16.6.2023
Kategorie: Ze světa

Ukončete to šílené vraždění

Sdílejte článek:

MICHAL MALÝ

Za tři dny ofenzivy padlo přes 2 000 Ukrajinců.


Zastaví někdo to šílenství? Je třeba skončit to nesmyslné zabíjení! Za tři dny ofenzivy padly 2 tisíce vojáků Ukrajiny. UA ztratila přes 200 obrněných vozidel včetně tanků. Podle našich medií má ale ukrajinská ofenziva „dílčí úspěchy“.

Tento post není v žádném případě obhajobou Ruska, ale obžalobou Západu v čele s USA. Američtí i němečtí politici přiznali, že válku na Ukrajině více jak deset let plánovali a připravovali. Dnes sedí v teple a bezpečí svých kanceláří a na bojišti Ukrajiny denně umírají synové Ukrajiny a Ruska. Ne synové těch politiků. Ti, co jsou za toto zvěrstvo odpovědní by měli být jednou souzeni stejně nekompromisně, jako váleční zločinci v Norimberském procesu. Všichni a bez rozdílu.

Co se to stalo s lidmi? Jak mohou fandit válce, jak mohou mluvit o ztrátách a ofenzívě, jako by šlo o stav burzy? Nějaký válečný „stratég“ prohlásil, že se nemáme znepokojovat, pokud uvidíme fotografie zničených Leopardů a západní vojenské techniky, že to k ofenzívě patří. Vždyť v těch tancích sedí něčí synové, a to na obou stranách? To si nikdo to utrpení, smrt, mrzačení a bolest neuvědomuje? Tu následnou bolest všech jejich blízkých a milovaných??? Co se to stalo s lidmi? Ti, kdo proti tomuto zabíjení protestují jsou nálepkováni jako zrádcovští proruští „chcimírové“?

Následující informace jsou ze západních medií, která rozhodně nejsou proruská.

Náčelník generálního štábu Ukrajiny Valerij Zalužný je nezvěstný a nově je nezvěstný už i šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov….. Proč? Krym mlčí. Ukrajina ofenzivy se zastavila stejně rychle jako začala, Ukrajina má obrovské ztráty na životech i technice. Krym mlčí. Již i největší optimisté „pochybují“ o vítězství Ukrajiny. Ekonomická krize USA může Ukrajině zlomit vaz. Skončí dodávky zbraní a munice, skončí přísun peněz. Když byl ještě čas jednat, chřestilo se zbraněmi a padala silácká prohlášení.

To ale Západ a Zelensky nepochopili. Západ ale Zelenského vehnal do jeho vlastní pasti, když Zelensky uvěřil slibům o nekonečných dodávkách zbraní, munice, peněz, slibům o vstupu do NATO a snad i EU. Nic z toho není reálné. Pomoc Západu slábne, nebude trvat dlouho a skončí. Rusko násobně převyšuje Ukrajinu jak v lidské síle, tak ve zbraních. Jak to asi dopadne? Pro Ukrajinu bohužel špatně. Nakonec si ji „rozparceluje“ Rusko a Západ a někde mezi, kolem Dněpru, bude demilitarizované pásmo. Ti, co dnes válce tleskají nechápou, že Ukrajinu zabíjí.

Ukrajinci potřebují ustát tlak nejen Ruské armády, ale především tlak západních kurátorů na bojové výsledky na frontě. Očividně se jim to nedaří, na několika místech přešla ofenziva v ústup. Objevily se první oficiální záběry ničení německých tanků Leopard poblíž Doněcku. Útočné vrtulníky Ka-52Z likvidovaly Leopardy z velkých vzdáleností řízenými střelami. Podle ruského Ministerstva obrany bylo při pokusu ukrajinských jednotek o protiútok zničeno 8 tanků Leopard.

Celkem během neúspěšného útoku na Záporožském směru AFU ztratila 9.6. nejméně:

– 5 německých tanků Leopard 2A6 a 2A4 (2 zničeny, 1 zasažen a opuštěn, 3 opuštěny).
– 6 amerických BMP M2A2 Bradley ODS-SA (všechny zasaženy a opuštěny)
– 3 americké MRAP M1224 MaxxPro (všechny zasaženy a opuštěny)
– 1 nizozemský obrněný transportér YPR-765 (zasažen a opuštěn)
– 1 český T-72M1 (zničen)
– 1 odminovací vozidlo BRM-2 (zasaženo a opuštěno)
– 1 francouzské obrněné vozidlo VAB (zasaženo a opuštěno)
– několik vyhořelých nákladních automobilů

Poprvé zničené tanky Leopard 2 a BMP M2A2 Bradley.

