25.1.2024
Kategorie: Společnost

Trikolora k problémům současnosti

Sdílejte článek:

ZUZANA MAJEROVÁ

Část mého projevu, kde se jasně a stručně vyjadřuji k tématům, která nejvíce hýbou naší současností. A samozřejmě postoje TRIKOLORY k nim.


UKRAJINSKÁ VÁLKA

Trikolora nikdy ani jediným slovem, ani jedinou větou nepodpořila ruskou invazi na Ukrajinu. Od prvopočátku říkáme, že onen původně ukrajinsko-ukrajinský a posléze ukrajinsko-ruský, respektive americko-ruský konflikt se má řešit diplomatickou cestou, a ne zabíjením lidí.

Trikolora není ani proruská, ale ani proukrajinská, ani protiruská, ale ani protiukrajinská. Trikolora je pročeská.

Trikolora hájí zájmy našich občanů, Trikolora hájí české, moravské a slezské zájmy. A ty zdaleka nemusejí být vždy totožné s velmocenskými či obchodními zájmy Spojených států či velkých zemí Evropské unie.

Ukrajinská válka nezačala 24. února 2022 ve čtyři hodiny ráno, ale předcházelo jí mnoho dějů, které mají celou řadu viníků. U vědomí toho všeho musím konstatovat, že jsme svědky naprostého selhání českého politického i mediálního mainstreamu. To, co se děje na Ukrajině, je příliš vážná věc na to, abychom to posuzovali pouze pod zorným úhlem ukrajinské propagandy, jak to dělá hlavní proud české politiky i českých médií.

A jak říká kolega Petr Štěpánek, největší argumentační faul současnosti je, že každý, kdo není fanaticky proukrajinský, automaticky dostává nálepku, že je proruský. To je argumentační zločin.

A ještě jednu věc potřeba dodat. Ani americká, ani západoevropská média už nejsou tak jednostranná jako ta česká.

Suma sumárum: Trikolora je proti dodávkám dalších zbraní, jejichž výsledkem nemůže být nic jiného než další tisíce mrtvých, Ukrajinců i Rusů, vojáků i civilistů. Tento konflikt nemá vojenské řešení. Preferujeme proto zastavení bojů, mírové rozhovory, konec nesmyslných ekonomických sankcí – které ostatně opravdu dodržujeme už jenom my –, a návrat k normálnímu obchodování.

A ještě vzkaz všem našim gaučovým válečníkům: Mír není sprosté slovo!


GREEN DEAL

Zelené šílenství jménem Green Deal, neboli Zelená dohoda pro Evropu, nemá vůbec nic společného s ekologií a už vůbec to není ekonomická příležitost, jak se nám snaží namluvit někteří vládní aktivisté. Ano, je to příležitost, ale pouze pro pár vyvolených, jak si na klimatickém náboženství zase namastit kapsu.
Green Deal nejen že hrozí provětrat, ale už provětrává peněženky našich občanů způsobem, jaký jsme si ještě nedávno nedovedli představit ani v těch nejděsivějších snech. Trikolora je zásadně proti.


EVROPSKÁ UNIE

Říkám to s veškerou odpovědností, ale v Evropské unii v téhle podobě, v tomto molochu, který deficit demokracie nahrazuje přebytkem byrokracie, nechceme být. Hluboce se mýlí ti, kteří pořád věří v nějakou nápravu či obrodu.

On už geniální Albert Einstein říkal, že definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.

Proto jasně a jednoznačně deklaruji, že TRIKOLORA vždy podpoří veškeré iniciativy, které povedou k posílení naší národní suverenity, respektive k rozvolnění našich vztahů s EU včetně referenda o vystoupení.

Prvním krokem musí být nadřazení našich zákonů nad unijní legislativu. O našich věcech se musí rozhodovat doma, ne v Bruselu či v Berlíně. Naším cílem je skutečně suverénní Česká republika.

Trikolora si na rozdíl od jiných politických stran, vládních i opozičních, nehraje na chytrou horákyni, která sice Evropskou unii kritizuje, ale jasné stanovisko se bojí vyslovit, takže raději lavíruje. My nelavírujeme. Naše řeč je jasná. Ale abychom si správně rozuměli.

