2.5.2024
Kategorie: Společnost

Vážený pane ministře Beku, co to tam máte za Sodomu Gomoru?

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Synáček se nám vybarvuje. V posledním roce ukázal rostoucí výtvarný talent, nad kterým se jen a jen dmu pýchou. Má to v ruce. Pomalu jsem tedy nastartoval své nadmuté rodičovství a do malování mu kecám horem dolem, nacházím mu výuková videa na Youtube, od příštího roku by v lidovce k trubce vzal ještě výtvarnou dílnu. Ale tak jsem si tak sedl do stínu lípy a povídám si – a dost, vymlátím z něj jakékoliv umělecké cítění. To je cesta do pekla. Vymlátím obrazně řečeno. A tak jdu psát ministrovi pro školské záležitosti Mikuláši Bekovi.

Vážený pane ministře. U mého syna se objevilo výtvarné nadání. A protože svět přeje tomu, aby se talenty prohlubovaly, už vidím synáčka na AVU (no jo, každý rodič to tak má, vidí dítě na vrcholu), kterak ohromuje davy svým talentem a jde si pro osobní štěstí v životě. Ale vyskočila na mě prezentace Akademie výtvarných umění. Dovolím si Vám z ní, pane ministře, citovat.

„Umění chápeme jako nástroj společenské změny, a ne jen komoditu. Klademe důraz na tělesnost, živou akci, feminismus, praktické myšlení o umění, emoce, citlivost, sociální a aktivistický rozměr v umění, konkrétní aktivismus v rámci studia. Je pro nás důležitá mediální šíře a mezioborovost; chceme zpochybňovat společenské stereotypy, zkoumat jazyk,“ píše se na webu akademie v ateliéru Nová média.

Ocituju ještě kousek, pane ministře: „Pracujeme s pozitivní diskriminací pro znevýhodněné, pracující, studentky a studenty z různých menšin – rasových, queer, matky a dalších. Narušujeme hierarchickou patriarchální strukturu, učíme se od sebe navzájem. Nechceme poskytovat přímé odpovědi, ale otázky a prostor k jejich zkoumání. Chybu chápeme jako pedagogické pozitivum – je pro nás podstatné, aby se studentky a studenti nebáli chybovat, experimentovat, bojovat proti všeobecné negativitě,“ stojí na webu.

A ještě kousek: „U uchazeček a uchazečů o doktorské studium preferujeme jasný osobní statement, silný společenský nejlépe feministický motiv. Očekáváme vyspělou samostatnou osobnost, soustředěnou na záměr vlastní práce a citlivou vůči bezprostřednímu okolí v ateliéru i širším společenským souvislostem. Vytváříme feministický think tank, který bude zdrojem energie a originálních možností propojení, zkoumání a získávání poznatků o dnešním světě.“

Pane ministře, jen by mě zajímalo, jestli je tohle ještě stále koncept vzdělávání, nebo už se jedná o předstupeň zapálení Říma pro pobavení císaře. Škola, která má učit umění a jeho chápání, učí bezmyšlenkovitý aktivismus, tupou teatrálnost, neobolševické vzývání zlatých telat woke „kultury“, odpor ke společnosti jako takové, duševní kastraci jedince i celku a vzývání osobnosti bez osobnosti, která má podléhat aktivistickým trendům. To vše pod taktovkou agresivní feministické kocoviny. Kocoviny?

Feminismus byl jednou z nejdůležitějších kapitol lidstva. Vymazal historickou nespravedlnost, která se jedné půlce člověčenstva děla. Ale je šaškárna v ateliéru Nová média ještě stále feminismus? Nebo už tam ženu jako stav bytí ponižují? Převtělil se boj o ženská práva do boje proti společnosti? Podle ateliéru Nová média na AVU zcela očividně.

Vážený pane ministře Beku, vím, jste z hnutí STAN, a ve STANu takové woke politice fandíte. I Vy sám zavádíte do školních osnov základních a středních škol výuku genderových dějin. Vám se tedy nejspíš dovádivý, ale notně protispolečenský tón prezentace ateliéru Nová média musí tuze líbit. Jen bych k tomu měl takovou nemístnou poznámku – neměla by škola učit i něco jiného, než jen nenávist ke společnosti a zpochybňování přírodních daností?

Za takových osm let, pokud se synáčkův talent bude dál prohlubovat, bych uvažoval o tom, aby se jej chopili zkušení pedagogové na AVU a dovedli jeho umění na co nejlepší úroveň. Ale promiňte mi, radši ho pošlu vyučit instalatérem, než ho poslat do spárů takových individuí, která ukazují tvář AVU jako instituce vysloveně nepřátelské k zemi, ke společnosti i k člověku samotnému. Upřímně, bál bych se ho tam poslat už jen proto, že to za osm let bude mladý bílý muž, který je dle prezentace ateliéru Nová média nepřítelem číslo jedna. Kolektiv zfanatizovaných feministek neberu příliš jako vhodné místo pro vzdělání. Vy ano, pane ministře?

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)