
Volby mohou překvapit více než velmi
JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ
Podívala jsem se na předvolební debatu zástupců Moravskoslezského kraje a na následné hodnocení voličů… V součtu 90,4% přízně získali opoziční zástupci ANO, SPD, Motoristů a Stačilo, v součtu 8,4% získali vládní zástupci SPOLU a STAN a 1,2 % sólo oslovil Pirát. Je to jen následná anketa, ale… Toto už není jen tak trochu odchylka osobitého kraje…. Toto není už jen domluvená přízeň “straníků”. Na to jsou ta procenta opravdu velmi výrazná…
Opozice má tentokrát skutečně velmi mnoho silných osobnosti a jasných témat… Je tam také nebývale mnoho nových talentů… A vrátili se někteří staří pardálové… zkrátka opozice voliče oslovuje tak nějak napříč … Zleva doprava… Mladé i zralé… Vzdělané i praktiky…. A je nebývale konsolidovaná… Zavčas jí došlo, že se nemá hádat, ale spíše doplňovat na prostorné politické mapě… Volby tak mohou být opravdu velkým překvapením.
Lidi jsou totiž skutečně ve svých životech velmi nešťastni, hodně se dnes a denně trápí tak nějak vším, mnoho věcí normálně lidsky nechápou, k tomu mají mnoho každodenních starostí a cítí se už řadu let vládním politikům spíše lhostejní, protože ti věnovali svou pozornost úplně jinam… O viditelné neschopnosti a bezradnosti některých z nich nemluvě… I lidé z průměrnou inteligencí nad nimi kroutili a kroutí hlavou….
Přihlíží doma od viditelně chudších ledniček a citelně dražších energií, jak ti tam nahoře “vidlemi” přehazují bez uzardění miliardy, a sami často doma řeší své základní životní potřeby – co si dopřát a co si už dopřát nelze. Snížení své životní úrovně pociťuje už i střední třída, pracovitost už nestačí většině lidí k slušnému životu… Stres se stal naopak jeho součástí, protože účty vysychají, a třeba bydlení se pro mladé stává luxusem…
Vláda sahá dokonce už i na peníze samospráv, kterým neprochází ani setina porušování pravidel zadávání veřejných zakázek, co dnes běžně ministerstvům…
Obce musí vracet dotace často za absurdity… Zato nahoře se škrtnou miliony bez trestu… Tedy ani mnoho radnic už nechápe dění… A zleva doprava doufají, že se “něco stane”… Toto je toho všeho důsledek… I ti loajální přestávají loajální být, protože platí ty účty. Podnikatelé, radnice, rodiny, důchodci i zaměstnanci …. Nechápou.
A tak to slyším kolem – řada lidí má sice na mnoho věcí různé názory, dokonce i na opoziční lídry, ale na čem se překvapivě a smířlivě shodují, je toto – ještěže je z čeho jakž takž v té opozici vybrat. Najde si “levičák, pravičák i střed”. A pak se holt budou muset po volbách domluvit na kompromisu. Tato debata to v podstatě ukázala…
Lidé jsou těžce unaveni dobou. A budou to “házet” těm, u koho budou vidět možnou úlevu, jakoukoli naději, optimismus, sebevědomí a v něm svou oporu. A hlavně – pozornost zaměřenou jejich směrem, k těm každodenním starostem. Je nezajímají teoretická čísla, jak jsme na tom skvěle. Nevěří jim. Protože dávno zažívají něco úplně jiného. A už to zažívat nechtějí.
A to bude rozhodovat o jejich hlasech…
FB


(25 votes, average: 4,92 out of 5)
Jenže ono je jedno jak dopadnou volby když nemohou změnit debilitu a lenivost tschechische ojroovcí.
Obávám se, že se nic nezmění k lepšímu, ANO sice vyhraje, ale protože se odmítá spojit jak se Stačilo, tak s SPD bude muset vzít do koalice nĕkoho z nynějších grázlů, nejspíše ODS nebo Stan a jsme tam kde jsme byli doposud.Pokud tak neučiní bude opět jako vítězná strana v opozici.
Nedělejme si tedy žádné iluze, premiér bude opět Fiala, nebo prevítek Rakušan a likvidace státu bude dokonána, už to tu nebude k životu.
Ja ja tschechise hunde verbež.
Zrušte platby Zelenskýmu a schodek rozpočtu zmizí. Nebo bude valorizace důchodů na 10 let dopředu. Nebo bude zdravotní pojištění v přebytku. Nebo se postaví desítky tisíc bytů, které pak stát může pronajímat za nákladovou cenu. Nebo se postaví 1 blok Dukovan. Nebo… Nebo… Je to otázka priorit. Buď může vláda naše peníze vyhazovat oknem, nebo pořídit něco užitečného.
Jsem ponejvíce v pracovním styku s hodně lidmi a tak slyším bývalé nešťastné voliče koalice Spolu, či Pirátů. Koho máme volit? Když se ho, takového politického primitiva zeptáte zda zná Turka nebo Rajchla, tak neví, že existují. A na Okamuru je od nich agresivní reakce: toho Japonce?
