4.2.2023
Kategorie: Politika

Už si toho všimnuli všichni

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Ještě před týdnem obrazně žmoulal nervózně v rukách čepici a čekal, podaří li se týmu kolem něj vyhovět sponzorům a dosadit ho do sídla českých králů. Nyní už se rozmachuje a vykonává činnost, která mu ze zákona stále nepřísluší. Dokonce si toho všimnula i taková propagandistická esa, jakými jsou Kmenta a Šafr, přičemž i od nich přišla kritika. Petr Pavel začal řádit jako černá ruka, a dokonce riskuje trestní stíhaní za přisvojování si neúměrných pravomocí ještě před převzetím úřadu. Pravděpodobně se nakazil stejnou infekcí, jako již před tím jeho spolustolovníci ze včerejšího setkání. Fiala, Pekarová Adamová i Vytrčil (v zákrytu Černochová a Němcová) mají totiž fóbii z Ruska a pocit, že naše malá země má právo a moc měnit svět a oni zase Českou republiku k obrazu svému.

Fialu v EU nikdo nijak moc kladně nevnímá, spíše připomíná šprta, který se snaží zalíbit svým extrémním podlézáním. I přes zcela zjevnou škodlivost vytváří jeho vláda cíle, kterých by dle těchto státních úředníků měla EU dosáhnout. Jak jinak se lze dívat na návrhy drsných opatření, která jsou součástí Green Dealu a stala se papežštějšími než papež sám. To i přesto, že jsou likvidační pro zbytky našeho průmyslu. Přesto se Fiala s Jurečkou holedbají úspěchem v podobě jejich prosazení. Při vnímání ,,úspěchů“ této vlády, jakými jsou nejvyšší inflace, nekončící zdražování potravin a neschopnost stanovit hranice okrádání českého národa, neochota vzepřít se potravinové strategii Bruselu včetně zavedení hmyzu do evropského jídelníčku, musíme konstatovat, že takové lháře jsme ve vedení státe dosud neměli.

Abychom byli konkrétní. Skončil dovoz ropy z Ruska (aspoň v části Evropy) a platby za PHM letí vzhůru. Cenová politiky zahraničních majitelů supermarketů šponuje ceny nahoru. Už nyní si na obyčejný rohlík přidávají marži cca ve výši 120%. Přitom běžný rabat býval do 20% u spotřebního zboží (elektronika, železářství), u potravin by neměl být o moc vyšší. Dotyčný rohlík dodávaný za 1.70 Kč prodávají supermarkety za 3.70 Kč. Dalo by se pokračovat, ovšem co platí dnes, zítra bude jinak. V letošním roce budou ceny potravin nadále stoupat. K nim se dost možná přidají vyšší daně. Největším lákadlem jsou majetkové. U daně z nemovitosti si hrají s myšlenkou na 25násobné navýšení. Je to zločin, který nelze nechat jen tak projít. Další prostor mají vládní výběrčí u automobilů, dost možná vymyslí způsob, jak lidi obrat o peníze a zároveň je v rámci Green Dealu zbavit i vozidel. Začnou řečmi o klimatu a sáhnou po těch starších, brzy zpřísní požadavky a za škodlivé určí i ty nová splňující přísné normy. Naprosto nepraktická a lživě uváděná bezemisní elektroauta zdraží a budou jedinou variantou. A kdyby se i přesto rozšířila, dojde na ně zdanění také. To je plán EU, Fialy a podporuje ho i Pavel. Zapadl perfektně do strategie. Ovšem nejen evropské. Vzhledem k nadstandardním vztahům svého loutkovodiče Koláře se Spojenými státy a vlastní minulostí ve vedení NATO bude naplňovat především představy Američanů. To samé už dělá Fialova klika, i proto není nijak zvláště oblíbená v širší Evropě.

Dalšími spolusedícími byli Taiwanec Vystrčil a na podobnou cestu se připravující Pekarová-Adamová. Vystrčil svým chováním zazdil řadu fungujících obchodů s Čínou a připravil tak náš stát o mnoho peněz a zbytky dobrého jména v této oblasti. Vystrčil patří do skupiny politiků upřednostňujících pseudodemokratickou ideologii před zájmy země, ve které zastává vysokou funkci. Pekarová je na tom úplně stejně, jen je třeba ještě přidat nesmírnou dávku drzosti, arogance a neschopnosti. Tato bývalá zaměstnankyně callcentra si přičichla k moci a její odér ji pohltil. Nelze se poté divit jejím katastrofálním výrokům potlačujícím jakoukoliv logiku. Nulová politická a diplomatická schopnost ji tak předurčuje být skutečnou škodnou. Je na to podobně, jako ministr zahraničí Lipavský. Toho však do party ke stolu nepřibrali. Podobně ani Rakušana. Ministr vnitra však dělá tu nejšpinavější práci, tedy se svým nově utvářeným útvarem na potírání svobod a volného prostoru pro informace už rozesílá blogerům a majitelům některých webů pozvánky k podání vysvětlení týkajících se některých aktivit na internetu. Rakušan byl mediálně upozadněn, zvláště po skandálech STAN, ovšem nadále se soustředí na tzv. boj s dezinformacemi.

Celá tato partička se tetelí blahem nad svou nově získanou mocí. Pravdou je, že zastavit je nyní není reálné. Navíc mají podporu značné části především modrožlutě laděné společnosti, která si neuvědomuje důsledky toho, co svou naivitou dopustila. Vracíme se k totalitě podložené vadnou ideologií.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (60 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)