8.6. v 1.30 hod. se UA pokusila prolomit obranu v záporožském směru 47. mechanizovanou brigádou s až 1 500 muži a 150 jednotkami obrněné techniky.

Brigáda byla zasažena preventivním úderem ruského dělostřelectva, letadel a protitankových zbraní. Postup brigády byl zastaven na všech 4 směrech a s velkými ztrátami se brigáda stáhla.

Během dvouhodinové bitvy brigáda ztratila 30 tanků, 11 BMP, až 350 bojovníků. Ukrajinské záložní síly speciálně vycvičené pro průlom svůj úkol nesplnily.

Během předchozích 24hodinových bojových operací 7. června ztratila UA 945 osob, 33 tanků, 28 BMP, 38 bojových obrněných vozidel, 3 SAU Krab a další. Ukrajinští vojáci, kteří se chtějí vzdát a přeběhnout jsou údajně stříleni vlastními do zad z kulometů. První video, které to zachycuje je ale údajně podvod. Stejný jako Buča, obchodní dům, nádraží, porodnice?

Analytici deníku The New York Times uvedli, že Západ může odmítnout podporu Ukrajině kvůli šíření nacistické ideologie v ukrajinské armádě. Autoři tvrdí, že ukrajinský prezident Zelenskyj a jeho okolí si neuvědomují skutečnost, že symboly vojenských formací nacistického Německa jsou v ozbrojených silách Ukrajiny hodně rozšířené. “Ukrajinská náklonnost k těmto symbolům a někdy i jejich přijetí jsou vážným rizikem, že budou vzkříšeny obrazy, jež Západ ničil více než půl století,” píší autoři.

Vypadá, že útok ukrajinské armády pomocí raket na Kachovskou přehradu v noci z pondělí na úterý proběhl právě proto, aby na jižním směru okolo Kachovky nemusela ukrajinská armáda provádět ofenzívu. A výmluvou před západními kurátory pro nekonání ofenzívy na této linii fronty je právě zatopené území. Podle informací z úterního večera navíc začala Ukrajina úmyslně vypouštět vodu z Dněperské přehrady, aby zvětšila plochu zatopení pod protrženou Kachovskou přehradou.

Na internetu jsou dostupná videa z nočního ostřelování Kachovské elektrárny po hlavním výbuchu. Dne 6. června v 02:46 hodin zaznamenali pozorovatelé NP okamžik, kdy se voda přelévá přes hráz Kachovské MVE zničenou výbuchem a v 7. sekundě došlo k explozi. Zřejmě se jedná o let střely ukrajinských ozbrojených sil s cílem co nejrychleji zničit přehradu. Je také možné že v hrázi byli připraveny výbušniny pro případ nouze. A Ukrajinci je menší raketou nevědomky odpálili.

Na pozadí obvinění Ruska ze zničení Kachovské vodní elektrárny je dobré připomenout prosincový rozhovor, který poskytl ukrajinský generál Andrej Kovalčuk reportérovi listu Washington Post. “Kovalčuk zvažoval možnost zatopení řeky. Ukrajinci, jak řekl, dokonce zkušebně odpálili zařízení HIMARS do jednoho ze stavidel Novokachovské přehrady a udělali do kovu tři díry, aby zjistili, zda voda Dněpru může stoupnout natolik, aby zablokovala ruské přechody, ale nezaplavila okolní vesnice. Test byl úspěšný, uvedl Kovalčuk, ale tento krok zůstává poslední možností.

Antonín Baudyš a jeho komentář z 7.6.2023:

Ukrajinská ofenziva začala v pondělí ve 4.30 a skončila v pondělí ve 12h v poledne. Ve středu ráno byla definitivně ukončena poškozením hydroelektrárny Nová Kachovka. Západ už nemůže po Ukrajincích chtít, aby se pouštěli do překročení zatopených území, která navíc zůstanou podmáčená do konce roku.

Konec ofenzívy, konec peněz, konec zbraní, konec Zelenského, konec příběhu. Američané můžou nasadit Oleksyje Arestoviče, budou chtít jednat, ve snaze zachránit aspoň půlku Ukrajiny. Rusové na jednání neuslyší, takže budou vymýšlet nesplnitelné podmínky.

Ptám se znovu: Co se to stalo s lidmi? Jak mohou fandit válce, jak mohou mluvit o ztrátách a ofenzívě, jako by šlo o stav burzy? Ti, kdo proti tomuto zabíjení protestují jsou nálepkováni jako zrádcovští proruští „chcimírové” těmi, co mají díky podpoře války krev na rukou.

Ukončete to šílené vraždění, i když je pozdě, stále je ještě čas.

 

fb

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (31 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)