24.3.2024
Kategorie: Politika

Vše je připraveno

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Nakonec to bylo vlastně hrozně snadné. Pachatelé teroristického útoku v Moskvě byli hladce dopadeni živí. Bylo u toho dost kamer, takže jejich obličeje už zná úplně každý, dokonce jsem viděl video, jak jeden z nich nechtěl mluvit, tož mu policajt uřízl ucho a narval do úst… Ani jeden z pachatelů nevypadal jako šahíd, tedy mučedník, který ví, že jde na smrt, ví proč jde na smrt a ví, čeho chce svou smrtí dosáhnout. Naopak, při zatýkání se třásli a vůbec si nevzpomněli, že Alláh je veliký.

Prý byli najati na špinavou práci, nevědí, kdo je najal, ke zbraním je dovedli po telefonu a zaplatili jim za tuto práci pět tisíc dolarů. Kurňa, to bych si mohl dovolit i já. Gangsteři z Tádžikistánu jsou nechutně levní. Jet za sto tisíc korun do Moskvy, tam střílet do lidí a věřit, že to přežijí… na světě existují docela hnusná místa, když vygenerují takové pitomce.

Teroristé ujížděli směrem k ukrajinské hranici a už se mluví o tom, že tam měli domluvené nějaké techtle. Ano, to dává ohromně smysl… hranici mezi Ruskem a Ukrajinou se dá překročit jedna dvě. Žádný problém. Nikdo vás nebude legitimovat ani šacovat, vůbec tam nelítají stovky ozbrojených dronů… Prostě brnkačka.

Budova spořádaně shořela, střecha se propadla, vše bylo dokonale prolito vodou…

Policie přijela šedesát minut po střelbě… Teroristé si zastříleli, rozházeli molotovy a v klidu odjeli.

Bílý dům se jako obvykle vyznamenal a promtně vydal prohlášení, že za tím teroristickým útokem rozhodně nestojí Ukrajina. Ruská odpověď byla jednoduchá: „Jak to víte?“ Ještě nikoho nechytili, ještě nic nevyšetřili, lidé se ještě hemžili, hasiči hasili, doktoři zachraňovali životy, teroristé ujížděli směr Kyjev, ale Američani už hlásili, že Ukrajina za to nemůže.

Putin měl včera velmi emotivní projev plný východního sentimentu. Neoznačil v něm ještě viníka, ale slíbil odvetu. Obrovskou odvetu. Tak velkou odvetu, že jsem z těch slov úplně cítil plutonium a nebo alespoň bílý fosfor.

Ne, tohle není islámský terorismus. Tohle je eskalační terorismus. Jedině tak to dává smysl a dokonce několik smyslů. Tohle nebylo za žádnou ideu nebo víru. Dokonce ani za zvrácenou víru. Tohle nebylo za Alláha ani za svobodné Čečensko či Dagestán.

TOHLE BYLO ZA VELKOU VÁLKU!

Tohle bylo za zrušení ohledů. Jako když neznámí odstřelovači stříleli do obou stran na Majdanu. Jako když upálili lidi v Domě odborů v Oděse. Tohle bylo, aby se vyhrotila situace, aby byly vrženy kostky a byl překročen Rubikon. A také se to stane.

Umím si představit celou řadu scénářů… Třeba ten americký. Republikáni nám nechtějí dát peníze na Ukrajinu, tož vyprovokujeme Rusa, aby přestal brát na Ukrajině ohledy a zacházel s Kyjevem stejně jako Izraelci s Gazou, přestal se ohlížet na civilní oběti a naopak je začal vytvářet ve velkém. Republikáni budou pohnuti lítostí a schválí těch šedesát miliard dolarů pro Kyjev. Střílení neznámých lidí do davu, to se už jednou osvědčilo…

Umím si představit ukrajinský scénář. Vyprovokujeme Moskvu k brutální odvetě, protože příliš mnoho Ukrajinců začíná s Moskaly sympatizovat. Když Rusové začnou ukrajinská města bombardovat plošně, lidé se semknou stejně jako na začátku války a budou dál snášet útrapy války za Black rock, Vanguard a Monsanto. Když budou Rusové nenávidět Ukrajince, bude to fungovat i naopak.

Umím si představit neznámého aktéra, kterému vyhovuje oheň války a prostě ho jen potřebuje rozfoukat. Umím si představit celou řadu evropských hlupáčků, pro které je válka jako droga a když s tím začali, nedovedli si představit, že to dojde až sem. A tak vymýšlejí, jak pošlou vojska na Ukrajinu a nebo prostě jednají iracionálně a objednávají si gangstery… Proč mi v tomto případě naskakuje obraz čučkaře Koudelky…?

Ale umím si také představit, že přesně tohle je způsob, jak provést v Rusku všeobecnou mobilizaci při které mladí kluci nebudou utíkat do Gruzie, ale sami a nadšeně dojdou do odvodní místnosti, aniž by je někdo musel chytat na ulici. Tohle je přesně ten způsob, kdy budou Rusové v Tankogradu pracovat jako barevní v dvanáctihodinových směnách, budou se na frontě brodit blátem a budou snášet jakékoliv útrapy, jen aby zvítězili. Tohle je přesně ten impuls, po kterém Rusové dojdou až do Berlína či Paříže… Bohužel, Prahu u toho tentokrát nebudou osvobozovat.

V posledních týdnech vidím, jak se den po dni, událost o události, naplňují podmínky pro třetí světovou válku a nevidím žádné události, které by mluvily o opaku. Na východě se odhazují rukavice, protože na západě jsou prázdné zbrojní sklady. Alexandr Makedonský se chystá na bitvu u Gaugamél. V předchozích dvou letech předstíral slabost, aby proti němu Západ nezmobilizoval celou svou sílu naráz, ale nechal ji postupně shořet. Teď už se cítí být připraven.

Tenkrát, na začátku roku 2022 jsem si myslel, že by se válka třeba ještě dala odvrátit a snažil jsem se pro to něco udělat. Byla to naivní představa. V době, kdy jsem si poprvé uvědomil, že jsou pro konflikt splněny všechny podmínky, bylo už na obou stranách rozhodnuto, že do toho půjdou. Teď už žádnou podobnou naivní představu nemám. Bohužel vidím jen důvody k eskalaci a realizaci opatření, aby se eskalovat dalo.

Ne, neříkám tím, že bude třetí světová válka. Jen říkám, že je splněno vše, aby mohla být. Rusko najelo na válečnou ekonomiku a teď už má i motivované obyvatelstvo. Jak jsem to napsal včera? Rozhoduje se o tom, zda „jen“ potupně prohrajeme, nebo zda prohrajeme a budeme mít zemi plnou vojenských hřbitovů a nebo zda prohrajeme a budeme mít zemi plnou radioaktivního spadu…

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (34 votes, average: 4,59 out of 5)
Loading...
55 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)