
Volič vs. média
MONIKA ČÍRTKOVÁ
Jak pročítám komentáře, docházím k závěru, že obecná rovina kauzy Filipa Turka dalece přesahuje jeho samého.
Co se tady ve skutečnosti děje?
Týden po volbách jsme svědky pokusu médií odstřelit jednoho z čelných politiků strany, která získala (možná trochu nečekaně) poslanecké mandáty, sám politik potom tisíce preferenčních hlasů.
Pokud se chce tato politická strana podílet na vládě a nominuje do funkce osobu, která establishmentu nevoní, vytáhnou se nějaké výroky, vyhodí se do veřejného prostoru a vznikne obrovský tlak, že zrovna tuto osobu nelze do funkce jmenovat.
Tato soustředěná snaha má velmi nejasné zdroje a neidentifikovatelné pozadí. Je pod tím podepsáno konkrétní médium, ale skutečný zdroj informací neznáme. A nejspíš ho nikdy nezjistíme.
O jaké zájmy jde? Kdo to spustil, proč teď, jaké jsou jeho cíle? Kdo to financuje?
Kladete si tyto otázky? A jak si na ně odpovídáte?
Uvědomme si prosím, že na kohokoliv z nás se mohou ve veřejném prostoru objevit dehonestační „citace“, které nebudou pravdivé, budou vytržené v kontextu, případně půjde o naše dávno opuštěné či přehodnocené názory.
V době AI je navíc výroba takových citací otázkou několika minut.
Není před tím chráněn nikdo.
Kromě toho, nejlepší dezinformace je taková, která v sobě obsahuje kousek pravdy, dovedně přeskládaný, vytržený z kontextu, trochu pokroucený a doplněný nějakou tou nepravdičkou. Bránit se je potom o hodně těžší.
Samozřejmě, screenshot jako důkaz nějakého tvrzení je k smíchu. Jenže na to se nepřetržitě pádící mediální proud neptá. Co je komu po tom, jestli se to za pár měsíců či let vyvrátí?
Omluva přijde za tři roky, ale odstřel, ten se koná dnes.
Tohle je nesmírně nebezpečná zbraň.
A my – tedy společnost jako celek, bez ohledu na vlastní politické preference – teď čelíme masivnímu a velmi výraznému pokusu ji použít.
Nastal klíčový okamžik.
Média stojí proti voličům.
Kdo ustoupí, kdo vyhraje?
Chcete dát všechnu moc do rukou novinářům a „novinářům“?
Chcete, aby o vládě rozhodovaly volby, nebo screenshoty?
Každý z nás teď stojí před otázkou, jaké stanovisko v téhle hře o to, kdo bude skutečně rozhodovat o složení vlády, zaujme.
Teď se rozhoduje, kdo rozhoduje.
FB
- Program ohlupování lidí běží - 21.6.2026
- Thomas Paukner: Co se chystá, kdo jsem a proč to celé dělám? - 21.6.2026
- Zážitkový prezident má fofry - 21.6.2026


Tak nevím,jak nazvat systém,ve kterém mají největí sílu názory mediálního mainstreamu,který svými podlými články dělá blázna z ovčanů a z každého,kdo jim není po chuti.Jsou neskonalá svoloč,smradlavá a prolhaná tlupa psychopatů a deviantů asi podobná těm,kterým tito úchyláci slouží…..
Je to podvrh.Tady je k tomu analýza:
https://aeronet.news/petr-fiala-miluje-vladimira-putina-a-poleti-za-nim-do-moskvy-po-skonceni-ve-funkci-premiera-priznal-se-k-tomu-na-facebooku-ale-potom-to-rychle-smazal-podarilo-se-nam-ziskat-snimek-smazaneho-statusu/
Jsem zvědavá, jak dlouho se bude vyřizovat TO, asi hodně dlouho. To, že si libtardi troufli zrovna na tohle, znamená že jsou dost zoufalí a že na Turka nic jiného nemají. Je nejvyšší čas zaútočit na mafiány.
Kauza Turek je jen dalším testem odolnosti a debility českého národa. Po celkem zajímavém skokovém snížení výsledků voleb komunistů a SPD o 5%, po ignoraci zjevných zločinů ODS a STAN, je tu další kauza o tom, co vše si nechá česká palice líbit. Osobně začínám být rád, že vlády už 20 let dělají vše proto, aby se náš očividně velmi hloupý národ přestal rozmnožovat.
M.S.
„jak nazvat systém,ve kterém mají největí sílu názory mediálního mainstreamu“
Myslím, že se to nazývá mediokracie. Ale je pravda, že člověka napadají i jiné výrazy…
autorko, jde jen o peníze do správných košer kapes:
díky zdejší cenzuře odkaz pouze takto – na protiproudu : ukrajinska-loupez-stoleti-zkorumpovane-elity-v-bruselu-a-v-kyjeve-kradou-spolecne-zapad-uz-poslal-na-ukrajinu-400-miliard-dolaru-kazdy-mesic-jde-50-milionu-euro-do-zelenskeho-kapsy-jak
Jsem moc rád, že jsem dětství a polovinu života prožil v normálním světě za komunistů.
Joj to byly časy. Chudí duchem trávili svůj čas na uzavřeném oddělení psychiatrické kliniky. Teď nám vládnou. Objasněnost kriminálních skutků byla 99,5 %.
Jinak státem řízená bída, jako dnes. Koncentráky už nám také nechybí.
T0 ferko:Souhlas!!
ferko
taky jsem rád, že jsem nejlepší léta prožil v socialismu.
Pak jsem já debil zvonil klíčema.
Dnes se za to stydím, jak jsem se nechal oblbnout.
Ne loutky ve značkových kostýmcích politiků a posranců, ba ani ne přímo zemští škůdci ale na nich přiživuijící se presstitutští cizopasníci v jejich žoldu, jsou podle mě přímo odpovědni za zoufalý stav nejen mojí země ale zemí celého světa a katovskými pomocníky masových vrahů miliard.
Kauza FiipTurek& Deník N mš jen dokazuje jak lehce a snadno ten nájemný presstitutký dobytek likviduje a ničí předem určené mu cíle.
První politik myslící to ze zemí kterou reprezenutuje se těchto hnid a tasemnic zbavit
Buďto s nimi nevratně zamete,nebo oni jeho v tom nejlepším humanitárním případě prořenou lynšem svých per a klávesnic.
Nebo jejich často přeubohé zvratky hbitě použije jako významnou posilu na své vysněné cestě ke slávě moci.a pověsti budoucího Spasitele
ferko
Ani biblické jablko poznání asi našim prarodičům asi ani zdaleko nešmakovalo tak,jak se jim oběma při pohledu na jeho barvy a blyštivý lesk asi zdálo
O co jde? Babiš by ty tlaky měl ignorovat, sestavit vládu a pak těm zmetkům pěkně šlápnout na krk. Bez dotací budou v hajz.u..
Kdo ustoupí,kdo vyhraje?
Nejlepší obranou je útok, Věděl to Nepoleon, zkouší to i Pepa a jeho věrní.