2.2.2023
Kategorie: Společnost

Veřejné prohlášení starostek a starostů

Sdílejte článek:

OTAKAR BŘEZINA

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

v létě minulého roku jsme někteří podepsali prohlášení proti politické straně STAN, aby z jejich názvu zmizel název STAROSTOVÉ. Celkem nás toto prohlášení podepsalo 501. Je nás již hodně, toto číslo již přesáhlo počet registrovaných starostů v hnutí STAN.

Jaká byla reakce? Předseda STAN Vít Rakušan nám i přes opakované výzvy ani neodpověděl. Rovněž tak s námi nekomunikoval žádný z jeho místopředsedů. O naše prohlášení neprojevila zájem žádná média, protože k tomu pravděpodobně neobdržela souhlas „shora“.

Mezitím naše vláda a zejména Ministerstvo vnitra, vedené ministrem Vítem Rakušanem (vystupujícím pod hlavičkou hnutí obsahující název STAROSTOVÉ), připravuje nová opatření zavádějící v našem státě CENZURU. Je to tak, vážení kolegové. STAROSTOVÉ budou v naší zemi spojováni s opětovným zavedením cenzury. Vzpomínáte si, co bylo v roce 1989 mezi požadavky na prvním místě? Ano, byla to svoboda slova!

Nejhorší ovšem je, že strana STAN se jako součást vládní koalice podílí na absolutní devastaci obyvatel našeho státu a jeho ekonomiky. Vidíte sami nehorázné navýšení cen energií. Na DSO ČOV Velička (kde jsem předsedou představenstva) jsme byli donuceni díky navýšení cen energií zvýšit poplatek za stočné našim obyvatelům téměř o 100 procent. Cenu plynu pro naše obyvatele v našich obecních bytech budeme muset navýšit téměř čtyřnásobně. Dnes a denně slýchám (stejně jako Vy) zejména od důchodců a mladých rodin, že neutáhnou své rozpočty. A naše vláda, jejíž součástí jsou STAROSTOVÉ, nehorázně rozdává a rozhazuje finance ze státního rozpočtu a nesnaží se řešit skutečnou příčinu vysokých cen. Jen přísliby, signály a prázdné deštníky.

Přitom naše samosprávy jsou nejlépe fungující oblastí veřejné správy a nic na tom nemění některé lumpárny, dějící se většinou ve velkých městech.

Jako starostové často slýcháme, že prý komunitní energetika pomůže České republice k energetické nezávislosti. Ale dle novely energetického zákona to tak zatím nevypadá. Tato novela má především vyvinit vládu z nezákonného půjčování obrovského množství peněz různým soukromým společnostem. Nazývají to mimořádnou tržní situací. Jedná se o to, že peníze již byly půjčeny a je potřeba tyto transakce zlegalizovat. Tyto zápůjčky a úvěry navíc nejsou výdajem státního rozpočtu.

Poslanci vládní koalice dokonce navrhují, aby se obyvatelé nemohli odpojovat od centrálního zásobování teplem, a tedy neměli možnost přecházet na jiné zdroje (včetně obnovitelných). Soustředění na obnovitelné zdroje vede ke zvyšování emisí, navyšování dotací a ke zvyšování cen energií, ale zejména k budoucí nestabilitě celé sítě. Pod roušku Greendealu se nám vládní představitelé alibisticky snaží namluvit, že to je nejlepší cesta k Zelené planetě. Za cenu 3 800 miliard dolarů se celosvětově snížil podíl fosilních zdrojů na spotřebě energie z 82 na 81%!!! A to jsou peníze i nás, občanů této země.

Za dobu, kdy Česká republika (respektive pětikoaliční vláda) předsedala Evropské unii, byl schválen praktický zákaz výroby automobilů se spalovacím motorem od roku 2035. Jsme zemí, kde se vyrábí mnoho automobilů, ale zejména komponentů do nich. Počty vyráběných elektromobilů budou výrazně nižší (díky jejich ceně a „praktičnosti“) a bude v nich podstatně méně komponentů. Co to pro naši budoucnost znamená? Markantně se zvýší spotřeba elektřiny a bude nutné výrazné posílení distribuční sítě. Co to bude znamenat pro cenu elektřiny? O dalším dárečku, tedy emisních povolenkách na pohonné hmoty a topení uhlím či plynem ani nemluvě…

Je nejvyšší čas se otevřeně postavit proti ekonomickému hazardu a vyvádění peněz z České republiky. Naše vláda s rádoby STAROSTY schvaluje neuvěřitelné výdaje, které by raději mohli poskytnout do rozpočtů obcí. Nesmyslné placení reklam, aby obhájili svá rozhodnutí, nesmyslné deštníky proti drahotě, nesmyslná podpora politických neziskovek, absurdní podpora médií, které hlásají tu jedinou „PRAVDU“. Sociální dávky, které pak vláda přináší, řeší pouze následek problémů, které sama zapříčinila. V současné době selhává základní lékařská péče. Je nedostatek léčiv a mnohá města a obce nahrazují činnost ministerstva zdravotnictví tím, že zajišťují lékařům a zubařům ordinace, aby naše občany měl kdo léčit.

Nakonec to skončí tak, že nás legislativně donutí obrovsky a skokově zvýšit daň z nemovitostí!

Pokud se veřejně neozveme, pokud nedáme najevo, že s tímto postupem nesouhlasíme, budou naši vládní představitelé ve svém konání pokračovat a my budeme jen těžko svým občanům vysvětlovat, že s tím nemáme nic společného.

Z výše uvedených důvodů si Vás dovoluji, vážení kolegové, požádat, abyste připojili svůj podpis pod toto prohlášení a společně s námi se připojili k připravované akci Česko proti bídě. Pokusme se společně zastavit devastaci naší země, jež se přímo před našima očima právě odehrává!

Otakar Březina
Starosta obce Kozojídky

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (40 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)