Trikolora není protievropská, Trikolora je protiunijní. Ostatně už Tomáš Garrigue Masaryk říkal, že vlastenectví je láska k vlastnímu národu, nikoli nenávist k jiným. Proto podporujeme spolupráci národních států, nejlépe návrat k Evropským společenstvím a preferujeme rovněž společný postup zemí V4+.

Naprostou samozřejmosti je rovněž zachování české koruny a právo platit hotovostí.
———————————————-

Nejvyšším příkazem naší doby je chránit svobodu a svobodu slova na prvním místě. I tyhle základní atributy demokracie a svobody dnes Evropská unie ohrožuje. Proto jasně říkám, jiný názor není dezinformace.

Musíme zastavit nastupující cenzuru na sociálních sítích i jinde. Ale nejen to. Musíme chránit náš způsob života. Proč? Protože multikulturalismus nefunguje. Proto také Trikolora nikdy nebude akceptovat žádné kvóty, žádnou povinnou solidaritu, žádnou masovou, natož nelegální migraci.
———————————————-

Ze všech těchto důvodů je potřeba nabídnout našim občanům důstojnou politickou alternativu. Alternativu jak k Fialově probruselské vládě, tak k Babišově probruselské opozici. Trikolora je tu právě proto.
———————————————

PÁR SLOV K FIALOVĚ VLÁDĚ

Nevím, jak vy, ale já jsem od nástupu Fialovy vlády nic neočekávala, ale že to bude až takhle hrozné, překvapilo i mě. Čím dřív tahle vláda skončí, tím lépe pro naši zemi, tím lépe pro naše občany. Pod vedením Fialovy vlády se naše země vydala na usilovný pochod zpátky do totality.

Však se ohlédněte spolu se mnou. Co vidíme? Hospodářský úpadek zaviněný hloupou politikou a nesmyslnou ideologií, znovuobjevenou cenzuru, stíhání za verbální trestné činy, vyhazování z práce za „špatné“ názory.

V životě by mě nenapadlo, že 34 let po sametu, se něčeho podobného dožiju a že v čele toho všeho bude fialová ODS, tedy politická strana, se kterou jsem měla v minulosti nejen já – takových je nás tady víc – něco společného.
——————————————–

Jak z toho VEN?

Musíme tenhle nebezpečný trend návratu naší země do totality otočit. Nikdo jiný to za nás neudělá. V praxi to znamená, že je nezbytné, abychom pětikoaliční politiky raději dříve než později vyhnali z vládních křesel.

První velkou příležitostí vyslat fialovému signalistovi nepřehlédnutelný signál, že už toho bylo dost, budou červnové evropské volby. Koalice SPD a Trikolory je na ně připravená.

Ale to je jen první třetina nadcházejícího zápasu. Druhou třetinou budou krajské volby a o finální výsledek se bude hrát ve volbách do poslanecké sněmovny.

Je jen na nás, jak se na tento zápas připravíme a jaký vybojujeme výsledek. Mějme u toho pořád na paměti, že to neděláme pouze pro sebe, ale také pro naše děti a vnoučata.

Ano, to úplně nejcennější, co máme, jsou naše děti. Říkám to nejen jako matka a bývalá učitelka, ale i jako politička. Dost bylo nesmyslné plošné inkluze, dost bylo ideologického vymývání mozků, dost bylo peněz pro zločinné politické neziskovky. I tohle musíme zastavit.

Naši krásnou zemi jsme převzali od naši předků a je jen na nás, v jakém stavu ji našim dětem předáme, ale i v jakém stavu předáme naše děti budoucnosti.
———————————————-

Vážení delegáti, milé dámy, vážení pánové. Co říct na úplný závěr?

Snad jen to, že na 3 základních programových pilířích Trikolory se nic nemění.

Bráníme normální svět.
Bohatství vzniká z práce, ne dotací a dávek.
České zájmy VŽDY na prvním místě.

To je Trikolora!

A aktuálně dodávám ještě jedno heslo: Svoboda projevu, i po projevu! Děkuji vám za pozornost.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)