14.7.2023
Kategorie: Politika

Těch mouřenínů je víc

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Tak nám skončil summit NATO vlastně velmi pozitivním výsledkem… Jediní, kdo jsou ochotní nechat shořet svět v atomovém pekle, jsou Ukrajinci… nikdo jiný se k této perspektivě nepřidal. Jsem rád, že na Západě ještě existují analytici, kteří vyhodnotili podobně jako já, že Rusové neblufují a kdyby začali skutečně prohrávat, tak splní to, co kdysi Putin řekl: „K čemu by nám byl svět, kdyby v něm Rusko nemělo své místo.“ Výsledkem rokování západních papalášů je jednoduše to, že všechny možnosti zůstávají otevřené. Žádné smlouvy, které by podrývaly kredibilitu USA, žádná pevná ujednání. Ne kvůli Ukrajině. Pokud si kolektivní Biden usmyslí, může se zítra začít jednat o míru i o dalším kole války. Ale riskovat jaderný armagedon… to zase ne. Zbrojaři potřebují henty zisky zase pěkně utratit za jachty a hezké holky.

Ukrajinský mouřenín byl vykázán do patřičných mezí. Směrem na východ má bojovat do posledního Ukrajince a směrem na západ má děkovat, až se zlomí v pase. Zelenský se ovšem do této situace vmanévroval víceméně sám. Prostě uvěřil těm, kteří se stáhli z Afghanistánu, prohráli v Iráku i ve Vietnamu, prohráli v Sýrii, zničili Libyi a teď přicházejí o dolarovou hegemonii. Uvěřil jim natolik, že vyrobil velkolepý příběh o ruské slabosti a ukrajinské síle. Ruská gesta dobré vůle a vojenského zarovnávání fronty přetvořil na ukrajinská vítězství.

Radost z něj nejspíš měli na obou stranách barikády. Bratrům Američanům bylo jasné, že skutečně bude muset bojovat až do konce, protože loni zazdil šanci na mír a jde mu o kejhák před jeho vlastními lidmi. A Putin z něj musel mít taky radost, protože nakonec od Ukrajiny dostane všechno, co bude chtít. Loni Rus zaútočil na čtyřicetimilionový národ a mír podepíše s národem sotva polovičním. Hospodářství se v Rusku nevyvíjí vůbec špatně, tři čtvrtiny planetární populace jsou na ruské straně, trochu se jim kvůli válce zvedá státní dluh, ale to není nic, co by už nezažili. Rezerv mají neurekom. A ten Donbas také nebude k zahození.

Ukrajinci ovšem nemusejí smutnit. Těch mouřenínů bylo víc. Všichni si teď rychle nakoupili předražené americké zbraně a jak na sviňu, jde o techniku, která na moderním válčišti nemá vůbec co dělat. Boje nízké intenzity nám jaksi končí, svět se formuje do nových velkých bloků a budoucí boje jsou boje pěšáků, kteří jsou pro všechny ty družice a drony ještě nejméně vidět. Vše, co má motor a vydává teplo, to je hladce rozstříleno. Nákupy letadel F-35 neznamenají nic jiného, že vzápětí budou muset přijít ještě nákupy dronů, děl a ručních protitankových a protiletadlových kompletů. To zas bude prachů v americké kešeni.

Zdá se, že v celé střední Evropě měli mouřeníni úkol, vrhnout na frontu všechno, co se dá sehnat. A zaplatit to. Nemyslete si, v dnešním globalizovaném světě se už přesně ví, dokdy stojí za to někoho odírat a odkdy už je to kontraproduktivní, protože náklady na odírání jsou větší než výnosy z legálních loupeží. Fiala a jeho skvadra byli určeni k tomu, aby z národa vytáhli, co se vytáhnout dá. Babiš to nahospodařil, oni to použili proti Rusovi.

V posledních dnech se také začaly měnit titulky v českém majnstrýmu. Najednou začali být vůči Fialovi kritičtí. Najednou cupují jeho ekonomický balíček, posmívají se mu za sebechválu ohledně snížení inflace, najednou jako by si všichni vzpomněli, co říkali dezoláti už před půl rokem. Najednou nepokrytě mluví o tom, že dvě třetiny voličů ODS přeběhly nebo přeběhnou k Babišovi. Asi je zapotřebí, aby se pilné české včeličky zase vzpamatovaly a nanosily plné plástve… to ten nedouk z Brna nezařídí… Je třeba vrátit na místo kovaného byznysmena, který číslům rozumí a který za pár let zařídí, aby zase bylo co vrhnout do boje proti těm zlým…. asi tentokrát Číňanům.

Nemáte pocit, že takhle má teď vypadat hento střídání u moci? Místo pravičáků a levičáků půjde o střídání hospodářů a servilních utrácečů. Média zařídí, aby to dopadlo podle americké potřeby. Andrej Babiš na naší prozápadní lince nezmění vůbec nic a až bude zapotřebí se podnikatelského solitéra zase zbavit, tož to média zařídí a vymyslí zase nějaké Pandora papers, případně mu zase půjdou po rodině. ODS se teď zase propadne těsně k hranici volitelnosti, ale zase si naberou nového Fialu, kterému Kolář vysvětlí, jak to udělat, aby se pomocí bezotyšného lhaní na chvíli mohl cítit jako světový státník. A nám se budou střídat období „ANO, bude líp“ a období „Ve jménu evropských hodnot není žádná naše oběť dost velká.“

Samozřejmě je to trochu účet bez hostinského. Odpadání od proamerického majnstrýmu je pořád stejně jednosměrné. Úpadek americké hegemonie je stejně jednosměrný a stálý. O několik řádů levnější influenceři už hrají na prvoligovém mediálním hřišti a i na bránu si občas kopnou. Noví politici už se nepotřebují podbízet Václavům Moravcům a hnojomety od Šafra jsou pro ně jasnou známkou, že to dělají dobře.

Nemluvě o tom, že každý majnstrýmový politik má šanci, aby rozpoznal, že je pro Američany jen mouřenínem na špinavou práci. Těch, kteří na to nenalítnou, těch bude přibývat. Už jen tím, že hlas dezolátů je stále více slyšet. Už jen tím, že ta prokletá slova nedokáží velká média vymlčet. Současní i budoucí politici o tom budou přemýšlet a některým to možná i dojde. Nemluvě o tom, že již brzy uvidí v přímém přenosu dost nepříjemné osudy toho největšího ukrajinského mouřenína. Nějaký Afghánec, ponechaný napospas, to bylo daleko… Ale Ukrajinec ponechaný napospas… to se jim do hlav vpálí úplně jinak.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes, average: 3,93 out of 5)
Loading...
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)