16.4.2024
Kategorie: Ze světa

Stejný modus operandi

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Tak se nám Írán nenechal vyprovokovat k nevyprovokované agresi… V noci ze soboty na neděli sice „šílení ajatoláhové“ vyslali na Izrael celou řadu dronů i raket, ale pojali to nikoliv jako útok v momentu překvapení, ale spíš jako televizní show, kdy v podstatě hned po startu vše oficiálně oznámili a dali tak Izraelcům dost času, aby se připravili a celému světu dost prostoru, aby se pohodlně usadil před televize s popcornem a coca- colou.

Ti stejní „šílení ajatoláhové,“ kteří kdyby měli atomovku, tak se ji nebudou rozpakovat použít, zároveň oznámili, že se jedná o odvetu za vybombardované velvyslanectví v Damašku, tímto považují skóre za srovnané a pokud Izrael nebude dělat odvetu za odvetu, tak to tímhle skončilo. My už dnes víme, že většina dronů i raket byla sestřelena, nějaký zásah zřejmě byl, ale nijak podstatný. Nebyl zabit ani jeden voják, ale zato bylo zraněno několik nezúčastněných (beduínských) dětí, protože každá sranda něco stojí.

Izraelská vláda ústy svého premiéra ovšem už dopředu řekla, že na každý útok odpoví ještě větším útokem… Teď všichni čekají, jestli to Izraelci doopravdy udělají, i když jim to Biden moc nedoporučuje.

Pro dokreslení ještě jeden zajímavý detail… Írán za zbraně pro útok na Izrael zaplatil asi tak šedesát milionů dolarů. Izrael zaplatil za obranu proti těmto střelám asi miliardu dolarů…

V dnešní době začínají dějiny včera… nebo ještě možná předevčírem, ale minulý týden, to už je středověk. Proto mohlo Rusko „nevyprovokovaně“ zaútočit na Ukrajinu. Nebylo žádné ostřelování Doněcku. Nebylo žádné násilné rozhánění demonstrací ostrou střelbou. Nebyl žádný jazykový zákon, nebyl žádný násilný majdan, nebyla žádná dohoda mezi Janukovyčem a opozicí, kterou garantovaly státy Západu. Nebyly žádné oranžové revoluce a nebyla ani žádná pozvánka Ukrajiny do NATO v roce 2008. Byl jen ruský zábor Krymu a pak invaze na Ukrajinu.

Tady na blízkém východě je to úplně stejné. Dějiny začnou, kdy se to propagandisticky hodí. Írán zaútočil na Izrael vlastně zcela bezdůvodně… Žádné bombardování íránského velvyslanectví v Sýrii nebylo. Předtím nebylo žádné prohlášení Hizballáhu, že svým sunitským bratrům z Hamásu sice fandí a nelíbí se jim, že Izraelci je tam v Gaze bombardují ostošest, ale válku kvůli tomu začínat nebudou. Předtím byl jen zcela nevyprovokovaný útok Hamásu = útok Arabů = útok Íránu = určitě za tím vším stojí Moskva. Nic jiného se nestalo. Osmdesát let vzájemného zabíjení můžeme škrtnout.

Když se na to budu dívat trochu střízlivě, tak vidím stejný modus operandi jako v případě Ukrajiny. Prostě se to postupně rozhořívá a rozjíždí, protože někdo potřebuje, aby se to rozjelo. Je zapotřebí tu nevyprovokovanou agresi něčím vyprovokovat. Je zapotřebí udělat kroky, které nemají jiný smysl, než vyhrotit situaci. Jako obvykle, vždycky se najde někdo, komu se válka hodí a považuje ji za jediné správné politické řešení.

Stejně tak není žádný problém, najít dostatek užitečných idiotů, kteří tomu zatleskají a rádi se přidají.

Říká se (a já tomu věřím), že Hizballáh jakožto prodloužená ruka Íránu má k dispozici desítky tisíc raket a raketek, kterými je schopen vážně ostřelovat nejhustěji osídlený severní Izrael. Ano, občas tamodtud nějaké rakety letí, ale zdaleka to zatím neodpovídá možnostem Hizballáhu. Skutečný úder Íránu ještě nepřišel. Současný noční nálet byl spíš pro efekt u vlastního íránského obyvatelstva, které si z Chameneího už poměrně nepokrytě začalo dělat srandu.

Já osobně to čtu tak, že Írán o plnotučnou válku (zatím) nestojí. Ale stále více se obávám, že jsem měl pravdu a Netanjahu (nebo někdo jiný v izraelské administrativě) naopak válku s Íránem potřebuje, protože „speciální vojenská operace“ v Gaze se nějak moc nedaří. Je to už nejdelší izraelská válka, mají proti sobě maličkou enklávu a stále tamodtud lítají rakety na Izrael. I přes desetitisíce mrtvých. Včera už se někteří izraelští představitelé mluvili o tom, že íránský útok je vyhlášením války.

Je to příliš podobné situaci na Ukrajině. Potřebujeme vyprovokovat další nevyprovokovanou agresi, to otevře srdce i peněženky daňových poplatníků a pak zvítězíme… V Afghanistánu se to sice nepovedlo, na Ukrajině se to nepovedlo, ale tady na blízkém východě se to určitě podaří. Není nad to, když desetimilionový Izrael bude bojovat proti devadesátimilionovému Íránu… Co by se na tom mohlo pokazit, že?

Samozřejmě Izraelci mají super hyper mega clever zbraně. Třeba ty F-35ky. Všechna moderní technika sice selhala na Ukrajině, takže se tam bojuje pomocí primitivních dronů a primitivního dělostřelectva a primitivních pěšáků, ale v Izraeli to bude určitě jiné. Tam malé množství vyspělých zbraní rozhodně porazí násobně větší množství zastaralých raket, i když všude jinde to bylo spíš naopak.

Teď je to konečně to pravé. Konečně jsme si tady na Západě našli toho správného soupeře na kterém budeme demonstrovat naši velikost, sílu a vyspělost. S Íránem by se mohlo podařit to, co se nepodařilo ani na Ukrajině ani v Afghanistánu. Jsme velcí a silní, jen jsme teď měli několikrát smůlu. Vůbec to neznamená, že už velcí a silní ani zdaleka nejsme…

Ne, netušil jsem, že ten konec Západu bude až taková sranda…

 

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (34 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)