16.8.2023
Kategorie: Společnost

Tento rok se dějí věci, které jsem za posledních 33 let nikdy nezažil …

Sdílejte článek:

DANIEL VAVRA

Minulý týden jsem si uvědomil, že tento rok se dějí věci, které jsem za posledních 33 let nikdy nezažil.


Znám osobně několik lidí, kteří byli v posledním roce vyhozeni z práce kvůli svým názorům, nebo na základě křivých obvinění (u nás i v cizině). Znám člověka, jemuž kvůli jeho politické funkci vyhodili dítě ze soukromé školy. Znám několik lidí, kteří se raději přestěhovali z místa, kde je kvůli jejich názorům nedokázali vystát. A minulý týden přišlo jednomu člověku předvolání k výslechu na základě udání, že něco napsal na internetu.

Všechny znám osobně. Ne se vším co si myslí a píšou nutně souhlasím, něco z toho mohlo být skutečně kontroverzní, ale nepovažuji to rozhodně za hodné zájmu policie, ani na vyhazování z práce. To s tím vyhazovem dítěte kvůli rodičům, mi přijde opravdu obludné.

V souvislosti s tím, jak se poslední týden ukázalo, že o nějakou morálku jde až na posledním místě, že podle moderních inkvizitorů je Nohavica zrůda a komunistický soudce Fremr nejlepší, to začíná být opravdu děsivá společenská nálada.

33 let jsme to nepotřebovali. A najednou je tu generace, která má pocit, že musí zavřít všem z názorové opozice trvale hubu, protože “je pandemie, je válka, je něco”. Totalitáři si vždycky NĚCO, kvůli čemu mohli likvidovat oponenty, našli. A vždycky to bylo proto, aby odvrátili pozornost od vlastní neschopnosti.

 

Daniel Vávra, FB

 

Důvěřujete vládě Petra Fialy?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)