19.8.2020
Kategorie: Společnost

Rouška jako projev loajality k vládě

Sdílejte článek:

VILÉM BARÁK

Pokud chce vláda řešit pandavirus, musí to být na základě společenského konsensu. Je ale situace tak vážná, aby se Andrej Babiš podělil o moc? Nebo jde jenom o snahu vystrašit společnost a lidem “zavřít huby” rouškami?

Rozvíjí se první vlna pandaviru. Nebo jde snad o vlnu druhou? V podstatě je to fuk. Vláda v této souvislosti zesílila „boj s nákazou“ a jednou ze zbraní má být od 1. září povinné (opětovně) nošení roušek ve vnitřních prostorách a v hromadné dopravě.

V březnu tohoto roku nikdo nevěděl, co pandavirus dovede, jakou má smrtnost. Proto většina občanů vzorně plnila přání vlády. Kritika se nenosila, každý byl ochoten nezištně pomáhat, a to díky skoro válečnému semknutí národa. Jenže doba pokročila. O nemoci máme daleko více informací a veškeré iluze nám vzalo reálné počínání vlády. Chaos, lži, opakované manipulace se statistikami bez jakéhokoliv vysvětlení, nekvalitní a pozdní sběr informací (počty zemřelých), předstírání něčeho, co neexistuje (tzv. chytrá karanténa), zatajování informací (všech, co jsou nepříjemné pro vládu, třeba počet odtrasovaných nebo do karantény umístěných lidí), nedůvěryhodné mediální výstupy nedůvěryhodných figur, absurdní výroky (roušky jsou), neschopnost organizovat odběry vzorků, jejich plynulé vyšetřování i distribuci výsledků, předražené nákupy nekvalitních zdravotních pomůcek a nefunkčních testů od firem „bílých koní“, poklonkování totalitní Číně za draze prodané šunty (Analýza reakce státu na COVID 19).

Jediné, co všechny vládní chyby překrývá je uplácení voličů, které povede k letošnímu rozpočtovému deficitu 500 miliard korun a další budou následovat. Košile bližší než kabát, proto rozpad státních financí a „vraždění“ našich vlastních úspor vnímáme s nemístným optimismem. Kdyby ale mrzké počínání vlády nebylo kamuflováno rozdáváním peněz, lidé by již byli v ulicích. Vše se ale pouze odložilo na „potom“, A až to praskne, současní politici ve funkcích již nebudou a jsem přesvědčen, že nebudou již ani v Česku, ale někde na Bahamách.

Vláda ztratila od února tohoto roku elementární důvěru pro zavádění epidemiologických opatření. Dnes by již nikdo netiskl zadarmo štíty pro nemocnice, nešil roušky, nenabízel filtry a jiné ochranné pomůcky, pracoviště Akademie věd a vysokých škol by ze svého rozpočtu nepředělávala laboratoře na detekci pandaviru. Prostě lidé by vládě již blbce nedělali.

Kdo by si do mobilu nahrál eRoušku nebo povolil sdílení polohy a přístup ke svým datům? Lze věřit ochraně dat? Co když vám potom při míjení masny začne chodit reklama na výrobky z Masokombinátu Krásno nebo na jiné mlsotiny zdejších velkoagropodnikatelů? Jistě by si to obhájili, co se zde vyprodukuje, musí se i zkrmit.

Pokud má vláda řešit pandavirus, mělo by to být na základě společenského konsensu. Je ale situace tak vážná, aby se Andrej Babiš podělil o moc? Nebo jde ze strany vládních politiků jenom o snahu vystrašit společnost a všem s jinými názory „zavřít huby“ rouškami?

PS: Lidé musí mít na ústech roušky a také dodržovat rozestupy dva metry. Zajímavé, že nic takového neplatí pro psy, kteří se na volno a bez náhubku mohou přibližovat k lidem jak je napadne.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...