13.3.2024
Kategorie: Politika

Ukrajinský premiér by rád ovlivnil i volby na Slovensku

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Petr Fiala považovaný spíše za ukrajinského předsedu vlády než za českého, kterým byl zvolen, přerušil styky s legální slovenskou vládou a jejím premiérem. Důvodem jsou i rozdílné názory na Ukrajinu a její další vyzbrojování včetně možnosti vyslat vlastní vojáky do války s Ruskem. Ono je těch neshod mnohem více, u liberála Fialy nemohou vlastenecké nálady Fica obstát, a tak se blyštivý Péťa začal scházet se slovenskou opozicí a dělat vše proto, aby se Šimečkovi podařilo zabránit Ficovým souputníkům získat prezidentské křeslo uvolněné brzy Sorosovou princeznou Čaputovou. Ostatně mladý Soros už byl v Čechách, jednal i s Petrem Pavlem a říká se o něm, že je v podstatě ještě větším škůdcem, než byl jeho otec.

Pokud se ptáte, jak může Fiala ovlivnit prezidentské volby na Slovensku, pak si povšimněte snahy našich médií zapůsobit na Slováky žijící u nás. Těch je mnoho a často patří k liberálům a odpůrcům Fica. Pracují tady často ve velkých korporátech, ve kterých jim je nadstandardně dobře, jsou tedy převážně prozápadní. Zároveň jsou pod vlivem mainstreamových médií a české i slovenské kulturní scény, přičemž řada elitních herců jak našich, tak i slovenských, zůstává na straně liberálních eurohujerů. Důvody jsou jasné. Koho vodu piješ, toho píseň zpívej. Dozvuky rozdávání filmových cen Českého lva jasně poukazují na existenci bubliny, v nichž se jak herci, tak i vládní politici pohybují. Odtržení od reality je zjevné.

Nechceme tvrdit, že by umělci hlásící se k současné poltické linii Petra Fialy u nás a k tragikomikovi Šimečkovi na Slovensku byli názorově osamoceni. Jde často o velká jména kulturní scény mající své nekritické obdivovatele ochotné je preferovat i mimo filmová plátna čí prkna znamenající svět. Navíc, přestože preference stran současné vlády jsou natolik nízké, že by se některé nemusely do Sněmovny vůbec dostat, pořád mají Piráti a ODS dohromady kolem 20% a naopak třeba SPD počet voličů zrovna nestoupá. První místo s výrazným odskokem pro Babiše je sice pozitivem z pohledu odeslání Pětikoalice do propadliště dějin, ale pro Českou republiku jde jen o minimální odklon od eurokolonializace naší země. Babiš je však politik, který by se aspoň diplomaticky s Ficem a Orbánem nerozešel a pravděpodobně by si našel cestu i zpět k Rusům, byť to byl on, kdo po vykonstruovaných Vrběticích začal komplikovat vztahy s Moskvou. Zároveň jeho proukrajinská rétorika není natolik vzdálená od té bruselské. Český volič je však konzervativní a obává se vyzdvihnou výše jiné než staré profláknuté či parlamentní strany. A média dělají vše proto, aby tento stav zůstal.

Že se něco podstatného děje, je jasné. U nás jde vše proti Ficovi, tedy s výjimkou dezolátů a chcimírů, jejichž počet se však s každým činem Pětikoalice rozrůstá. Mediální informační blokáda zapomínající přinášet zprávy o bouřící se Západní Evropě včetně Německa, Velké Británie a Francie nebo Španělska nás naopak neopomene ,,krmit“ Pekarovou Adamovou objímající se v Praze s Billem Clintonem, který dorazil na konferenci podporující chystání se na 3.světovou válku. Absolutní většina Čechů by proti Rusku bojovat nešla a dokonce nevěří ani tomu, že Petrem Pavlem sehnané dělostřelecké náboje pro Zelenského jsou dobrým nápadem, navíc když tušíme, kdo je zase zaplatí. Zatím se tu lidé bojí nahlas vyslovovat podporu Vladimírovi Putinovi, strach z vyšetřování a vliv médií jsou stále příliš silné, nicméně je mnohým už jasné, že to je Rusko, kdo je pod tlakem Američanů a jediné udržuje rovnováhu světa. Evropa válčit sama s Ruskem nemůže, nemá jak a čím, takže jediné, co by mohla udělat, je poskytnout militantním USA své území a lidské zdroje. Tedy i Českou republiku a její syny. Fiala jde v nabídce ještě dále, plundruje národní rozpočet, jak to jde, a Petr Pavel mu v tom zdatně pomáhá.

Je evidentní, že se V4 názorově rozpadla. Orbán se spojil s Rakušany a Srby, načež přizvali Slováky ke spolupráci. Poláci otevřeně vyslovují s ukrajinským skutečným i ideovým exportem nesouhlas a klidně by přijali část ukrajinské země, kdyby jim jí někdo nabídnul. Jediný Fiala a slovenská hysterická opozice sestoupivší z vládních výšin za podpory umělců a médií drží tvrdou prozelenského linii a připravují se na válku. Ta by znamenala mnoho bolesti v našich rodinách. Opravdu vám to všem nevadí? Za čí zájmy by měli umírat čeští vojáci i nově povolaní muži? A není čas si říct, že 600 000 Ukrajinců žijících u nás a schopných bojovat je důkazem toho, že postavit se Rusku by mělo být jejich prioritou, a ne naší, dokonce pomineme li skutečné důvody ruské speciální vojenské operace týkající se genocidy Rusů na východu Ukrajiny? Je čas zbavit se strůjců možné 3.světové války, vrátit se k jednacím stolům a obnovit prosperitu a rovnou spolupráci mezi národy. Je čas vyhnat liberály od koryta a vrátit práci kvalitním diplomatům, hospodářům a správcům jednotlivých zemí. A Rusko je momentálně rozhodně lepším vzorem než USA a Brusel.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)