinně tyto ukrývá do oprav a investic do svých výrobních prostředků, ba co více, dokonce si je dovolí schovávat na horší časy. Kdyby ti hlupáci, když se jim po delším čase krize malinko zadařilo, rozfofrovali hned všechno jako ekonomický titán ducha Bohuš, zvedli mzdy jako on v eráru a ještě se znovu zadlužili, bylo by líp. Zvedla by se spotřeba, HDP a všechna ta číslíčka, nad kterými eurosocani každý den masturbují. Proč jej podnikatelé tedy nenásledují a neberou si příklad z jeho politiky jistot a prosperity?

matrix_style_by_he4rty-d39qszq

Odpověď je jednoduchá, soudruhu premiére. Ti lidé, do kterých se navážíte, a které chcete s agentem Burešem zlikvidovat jako antisocialistickou nepohodlnou třídu, žijí totiž v reálném světě. Rozdíl mezi ním a vašim parlamentním skleníkem je již dnes tak obrovský, že přirovnat jej k černé a bílé je jen slabý odvar. Přidávat z erárního ouřadům, kteří se mají stát vděčnou volební masou, je opravdu něco jiného než vytvořit reálné hodnoty a vydělat reálné peníze.

Ti živnostníci a majitelé firem si nemohou doma ve sklepě natisknout potřebnou hotovost, na počítači vykouzlit milióny na účtech, ba ani dokonce nemohou beztrestně okrádat o majetek své sousedy. Oni musí pracovat jen s tím, co si opravdu vydělají. Proto musejí především myslet na zadní kolečka, myslet na vlastní přežití. Jistě, rádi by i své zaměstnance lépe zaplatili, jenomže to byste jim se svou vládní politikou nesměli házet klacky pod nohy, vykrádat je na pokraj bezvědomí a šikanovat je na každém kroku.

[ad#velkadolni]

Kdybyste jednou pochopil, i s celou socialistickou „elitou“, že nejlepší by bylo nechat věci v jejich přirozeném běhu, bez regulací, dotací, daňové likvidační džungle, tisícovek zákonů, ve kterých se nikdo nevyzná a podobných „specifikách“ nemarxistické europolitiky, měli by i ti zaměstnanci soukromého sektoru výplaty daleko větší, nebylo by jim z nich na různých daních a poplatcích ukradeno 75% a konečně by se přiblížila i ta opravdu reálná prosperita a blahobyt. Ne jen ve vaší hlavě, populistických projevech a zmanipulovaných statistikách.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (41 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...