21.2.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Třetí pohlaví

Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Tak se mi nějak zdá, že ten okolní svět hloupne čím dál tím víc. Vždy jsem si totiž myslela, že existují pohlaví dvě. Mužské a ženské. Jenže někomu toto nestačí a chce nám tu podsouvat jakési třetí.

[ad#textova1]

  • Motto “Hospodin dohlíží na pravé poznání, ale slova věrolomného vyvrací.” (Přísloví Šalamounova, Druhá sbírka, 22.12)

Tak se mi nějak zdá, že ten okolní svět hloupne čím dál tím víc. Vždy jsem si totiž myslela, že existují pohlaví dvě. Mužské a ženské. Jenže někomu toto nestačí a chce nám tu podsouvat jakési třetí.

Když jsem naposledy musela vyplňovat kolonku svého pohlaví, bylo to, když jsem letěla v prosinci do Mexika. V nabídce bylo pohlaví mužské nebo ženské. Žádné třetí pohlaví tam uvedeno nebylo. Jak vidno, ještě má někdo na tomto světě jakýs takýs rozum a to jsou Mexičané, kteří nepřipouští, že by existovalo pohlaví třetí. Jenže my jsme v Evropě, která, jak se mi to jeví, začíná blbnout stále více a přichází s novými a novými nesmysly. A tím je dle mého soudu i pohlaví třetí. Že prý v Německu budou WC pro třetí pohlaví, jako by jednomu nestačilo, že se může jednoduše vyprázdnit. Někteří lidé v Evropě blbnou tzv. na kvadrát a sem lze zařadit i tendence, abychom neměli jen pohlaví mužské či ženské, ale abychom přidali ještě pohlaví třetí.

Podíváme-li se do oblasti gramatické, v angličtině mají u podstatných jmen rod přirozený, neb vše se tam odvíjí od přirození. Přirození ženské je ženský rod a přirození mužské je rod mužský. Je to logické a v tomto směru je angličtina velmi jednoduchá. Ostatní je pro Angličany “it,” nebo-li “to”, což nemá s pohlavím nic společného. V naší mateřštině jsme si vše zkomplikovali natolik, že určujeme u jmen rod mužský, ženský bez ohledu na pohlaví. A k tomu rod střední. Kdo se učil či učí německy, určitě spílá i on, protože má němčina u jmen rod gramatický stejně jako my, žádný přirozený jako v angličtině se nekoná.

Příměr mluvnice jsem si vybrala záměrně, abych ukázala, jak mohou být věci složité, když přitom mohou být naprosto jednoduché. Proč něco komplikovat zbytečně, když to jde lehce. V gramatice rod přirozený a v běžném životě se dělit jen na muže a ženy. Případně děti, ale i ty mají své pohlaví, což je uvedené v rodném listě.

Jestli někdo v sobě nosí cosi, co lze slovy Miroslava Horníčka označit jako “dobře utajené housle”, nechť si tyto své housle dobře utají a nevnáší je do našeho rozladěného světa. Nechť se ženy radují ze svých vagín, jimiž dělají potěšení nejen sobě, ale i mužům, nechť se muži radují ze svých penisů, kterými si dělají potěšení sobě, ale i nám ženám. Nechme svět v té základní podobě, v jaké byl stvořen…

[ad#pp-clanek-ctverec]

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (22 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...