8.7.2023
Kategorie: Ze světa

Tento týden se na různých místech Vídně objevily samolepky proti ukrajinské politice EU

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Rakušané jsou doslova znechuceni útoky na domácí neutralitu, škodlivými důsledky sebevražedných sankcí na prosperitu ve své vlastní zemi a neustálými platbami zkorumpovanému režimu v Kyjevě.

Nyní se na centrálních místech ve Vídni objevily četné samolepky, které tento pocit zobrazují.

Mnoho Vídeňanů bylo překvapeno, když si v pondělí ráno náhle všimli velkých samolepek ve stylu slavného pouličního umělce Banksyho, které najdete zejména v centru Vídně.

Podle interpretace blogu TKP vyjadřují „jasnou kritiku ukrajinské politiky EU a Rakouska“. Svědčí o tom například i to, že se na tramvajové zastávce na centrálním Schwarzenbergplatzu objevil protestní obraz.

Je to proto, že se nachází v bezprostřední blízkosti sovětského památníku osvobození, za kterým je od loňského roku vztyčena obrovská ukrajinská vlajka.

Poselství je stejně přímé jako účinné: kreslená postavička dívky s copánky zvedne ruku jako by chtěla znázornit „stop“ a zvrací ukrajinské vlajky ve formě bankovek. Nad ní je nápis černými písmeny: „Už toho máme dost“.

Kdo je za akci zodpovědný, není známo. Zatím se k odpovědnosti otevřeně nepřihlásila žádná aktivistická skupina. Nálepky jsou však předmětem živé diskuse na sociálních médiích: Zatímco někteří uživatelé s tímto tvrzením bezvýhradně souhlasí, jiní kvůli němu zuří, protože mají podezření, že za ním stojí údajná „ruská propaganda“.

Na jiných centrálních náměstích jsou mírně odlišné motivy: u Hofburgu je to dospělá žena, která plive ukrajinské vlajky, u okna knihkupectví na Stefansplatz je pro změnu muž středního věku.

Podle švýcarských novin „Weltwoche“ samotné motivy ponechávají prostor pro spekulace o autorství. Obrázky byly šířeny na kanálu Telegram a na Twitteru.

Alpská republika trpí zejména důsledky sebevražedných sankcí a neochotou černozelené vlády, která ji nadále považuje za „bez alternativy“ – jedním z důsledků je nejvyšší inflace v západní Evropě (v eurozóně).

Kromě toho je rakouská neutralita stále více napadána.

Poté, co čtyřstranná jednotná fronta – FPÖ se na protest zdržela – povzbuzovala ukrajinského vládce Volodymyra Zelenského během videospojení v parlamentu v březnu, vláda nedávno oznámila svůj vstup do raketového deštníku NATO „Sky Shield“.

Daňový poplatník musí podporovat vyzbrojování Ukrajiny prostřednictvím „mírového nástroje“ EU.

 

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
62 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)