21.3.2024
Kategorie: Politika

Skutečná bezpečnostní rizika

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Andrej Babiš si v emailové poště vyžadoval sehnání jakýchkoliv informací o ministrovi zahraničí Lipavském, pomocí nichž by ho vyřadil z politického života. Nevíme úplně, co ho dovedlo jeho osobně k této aktivitě, nicméně už samotné expresivní slovo, kterým diplomatické nedochůdče nazval, vyjadřuje značný odpor expremiéra k osobě hloupého Piráta nacházejícího se momentálně na ministerském postu. Nelze se mu však úplně divit. Ostatně s tímto označením by jistě souhlasila minimálně polovina obyvatelstva ČR.

Cesty emailů jsou nevyzpytatelné a některý se evidentně dostal někam, kam neměl. Dotyčný příjemce pošty se zachoval klasicky amorálně a svůj talent pro bonzáctví ukázal v plné míře. A začala mela. Vynecháme li tón rozeslané zprávy, tak se v podstatě při naší politické kultuře nestalo nic dramatického. Pětikoalice však opět ukázala, že se za jistých okolností dokáže sešikovat a stmelit. Označila Babišovo chování jako nebezpečné pro stát, svolala mimořádné jednání Sněmovny předurčené k dalšímu nátlaku na Babiše a dokonce zorganizovala na Malostranském náměstí demonstraci namířenou proti němu. Najednou se nátlak z ulice hodí a Fiala prohlašující, že pod nátlakem nespokojeného lidu neustoupí ani o píď ze svého způsobu vládnutí, se hodlá opírat o dav. Opět se tak ukazuje ohebná páteř připomínající spíše kšandy bezpáteřního tvora.

Babišův mail byl nazván bezpečnostním rizikem pro stát. Pravdou je, že takováto korespondence by kolovat po netu neměla a podobně citlivá přání se říkají z očí do očí. Shánět citlivé informace o komkoliv za účelem jeho další dehonestace není morálně správné, na druhou stranu to k politice patří. Paradoxem je, že právě majitel Agrofertu byl, a dosud zůstává, Pětikoalicí a médii štvanou zvěří. Potrefená pětikoaliční husa tak kýhá na všechny strany, přestože x let dělala vše proto, aby se Babiše zbavila. Rozlišný metr, který používá Fialova klika ve vztahu k sobě a jiným, začíná měřit o plno dalších centimetrů jinak. Babiš a ANO válcuje vládní formaci ve všech předvolebních průzkumech. Nebezpečím je tak především pro společné sdružení pěti vládnoucích stran, kterým hrozí brzký odchod do opozice. Některým spíše do propadliště dějin.

Babiš je reálnou hrozbou pro bezpečnost státu už od skandálních závěrů o demolici muničního skladu ve Vrběticích a následné diplomatické roztržky s Ruskem. To lze považovat za jisté riziko spojené oprávněně s minulou vládou a jejím premiérem. Moskva si musela uvědomit spuštěnou nenávist liberálů jsoucích u moci a jdoucích do extrému. Aktivita Pirátů a dalších škůdců, například z Prahy sobě, začala nabírat na intenzitě právě po Vrběticích a dovedla nás po výměně politické garnitury na pokraj války. Ukrajinská krize už jen přilévala benzín do třaskavých vztahů a dodávky našich zbraní či aktivita generálprezidenta Petra Pavla a pirátské svoloče s přimícháním ingrediencí pětikoaličního odpadu znamenající možný odchod našich mužů na Ukrajinu z nás dělá cíl pro možné, a přiznejme si oprávněně z území Ruska vypuštěné rakety. Jestli je něco bezpečnostním rizikem pro stát, pak je to současná Pětikoalice a její chování,

Na osobu Lipavského máme stejný názor jako Babiš. Tohoto tupého Piráta je skutečně v ministerském křesle třeba eliminovat. Jeho agresivní nenávist nemá v české diplomacii místo a považujeme ho za skutečný omyl chovající se jako slon v porcelánu. Přestože u Babiše samotného pro jeho způsob podnikání a vládnutí moc pochopení nemáme, a především za přístup ke covidové hysterii by skutečně měl nést zodpovědnost a následky, proti nynější vládě byl úplným žabařem. Její destruktivita je zjevná a přiznejme si, že najít na ní něco pozitivního je úkolem pro Sherlocka Holmese. Jediné, v čem skutečně vyniká, je moralizování všech okolo, ovšem s výjimkou vlastních řad. Babiš se aspoň snažil zachovat dobré středoevropské vztahy a udržet jistou sílu vycházející ze spojení Visegrádské čtyřky. Fialův kabinet rozbil i ji. Lipavský se jakožto napodobenina diplomata vyznačuje pouze nenávistí k Rusku, udržováním vztahů s jeho nepřáteli. A protože jich už moc mimo EU není, tak naslouchá navigaci amerických Demokratů. Poté na možných společných mejdanech Pirátů sní o válce.

Jestliže dosud byly za bezpečnostní rizika pro stát vydávány tzv. dezinformace, což by mělo vést k ukončení existence většiny mainstreamových médií včetně našich televizních stanic, Seznamu či Forum 24 (to je obzvlášť prolhaný plátek), pak nyní štafetu převzal Andrej Babiš. V reálu však všichni víme, že jde pouze o další pokus se ho před volbami do Evropského parlamentu zbavit. Hlavním rizikem pro stát zůstávají eurounijní říťolezci z Pětikoalice, přičemž skutečným unikátem jsou po boku Pirátů především Nerudová a Farský ze STAN a Vondra s Vrecionovou z ODS a kandidáti za Top09. ANO má ve volbách také svá skutečně žhavá až sebespalující želízka, která pro Českou republiku znamenají ohrožení, ale považovat za něj hloupě kolující mail expremiéra je pouze výplod fantastů. Skutečným nebezpečím pro stát jsou tak liberálové momentálně likvidující náš stát a potažmo za hranicemi celou Evropu.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (27 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)