2.9.2024
Kategorie: Multikulturní soužití

Pryč. Už ani euro. Němci tvrdě proti migrantům

Sdílejte článek:

PL

Z Německa sice před pár dny odstartovalo letadlo s afghánskými zločinci, kteří po příchodu do Německa spáchali zločin a skončili za mřížemi, ale zdá se, že Němci stále nevěří své vládě, že to s deportacemi myslí vážně. Dokládá to aktuální průzkum, který pro BILD am SONNTAG provedl institut pro výzkum veřejného mínění INSA. Průzkum ukázal i řadu dalších věcí. Zpravodajský pořad Tagesschau veřejnoprávní televize AfD se migrantů zastal.

Aktuální průzkum, který pro BILD am SONNTAG provedl 29. a 30. srpna institut pro výzkum veřejného mínění INSA, ukazuje, že Němci nevěří semaforové vládě sociálních demokratů, liberálů z FDP a Zelených. Nevěří jí v tom, že bude pokračovat v deportacích migrantů. Ani těch, kteří v Německu spáchali nějaký zločin.

Přitom si „67 procent lidí přeje, aby byli odmítnutí žadatelé o azyl také deportováni do Sýrie a Afghánistánu. Uprchlíci, kteří jsou povinni zemi opustit, by podle 62 procent dotázaných obecně neměli dostávat žádné peníze. Opatření jako odmítnutí uprchlíků, kteří k nám přicházejí přes jinou zemi EU, celostátní hraniční kontroly a zákaz nožů také dostávají jasnou většinu. Každé z opatření 55 procent,“ ukázal průzkum.
Jasně se také ukázalo, že vyhlášení stavu nouze kvůli uprchlické krizi, po kterém volá opoziční CDU, má podporu jen 15 procent dotázaných.

A pouze 38 procent lidí věří, že se něco v dosavadní migrační politice dlouhodobě změní.

Předseda FDP Christian Lindner prosazoval, aby žadatelé o azyl, kteří jsou povinni zemi opustit, již nedostávali žádné sociální dávky. „Žadatelé o azyl v dublinském procesu nemají právo vybrat si své místo v Evropě,“ řekl Lindner veřejnoprávní ARD. Vyjádření převzal server švýcarského listu Neue Zürcher Zeitung (NZZ).

Takovým žadatelům o azyl by podle Lindnera od německých daňových poplatníků nemělo přijít „už ani euro“. Měly by jim být hrazeny pouze cestovní náklady do odpovědné země EU, uvedl ministr financí. Lindner také vyzval ke zpřísnění imigračního zákona. Žadatelé o azyl by museli ztratit právo na azyl po dovolené strávené ve své domovské zemi.

Podobné požadavky již vznesl opoziční vůdce Friedrich Merz a nabídl unii spolupráci na změnách azylových zákonů. Vyslovil se také pro dodržování dublinského nařízení. Migranti, kteří již požádali o azyl v jiné zemi EU, by pak měli být vráceni zpět na německých hranicích.

Proč se tolik mluví o vracení migrantů do jiných zemí EU?

„Údajný útočník ze Solingenu měl být ve skutečnosti loni úřady Severního Porýní-Vestfálska deportován do Bulharska, protože tam byl evidován jako žadatel o azyl. Syřan však nebyl nalezen v jeho ubytování a k dalšímu pokusu o jeho deportaci nedošlo. Později mu byla udělena doplňková ochrana a tím i právo pobytu v Německu,“ doplnil k tématu NZZ.

Zpravodajský pořad Tagesschau veřejnoprávní televize ARD se migrantů zastal.

„Na to, že náš trh práce potřebuje mnoho mladých lidí z jiných zemí, že míra zaměstnanosti imigrantů, kteří jsou zde již několik let, je téměř 70 procent a že tito lidé, včetně uprchlíků, přispívají k naší prosperitě, je velmi rychle zapomenuto.“

PL

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)