31.5.2024
Kategorie: Politika

Rozpadne se SPOLU po prohraných eurovolbách?

Sdílejte článek:

JAN BITTNER

V kuloárech se šušká, že pokud eurovolby nedopadnou pro vládní pětidemolici dobře, začnou se její jednotlivé partaje hádat mezi sebou a budou se už připravovat na další parlamentní volby v roce 2025.

Ten šašek Fiala, jehož neobliba u voličů dosahuje astronomických výšek, bude vykopnut a jeho šéfové ze Sudetoněmeckého landsmanschaftu mu zařídí nějaké teplé místečko v aparátu EU.

Nahradí ho pragmatický a všeho schopný politický bazilišek, současný hejtman JČ kraje Martin Kuba. A mohou nastat tři scénáře:

* Vláda padne a dovládne do voleb v demisi.
* Prezident PP 107 sestaví úřednickou vládu s mandátem do voleb 2025 (stejně jako Ódórova vláda na Slovensku).
* Prezident PP 107 pověří sestavením vlády Andreje Babiše a ten se s Kubou rychle dohodne a budeme mít vládu ANO+ODS (mají dnes dohromady 104). Tento scénář je však méně pravděpodobný, protože se Babiš zřejmě nebude chtít kompromitovat před parlamentními volbami s provařenou ODS. Za to po volbách takovou vládu rychle sestaví.

Říkám toto všem okolo mě, kteří deklarují svou vůli volit ANO a zdůvodňují to různě. Mnozí naivně říkají, že to není možné, že by to přece Babiš neudělal a tak různě. Já jim říkám, že pokud mu to matematicky dá, tak to Babiš bez mrknutí oka udělá. On je totiž taky “jejich”, při své návštěvě v USA také v Langley políbil prsten pána. Dokazuje to mnoho jeho činů a slov:

* hlasoval pro “dočasný pobyt” vojsk USA na našem území (Sověty jsme tu taky měli “dočasně” 23 let).
* bez odporu přijal roli kašpara v akci “Vrbětice”, která byla čímkoli jiným než tím, jak o tom referují místní propagandistické liberálfašistické hlásné trouby amerického Deep state.
* jasně prohlásil, že je pro mír na Ukrajině, ale za podmínky obnovení celistvosti Ukrajiny včetně Krymu! To jako vážně, Andy? Tak by nám měl Babiš tento rozpor vysvětlit. To jako Putin řekne OK, balíme, jdeme domů a bude mír? Každý jen trochu příčetný ví, že to není možné, že Rusové už nikdy neopustí dobytá území. Babiš tedy lže, jako když Seznam píše!

Takže je jiná možnost? Ano je. Do parlamentních voleb bude kandidovat jeden (podobně jako dosud ODS, TOP 09 a KDU-ČSL alias SPOLU) pronárodní konzervativní blok složený v základu ze tří relevantních stran a to: SPD, PRO a Svobodní s podporou dalších menších vlasteneckých subjektů. Už dnes podle preferencí SANEP mají dohromady více než 20%.

A toto přesně chce udělat, resp. iniciovat vznik takového subjektu Jindřich Rajchl ihned po eurovolbách za předpokladu, že PRO získá nějakých 7-9%.

Má to však jeden háček – Okamura se nebude s Rajchlem bavit, dokud se nezjistí, jaká je reálná síla PRO, protože jako nová strana ještě neprošla žádnými demokratickými volbami.

Pokud ale volby pro PRO dopadnou dobře, Okamura bude moci jen velmi těžko tuto nabídku na spojení odmítnout. Jeho voliči ho až dosud nevolili aby mohl jen planě řečnit v parlamentu, ale proto, aby se mohlo realizovat mnoho dobrých bodů z programu SPD. A to při 10% prosadit možné není! Pokud odmítne, pak by o mnoho svých voličů přišel a on si to jasně uvědomuje.

Takže, jak říká Xaver – sečteno a podtrženo: PRO potřebuje v eurovolbách uspět co nejlépe za účelem spojení pronárodních konzervativců, po kterém tak mnozí volají. A tato koalice by byla síla, která by aspirovala na zisk 30%. Tak se stane, že ANO s ODS nebude mít většinu a klíčem k řešení bude onen silný konzervativní blok s nějakými 80 poslanci, přičemž nikdo bez něj vládu nesestaví.

Proto pojďme k volbám 7.a 8.června a volme 6 – PRO Jindřich Rajchl

Jste PRO? My jsme PRO.

FB
Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 4,77 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)