20.12.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Humor

Rozhovor

Sdílejte článek:

J. FRANĚK

Neboť je snad již známo, že živořím v díře o pár číslech a veškeré informace tak mohu čerpat buď z novin a televízky, což má bohužel podobný význam jako věštění z hromady hnoje, tudíž tím čas neztrácím – a nebo z netu. Zaplať Bůh za něj.

A dohledám třeba rozhovor redaktora nejmenované agency s vládním Mistrem Všeho Zdraví, Listerem Prímablatníkem. Zde je.

-Vážený pane Mistře Listře, jak se díváte na otevření horských středisek a zároveň uzavření veškerého ubytování a restaurací? Nepřipadá Vám to poněkud absurdní?

-A čo je to také „absurdné“, sudruhu redaktore? Teda pane, promiňte.

-V pohodě, chápu. Zkusím tedy jinak, třeba „hloupé“?

-Proč hloupé, co si to dovolujete? Já na lyžích neumím, co je mi po nich, buržoazních šašcích? Jako ti golfisti a tenisti… Ať si chrápó v záhrabech, kupí si stan, nebo tak něco.

-Aha. No dobře, a občerstvit se mají kde? Konzumace nápojů na veřejnosti je přece zakázaná?

-Haha, a o to jde! Mým Mistrovským číslem je přece omezit to mobilite, tož když ma chtějó ochcávat, ať žeró sníh!

-Takže by měli všichni sedět doma, nejlépe ve skafandrech, a civět na bednu? Sledujete trochu počasí? V nížinách je už skoro dva měsíce pořád hnusně, sluníčko neuvidíte, inverze, temnota, deprese.. – nemělo by tedy být právě Vaším zájmem, jako Mistra Všeho Zdraví, naopak veškeré obyvatelstvo doslova vyhnat na hory, vyslunit se, což takhle velmi prospěšný vitamín D?

-Vitamín D je pro debile. Zodpovědní čekajó na vakcíne od nás a prostě nemobilitujó, ti nosijá doma róške, copak to nechápete? Počasé majó v p.. – tedy někde, že. Je to snad fakt tak nejasné?!!

-Chápu, ač nerad. Takže zkusím jinak: Vás asi podnikatelé, majitelé horských hotelů nezajímají? Že nakoupili zásoby, vydesinfikovali, omezili kapacitu…

-Jasné že ne! Mi tady nejde o nějaké ziskuchtivce, mi jde přecí o Zdravé Všeho Národa! A navíc, sudruh Bureš mi slíbil, že za chvilku tu bude hafo zkrachovaných hotelů na prodej za hubičku, tož kupím a uvidím. Teď si nahrabal, teda pardón, vydělal až dost, kupim pár resortů a pak pokókám jak na tom doopravdy jsó, žejo. Teďkonc to prostě musim brát jako lže buržoustů, co nevědijó co si za párek v hósce účtovat.

-Dobrá, s tím tedy nic neuděláme. A co restaurace? Data ukazují, že se v nich nakazí naprosté minimum…

-A dost! Ja když přijdu do hospode, vim že mi tam akorat rozbiju hube. Tak co tam maj chodit jiní? Tak to nefunguje, navíc už Vám stokrát tu mobilite…

-Děkuji za rozhovor.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 3,69 out of 5)
Loading...