Zrovna včera jsem si jednoho Pražáka vychutnal. Bydlí jako nuzák v Praze 9 v garsonce a platí jako blbej 19 tisíc Kč + poplatky a tak nic měsíčně neušetří. Na jeho otázku proč tomu tak v Praze je jsem mu řekl, v Praze a okolí je nyní minimálně 300 tisíc Ukaček, a ti spolehlivě všechny volné bytové kapacity vyčerpali. A kdopak milý voliči této vlády je sem všechny pozval? No, čuměl jako puk a lebce mu to šrotovalo.
Moje pani mi na to řekla, když jsou blbí, tak ať trpí!
Maximus – typický příklad českého voliče. 90% voličů dobrovolně volí proti svým zájmům. Krásně toho kdysi využil filuta Kalousek se svojí TOP0,9, která na tom byla postavená. Já vždycky říkám, volte podle svý peněženky. Přesněji strany pro sociální skupinu, do které patříte (a ano, chce to často odvahu si to přiznat). To je nejlepší kritérium.
Bolševická stupidita dopadla na čechůně zdrcujícím fofrem. A dobře jim tak, kreténům, přizdisráčům.
Bolševická stupidita dopadla na čechůně zdrcujícím fofrem. A dobře jim tak, kreténům, přizdisráčům.
Nejhorší to maj zkrachovalí zubaři.
Díky svým duševní poruchám o vše přišli, volit už koho nemaj, ale potencionální vítězství opozice je sžírá jak kyselina.
Hej pane Fialenko nebud liny, vem hary a jdi mezi lid. To by se ten lump divil, co by se dozvedel. Pral bych opozici, aby vyhrala a jak to rika Okamura, ihned zavedla referendum.
Svine se vzdy referendu brani.
Nevolit ANO, ale SPD nebo Stačilo!, nebo Motoristy. Ať klidně spatlají nějakou koalici společně. Jejich programový průnik je vcelku dostatečný: Dost bylo klimatu i Ukrajiny, a jestli to na úrovni brusele nejde zrušit, tak sbohem a šáteček.
Motoristi jsou eurohujeři kromě zákazu spalovacích motorů. Ale třeba by jim ledacos rozmluvil starej Klauz, kdyby vládli. Ale jistota je volit SPD nebo Stačilo. Letos není čas na riskování!
ANO je light verze Spolu. ANO budou volit lidé, kteří mají IQ jen na to, aby pochopili, že Spolu není to pravé, ale dál už se nedostali. ANO znají a bylo jim za ANO lépe.
Mnoho těch, kteří se považují za nešťastné nebo o sobě tvrdí, že nešťastní jsou, si za to mohou sami, paninko, sami.
Když si – dnes v tisku Opavsko, mnoho lidí – buďme realisté, vzdělanost v této části republiky je pod průměrem, což snad, paní senátorko, víte, nechá nakukat od vykuků – finančních poradců nadprůměrné zhodnocení financí a těmto šmejdům uvěří, vloží k nim statisíce a pak kde nic tu nic, tak asi za to může kdo?
Premiér asi, že? Nebo Vy?
Nelitujte blbce.
fijalová partička změnila zákon o DPH teď o prázdninách,
takže byty nebudou a těch pár co jako bude tak budou dražší, dražšííí a ANO dražší, likvidace malých stavitelů ve prospěch korporací pokračuje , bude líp
BORCI přeudatní
.Na každám hledáte vši a při tomto vášnění
už ani nevnímáte jak vám nájemné hyeny a tasemnice
v žoldu likvidátorů vašich dětí a domovů z plným nasazením a osobní zárukou.rozežírají poslední židli pod vlastní bruselí.?
To vážně znovu toužíte po lidových soudech, dalších ,nepřetržitých záměrně všeničích reformách zasahujících všechny a všechni a ozdravných pobytech v gulazích a koncentrácích progresivistických maobolševiků?
Často bych z vás občas blil,až bych zvracel.
Celý svět se bouří ale vám nejvíc vadí barva trenýrek oběti vaši stupidní vášně.
AHA
Tak to je asi podle vás ta pravá progresívní demogracie.
Volím OKAMURU, japonského samuraje!
A jestli to špatně dopadne, a OKAMURU vyšachují, kvůli blbosti voličů, končím.
Gejm ouvr!
Už mě k volbám nedotáhnou ani párem volů.
DRECKSPACK, kurwa, hoši
Jaká opozice? Odkdy je ANO, které většinu těch prasáren spunktovalo, opozicí????
A ti co k němu chtějí do vlády? Ti chtějí jít po trajektorii US a VV, to byly taky projekty na jedno období, které oslovovaly voliče změnou a pak jen pomohly zabetonovat status quo. Čili ani to není žádná opozice.
Tyto volby mají šanci něco výhledově změnit pouze pokud z nich vzejde koalice SPOLU+ANO+STAN. Z toho by bylo jedno bouřlivé a tragické období, ale po něm snad, možná, třeba reálná změna kurzu. Jinak jsme odsouzeni k opakování navěky.