4.11.2024
Kategorie: Ze světa

Von der Leyenová se odvolává proti zveřejnění dohody s Pfizerem

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Zkorumpovaná šéfka EK měla svůj první skandál, který se týkal neprůhledných zakázek dojednávaných prostřednictvím SMS, již v době působení na německém ministerstvu vnitra. Už tehdy se jí úspěšně podařilo zamést skandál pod koberec, aby byla poté „torpédována“ do čela EU.

To ji samotnou zřejmě přesvědčilo o tom, že může i nadále tuto metodu s úspěchem využívat. Osvědčený postup při uzavírání neprůhledných – a jen jednostranně výhodných – smluv tak uvedla velmi záhy v praxi, když dojednávala smlouvy na takzvané „Covid vakcíny“ Pfizer.

Se svým letitým přítelem – šéfem Pfizeru Albertem Bourlou – postupně dojednala formou SMS pro EU velmi nevýhodné smlouvy, které mimo jiné zprošťují Pfizer jakékoli zodpovědnosti za vedlejší účinky genových injekcí a zaručují postupné odebrání 10 dávek pro každého občana EU.

To bylo v době, kdy nám tvrdili cosi o dvou dávkách „a tečka.“

Na její jednání byly podány žaloby – a v jejich rámci byl také vydán požadavek na zpřístupnění utajovaných SMS. Tento požadavek nyní šéfka EK znovu odmítla.

Na příkladu fungování Evropské komise jasně vidíme, jak silně nedemokratický tento moloch je.

Evropská komise se nyní odvolala proti verdiktu Soudního dvora EU, který rozhodl, že obsah tajných dohod o vakcínách se společností Pfizer musí být zveřejněn…

ESD požadoval zveřejnění

Vyjasnění dohody o vakcínách společnosti Pfizer se dále zpožďuje.

Evropská komise, jejíž kontroverzní předsedkyně Ursula von der Leyenová vyjednávala dohodu v zákulisí nebo prostřednictvím chatových zpráv s šéfem farmaceutické společnosti, se nyní odvolala proti dvěma rozsudkům Tribunálu EU (ESD), podle nichž Komise porušila právo EU, protože předtím držela v tajnosti informace o miliardových smlouvách na Covid vakcíny.

Alespoň to vyplývá z otázky europoslance BSW Fabia De Masiho. Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová v odpovědi vysvětlila, že Komise podala „odvolání“ proti rozhodnutím na konci září.

Transparentnost pouze pro ostatní

Rozhodnutí ESD bylo přijato teprve letos v létě a pro Ursulu von der Leyenovou přišlo v nevhodnou dobu, krátce před jejím znovuzvolením předsedkyní Komise.

Soud dal jasně najevo, že utajení a redigování dokumentů o nákupech vakcín porušuje platné zákony. Kromě toho dodal, že Komise „neprokázala, že by širší přístup k těmto doložkám skutečně poškodil obchodní zájmy těchto společností.“

Je tedy alarmující, že tuto osobu dokonce zvolilo do čela EU ještě víc europoslanců než v roce 2019. To možná vypovídá víc o nich než o zkorumpované šéfce EU.

Komise pokračuje v blokování

Ale Evropská komise se zjevně snaží jít ještě dál. Zatímco vyšetřování dohody společnosti Pfizer proti hlavní kandidátce EPP bylo pozastaveno již během volební kampaně, nyní se objevují pokusy udržet obsah smluv pod pokličkou.

Opozice podala žádost s úmyslem konečně zjistit, jaké důsledky Komise z tohoto rozhodnutí vyvodila.

Jinými slovy, zda Evropská komise konečně hodlá zveřejnit příslušné dokumenty dotčené rozsudkem. Namísto toho Komise v  odpovědi na tuto otázku požádala „o částečné zrušení potvrzujících rozhodnutí ve věcech (…) s ohledem na přístup veřejnosti k neredigovaným verzím smluv o nákupu očkovacích látek proti Covid-19“.

Chtějí prostě jen zakrýt své vlastní machinace a obchodní jednání…

Chyba při znovuzvolení von der Leyenové

De Masi, který otázku položil, zdůraznil pro „Berliner Zeitung,“ že většina v Evropském parlamentu bohužel nemá žádnou sebeúctu:

„Bylo velkou chybou potvrdit paní von der Leyenovou ve funkci ještě předtím, než poslala Parlamentu dokumenty a sdělení o dohodách se společností Pfizer, které byly podle Soudu EU poslancům EP nezákonně odepřeny.

Nyní Evropská komise dokonce podala odvolání proti soudnímu rozhodnutí. Pokud by měl Parlament špetku sebeúcty, odmítl by potvrdit komisaře EU, dokud by Komise nerespektovala evropské právo,“ řekl europoslanec.

Hraje cenzura zaváděná EK o čas?

Je také docela možné, že se Komise snaží hrát o čas. Koneckonců, von der Leyenová a její globalističtí přátelé spoléhají na masivní cenzuru a omezování svobody projevu a svobody tisku, ať už prostřednictvím DSA nebo jiných nástrojů.

Proto by podle názoru Komise mohlo být rozumné odložit zveřejnění smluv do doby, než budou konečně vyřešeny kritické sdělovací prostředky.

Je třeba se poučit z příkladu souborů RKI (pozn.: odtajněné německé „covidové“ dokumenty). Protože pokud budou existovat pouze kontrolovaná média, nebude se již třeba obávat kritického zpravodajství o dohodě s Pfizerem a bude mnohem jednodušší celou kauzu zcela sprovodit ze světa…

 

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)