6.7.2024
Kategorie: Ekonomika

Štíhlý stát?

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Státní správa bublá jako Amarouny, opět navzdory všem slibům fialových ptáků, a oni ještě mají tu drzost nám zase lhát. Prý štíhlý stát. Leda ve snu Fialo. Prostě už nemůžu psát pane premiére. Už to nejde.


Sliby chyby. Přesně toho de modroptáci drží od té doby, co zahodili do kanálu svoje programové prohlášení i předvolební sliby. Na FB sice tu linii dál drží, ale jenom tam. Skutečnost je OPĚT na hony vzdálená. A je stejně jako oni strašidelná. A za mne to není nic jiného, než kupování voličů, Sorryjako.

Jsme stát, kde erár pořád kyne, a jen tak i díky výše zmíněnému kynout nepřestane. Kdo řval, že si Babiš kupoval důchodce, proč neřve teď, když si Fiala kupuje státní zaměstnance? Aha, co?

Data ukazují, že počet zaměstnanců státu loni stoupl o 6 950 na 484 128. S tím se také zvýšily náklady na jejich platy, a to o 18 miliard (!) korun. Celkově pak dosáhly 271,2 miliardy. Zhruba stejně, o kolik ten samý stát okradl naše důchodce, protože to by prý byla hospodářská škoda.

Co je ale strašidelné je to, že se zmíněnými daty kontrastují čísla z podnikatelské sféry. Ve stejné době vzniklo celkem 115 tisíc podnikatelských subjektů a zaniklo jich přes 309 tisíc. To už je mazec a já se ptám, kdo si myslíte, že ten erár bude živit? Myslíte, že to vyždímáte tam, kde už není ždímat co? Budete danit tak dlouho, až nikomu nezbyde nic? Jste normální? Firmám jste zvýšili daň z 19 na 21% a z toho máte skoro přesně jen na to, abyste tyto státní lidi uživili. Kdyby někoho teda zajímalo, co že to z těch peněz ty firmy dotují. A na co, že to makáte. Teda vy, kteří v nich tedy makáte a o něco se ještě snažíte.

Vláda dělá čtvrbiliónové schodky a nabírá a hodlá zvyšovat platy. Zaklíná se sice kuchařkami a uklízečkami ve školách, ale to je stejně trapný, jako celá její finanční nepolitika. Proto asi tají průběh jednání o rozpočtu na letošní rok. Jako jediná v historii. Jenže tady se jedná o něco úplně jiného. Uklizečkám budiž přáno, ale proč máme mít nejvyšší počet policistů na hlavu, když prý jsme ta bezpečná země?

Pominul covid, pominul šok z ruské invaze, hospodaření nezatěžují žádné mimořádné výdaje a přesto vláda na letošek naplánovala schodek 252 miliard korun, což je o 223 miliard vyšší deficit než před nástupem covidu v roce 2019! Tak já se ptám, co to sakra je? Jak dlouho si myslíte, že tohle udržíte? Až poslední zhasne? A opakuji otázku: Jste normální, nebo už žijete svůj svět jako Joe Biden, Petře Fialo?

 

fb

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)