4.11.2014
Kategorie: Společnost

Takže toto už je dnes sexuální obtěžování žen?

Sdílejte článek:

MARTIN BULÁK 04|11|2014

Na sociálních sítích se aktuálně šíří video (již přes 23 mil. shlédnutí), na kterém se prochází žena se skrytou kamerou ulicemi New Yorku. Autoři videa hovoří o tom, že během desetihodinové procházky byla žena na videu obtěžována různými lidmi až 100-krát, přičemž se snaží videem ukázat veřejnosti, čemu všemu je žena vystavena v ulicích tohoto velkoměsta.

 

[ad#hornisiroka]

 

Když si video podíváte, tak zjistíte, že většina tohoto “obtěžování”, které by se vešlo do 2-minutového sestřihu, byly vlastně jen obyčejné pozdravy a komplimenty. Věci jako “Jak se dnes máš?”, “Jak se máš krásko? Přeji hezký den. “,” Hej, nádhera. “,” Jak se dnes ráno máš? “,” Přeji hezké odpoledne. “,” Jak slečno? “,” Jak se máme? “Nebo” Přeji hezký večer zlato. “.

 

 

Skutečný horor, čímž si musí ty ženy v Americe projít. Obléknou se do těsného oblečení, které je designované na to, aby detailně ukazovalo všechny křivky těla a tak přitahovalo opačné pohlaví, a následně se stěžují, že poslouchají pozdravy a komplimenty od mužů.

 

Video následně navádí diváky na darování peněz pro organizaci, která chce takovému chování na ulici zabránit. Organizace která vytvořila video za účelem sbírky se nazývá “Hollaback”. Tvrdí, že “Obtěžování na ulici je vstupní branou zločinu, co dělá jiné formy genderové diskriminace ve společnosti akceptovatelné”.

 

feminis

 

Takže pozdravit někoho na ulici je po novém asi propagace sexuálního násilí …

 

No a jak chce Hollaback zabránit tomuto “obtěžování na ulici”? No přece prostřednictvím státu. Co jiného by se dalo očekávat od prudce levicové organizace. Tato organizace podpořila legislativu ve Washingtonu DC , která by v realitě “snížila standard důkazů” pro sexuální obtěžování na ulici. Rovněž podpořili i legislativu EU , která by kriminalizovala všechny “nežádoucí verbální a neverbální projevy násilí a psychického sexuálního obtěžování žen”.

 

Ale jak vědět, jestli je to “obtěžování” žádoucí nebo ne? To se dá zjistit jedině tak, že to zkusíte. V praxi to znamená, že nemůžete ženu ani pozdravit, nebo jí vyslovit kompliment či vyžádat si od ní telefonní číslo. Chcete toto všechno kriminalizovat?

 

Oni vlastně nechtějí kriminalizovat všechny formy takového chování. Bude to platit jen tehdy, pokud je takové chování považováno za “nežádoucí”, což samozřejmě zjistíte jen tehdy, když to uděláte. Můžeme předpokládat, že žena na videu by jinak reagovala na nějakého chudáka z ulice v roztrhaných teplácích, který by měl zaparkované kolo před obchodem než na někoho v pěkném drahém obleku, který by ji pozval na večeři v pěkném Lamborghini. V zásadě, co tedy vadí ženě na videu je to, že ji oslovovali muži, kteří neodpovídali jejímu zájmovému standardu.

 

[ad#hornisiroka]

 

Tento feministický odpad je v podstatě o tom, aby ženy měly právo dát zatknout muže za cokoliv bez jakýchkoliv důkazů. Celé pak vyplývající z toho, že jim někdo naruší jejich komfortní zónu a tím jakože vykoná trestný čin, přičemž dělá jen to, co muži asi i mají dělat – všímat si ženy.

 

No pokud chtějí feministky rovnoprávnost, bylo by tu řešení.

 

Až zase uvidíte na ulici nějakého muže, vyžádejte si od něj telefonní číslo. Nabídněte mu sex. Pochvalte mu jeho velké tučné břicho. Požádejte ho, ať vám ukáže co má v kalhotách. Sice není jisté, že to udělá, ale možná na vás alespoň nezavolá policii a nedá vás uvěznit za sexuální obtěžování.

 

Jen tolik k rovnoprávnosti.

 

[ad#velkadolni]

 

ZDROJ: Christopher Cantwell

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...