28.2.2021
Kategorie: Společnost

Velmi stupidní vládní šikana!

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieSoučasná vládní opatření nefungují, a tak je třeba přitvrdit. Od pondělí nastoupí lockdown a my se až na výjimky nepodíváme za hranice okresů. A na vycházky se bude smět jen v domovských obcích.

To je ale právě ta hloupost, která nakonec může přinést víc škody než užitku. Na jedné straně se budeme mít právo tak nějak se pohybovat v rámci okresu, ale pro turistické vycházky a sportování to neplatí. Ty jsou vládou povolené jen v rámci obce či města, kde lidé mají trvalý pobyt nebo v nich žijí. Jistě není povinnost žít tam, kde mám trvalý pobyt. Já také žil sedm let v Praze a trvalý pobyt měl v Brně.

Minulou sobotu jsem na výletě dokázal celý Svět pěšky obejít za tři hodiny i s pauzou na svačinu. Já jsem prostě tak šikovný, že umím obejít Svět za tři hodiny. Samozřejmě se jednalo o rybník Svět u Třeboně. Jenomže už leží v okresu Jindřichův Hradec, takže od pondělí jej mám jako obyvatel Českých Budějovic zakázaný. Je fakt, že jsem nebyl sám, a potkával jsem hodně lidí. Chápu je, moc jiných možností, než pěší túry, člověk nemá.

Jenomže, kam lidé z Českých Budějovic budou od příštího týden chodit na vycházky? Moc možnosti nemají, park Stromovka, kolem Malše nebo Branišovský les. A co Pražané? Také mohou do Stromovky, Prokopského údolí, Divoké Šárky, Kunratického lesa, na Petřín atd. V Brně je to možná o něco lepší, lesy na severu kolem Soběšic a Útěchova či za Obřany jsou poměrně rozlehlé, ale zase v moravské metropoli žije cirka 400 tisíc obyvatel. A co když někdo půjde do lesa a překročí hranice katastru? Co pak? Ideální by bylo postavit na nich zátarasy s ostnatými dráty a obsadit je pohraniční stráží. Taková retro vzpomínka na rudou totalitu a zároveň by se neporušovalo nařízení naší moudré vlády premiéra Andreje Babiše.

Tak, a teď zase vážně. Lidé nebudou chtít pořád sedět doma a tak je více než pravděpodobné, že zvláště ve velkých městech zaplní parky a příměstské lesíky, když nebudou smět jinam. Má to však jednu velkou vadu, bude v nich hlava na hlavě. Čili se dosáhne opačného efektu a ohrožení koronavirem může být paradoxně vyšší. Rozumnější by tedy bylo povolit vycházky a sportování alespoň v rámci okresu, aby se přírodochtivci poněkud více rozptýlili.

Bohužel, musím konstatovat, že nařízení vlády o vycházkách v místě bydliště je idiotské a kontraproduktivní.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (30 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...