
Stávkujte, ale čísla nelžou. Nedopadne to dobře
THOMAS PAUKNER
Končí svět, jak jej známe. Česká televize vstupuje do výstražné stávky a zdá se, že je to teprve začátek. Rozpočet se prý vrací do roku 2008 a s takovými penězi není možné v roce 2027 hospodařit.
Demokracie skončila, nastává totalita a než se tak stane, stáhne si Mikuláš Minář ještě posledních pár milionů od těch důvěřivců, kteří v něm stále vidí mesiáše.
Tak dobře. Veřejně dostupná zpráva o hospodaření z roku 2008 existuje a každý si jí může přečíst. ČT měla rozpočet 5,7 miliardy korun bez dodatečných příjmů z reklamy – zapomíná se, že televize mohla v dotčené době vysílat reklamu po 0,5 % vysílacího času. Jaká byla struktura výdajů?
2008: ČT má 2881 zaměstnanců, kteří stojí 1,5 miliardy korun ročně. To je zhruba 25 % rozpočtu (!). Zbylé výdaje jdou na tvorbu pořadů, nákup práv, vysílací technologie atd.
https://www.ceskatelevize.cz/…/Vyrocni_zprava_o… – strany 36 až 40
2025: ČT má 2991 zaměstnanců, kteří stojí 2,9 miliardy korun, tedy 50 % (!!!) rozpočtu (!!!). Do tvorby jde méně peněz, vysílání zlevnilo, technologie zlevnily, nastoupila AI – je toho opravdu hodně.
Zde leží ten zakopaný pes. To jsou ale pouze kmenoví zaměstnanci, počet externistů není možné z veřejných zdrojů zjistit. Reálné „personální“ náklady jsou tak ještě daleko vyšší (!!!).
Ve Švédsku se propuští více než 20 % personálu za uplynulé dva roky. Rozhodli o tom poslanci. Revoluce? Ne, běžná adaptace na technologický pokrok.
Švédsko 2026: https://swedenherald.com/…/100-people-quit-but-no-one…
Ve Finsku se propouští, v BBC se propouští, na Nově se propouštělo, na Primě se propouštělo. Propouští se i v Itálii a ve Francii – prostě všude.
Důvod? Technologický pokrok, efektivita provozu a změna mediálního trhu. Rok 2008 je daleko a tehdy jsme žili v úplně odlišném světě, než v jakém žijeme dnes.
Nekončí demokracie, nekončí ani veřejnoprávní média, končí pouze doba, kdy se zaměstnanci České televize a Českého rozhlasu těšili nedotknutelnosti a řešili vše, jen ne efektivitu, úspory ve vlastních řadách a přizpůsobení se technologickému vývoji světa.
Jan Moláček nebude tím, kdo televizi zachrání, ale bude do historie zapsán jako naivní idiot bez jakéhokoli chápání byznysu, který televizi pohřbí a poštve proti ní i dosud nevyhraněnou část společnosti. Daniela Stacha mi je upřímně líto, ale ten se prosadí kdekoli v soukromém sektoru, protože na rozdíl od Jana Moláčka něco skutečně umí.
Šalom.
FB
Latest posts by Redakce (see all)
- Celé prohlášení Petra Pavla ke kompetenční žalobě - 23.6.2026
- Stávkujte, ale čísla nelžou. Nedopadne to dobře - 23.6.2026
- Trump a bláhový sen Teheránu - 23.6.2026
5 komentářů


Neceska geblsovize uz mela byt davno zrusena bez naroku na nahradu!
Daniel Stach?
To je ten co nám vysvětloval proč se máme nechat očkovat?
Zrušil bych je všechny s doživotním zákazem veřejně vystupovat.
Daniel Stach je nesympatický sebestředný ferda mravenec. Toho je mi líto ze všech nejmíň.
Bruselská propaganda byla závislá na existenci ČT a ČRo. Vláda liberální SPOLU byla též závislá na fungování ČT, protože bez ní by asi tak dlouho u koryta nepřežila. Takže paraziti a pijavice jsou velmi závislí na ČT. Tak o jaké nezávislosti to furt dokola omýlají? Ostatně, aby ta závislost vydržela, tak jim Fialova vláda zvýšila příjmy z konc. poplatků všem, i těm kteří propagandu odmítají. Je vůbec někdo v tomto bezprávním státě ještě normální? Copak je ČT něco jako stát, který jako jediný může zavádět daně? Tohle od počátku byl zločin proti měnové politice státu. Osazenstvo ČT by mělo být trestně stíhané za přivlastnění práva rozhodovat o daních z příjmu místo státu. To by si mohl začít dělat kdejaký subjekt. ČT prostě přerostla v moloch zvaný stát ve státě. O poplatcích nebo daních má rozhodovat jenom vláda. NIKDO jiný. Pro mne je to jasný důkaz, že nejsme právní stát.
Tupé ukrotschechischen ojroovce mají bruselovizi a bruselorozhlas za svaté. Věří jim jakoukoli lež, kterou odvysílají.
Proto nemakačenka z těchto postsocialistických molochů zvítězí. Kdo má dost nekritických zastánců nemůže prohrát.
A jen tak mimochodem, kdy teda ti nemakačenkové začnou stávkovat? Zatím furt nic.