20.3.2023
Kategorie: Společnost

Vládo České republiky, je těch dezolátů v Čechách nějak moc …

Sdílejte článek:

LADISLAV POKORNÝ

Takový nešvar se nám tu v české kotlince nějak rozmohl. Přibývají nám tu dezoláti, a co hůř, dávají o sobě vědět. Kde je chyba?

Jde samozřejmě o problematiku, kterou není snadné vysvětlit, a měl by s tím nejspíš problém i třeba nějaký profesor politologie z Brna. A zvláště uvážíme-li, že vláda dělá, co může, aby se našim občanům žilo stále lépe. Přesto si toho dezoláti neváží a všechno je jim málo. Shrneme-li si vládní politiku posledních několika měsíců, těžko můžeme něco vytknout, a to zvláště poté, co vláda šalamounsky aktualizovala své původní vládní prohlášení. Tak o co vlastně dezolátům jde?

Ukrajině v čele s naší vládou pomáháme, jak můžeme, Putinovi už naši ministři zasadili celou řadu ran, některé z nich byly smrtelné. Jen namátkou – neodebíráme už ani kapku jeho plynu, protestujeme proti jeho ropě, v médiích už byla uveřejněna celá řada jeho karikatur, sankcemi jsme dosáhli toho, že se Rusko potácí na samé hranici bytí a nebytí, sám Putin neví už dne ani hodiny, kdy bude opět pověšen v igelitovém pytli na budovu Ministerstva vnitra. Tanky Leopard válcují agresora, nejlépe by o tom mohl vyprávět ministr Válek, který se kvalifikovaně podílí na jejich řízení prostřednictvím svého mobilního telefonu přímo ze Sněmovny. To je ovšem dezolátům trnem v oku…

Díky vládě se nám dobře v Česku žije, ať si říká, kdo chce a co chce. Vláda nám zajistila plyn mnohem demokratičtější, než byl dříve. Ceny energií klesají, zvláště poté, co je vláda zastropovala. Nikdo, a to opakujeme, nikdo nemusí platit za energie nesmyslné zálohy v podobě vyšších desítek tisíc, jak se nám snaží dezoláti podsunout, často jsou zálohy jen ve výši 10-20 tisíc korun měsíčně, v řadě případů i méně. Ceny potravin drží vláda pečlivým dohledem a kontrolou nad marží obchodníků na velmi přijatelné úrovni, podle našich informací jsou ceny potravin u nás stále výrazně nižší než v řadě afrických a jihoamerických států. Tolik kritizovaná inflace, kterou „údajně“ vláda společně s centrální bankou nezvládají (další oblíbené tvrzení dezolátů), se nám začne jevit úplně jinak, srovnáme-li ji s inflací v meziválečném Německu po vypuknutí hospodářské krize. Ne, tady v Čechách nechodíme nakupovat s taškami plnými inflačních peněz, a je to zásluha právě vlády, že je tu stále tak dobře. Jak trefně poznamenal řeporyjský starosta Pavel Novotný: „Teplá voda teče. Měli byste před panem profesorem Fialovou z vděčnosti klečet.“ Jenže vykládejte to dezolátům…

Díky vládě jsme jednou z nejdemokratičtějších zemí v civilizovaném světě. Jen výjimečně se u nás využívá stav legislativní nouze či zrušení rozpravy poslanců při projednávání zákonů, které jsou ve prospěch našich občanů. A pokud k tomu už musí dojít, vláda se nebojí říci, že je to jen kvůli nezodpovědné politice opozice. Náš stát potřebuje statečnou vládu. Že by snad tohle vadilo dezolátům?

Vláda dokáže zodpovědně šetřit, aby bylo na důležité věci, a třeba i do budoucna. Je smutné, že se dezoláti společně s populistickou opozicí neštítili zaštiťovat se našimi seniory při projednávání valorizací jejich penzí, a dokonce tuto problematiku dávat do zcela falešné souvislosti s předcházejícím rozmrazením platů politiků. Jen spravedlivě zaplacený poslanec či ministr bude schopen bez jakýchkoliv vnějších vlivů zodpovědně vykonávat svůj mandát či řídit svůj resort ve prospěch všech občanů. Tomu rozumějí i naši senioři a drtivá většina seniorů také našeho pana premiéra podpořila. Senioři vládu podporují, horší je to s důchodci. Tam je třeba hledat dezoláty…

Občané u nás mají právo na to, aby se jim dostalo relevantních informací, a zodpovědná média jim předkládají pravdu, ba co víc, pravdu liberálně demokratickou. O tom si třeba občané Ruska, Běloruska nebo Číny mohou nechat jenom zdát. Řádný občan nestojí o to, aby musel číst či poslouchat jedovaté výpady proruských trollů a dezinformátorů. Vláda takovým občanům vychází vstříc a nebojí se škodlivé weby eliminovat, ať už lžou o válce na Ukrajině, o činnosti naší vlády nebo o očkování. Jenže tím eliminuje platformy dezolátů, proto ta zloba, proto to mrzení.

Vládním politikům pomáhá mnoho zodpovědných, mnoho uvědomělých, ať už jde o racionálně uvažující občany, politiky či představitele umělecké scény. Dezolátům však není svaté vůbec nic. Kolik jen posměšků už musela strpět ikona našeho herectví Eva Holubová! Kolikrát se dezoláti pustili do starosty Pavla Novotného, jak často musejí čelit nevybíravým útokům na sociálních sítích pánové Šarapatka s Přibáněm, které přitom bez nadsázky můžeme nazvat morálními etalony, a to zvláště ve srovnání s většinou příslušníků české dezolátní scény… Přesto tito lidé stále neochvějně stojí na straně pravdy a lásky a nejsou zdaleka sami. Po jejich boku pevně stojí naši žurnalisté, Česká televize, Fórum 24, Deník N a mnoho a mnoho dalších.

Přes to všechno počty dezolátů, zdá se, neklesají. Dezoláti nám demonstrují, podepisují petice na podporu jiných dezolátů, nečtou články na Fórum 24, a pokud je čtou, pak se jim vysmívají, šíří dezinformace na sociálních sítích, chodí na koncerty Nohavici, nesledují Českou televizi, zato čtou Vidláka, někteří z nich nepřestali chodit ani k MUDr. Pollertovi, spoustě z nich se nelíbí pořádání takových pěkných akcí, jako Bandera party v Plzni, jsou i tací, kteří by nejraději dál jezdili v autech se spalovacími motory, a ti nejzvrhlejší z nich dokonce vykřikují něco o mírovém ukončení konfliktu na Ukrajině. A při tom všem se nenechají odstrašit ani tím, že ministr vnitra už s nimi nebude mít slitování. A zřejmě jich přibývá. Tak co s tím, vládo České republiky?

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (47 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
67 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)