27.6.2026
Kategorie: Společnost369 přečtení

Progresivistická hydra vrací úder. Prostřednictvím Českého rozhlasu

Sdílejte článek:

ROBERT KOTZIAN

Vláda přesunula lidskoprávní agendy na některá ministerstva. Současně odvolala souhlas s Istanbulskou úmluvou. Český rozhlas do tohoto rozhodnutí systematicky šije. Jistě, jeho úkolem je o rozhodnutí informovat a dát přitom prostor kritikům. Nicméně je nápadné, jak často a s jakou péčí se této okrajové organizační změně iROZHLAS.cz věnuje.


Komentovaný článek je pro Český rozhlas typický svou manipulativností a aktivismem. Je již pátým pokusem Českého rozhlasu tuto organizační změnu shodit. Několik poznámek:

Už jazyk a styl článku prozrazuje, že jeho autorka s aktivisty přesouvanými na ministerstva výrazně sympatizuje.

Například pojem „výzkumnice“ je oblíbenou progresivistickou šifrou používanou v případě, kdy je třeba navodit dojem, že tázaný je odborník v dané věci, aniž by měl odpovídající vzdělání.

Článek tajemně hovoří o odbornících, ale vyjadřuje se v něm jen jedna „výzkumnice“ (vzděláním je teolog a zabývá se interkulturním soužitím). Paní výzkumnice má prý data, ze kterých zjistila, že:

„…dnes si policisté, sociální pracovníci a intervenční centra volají s větší samozřejmostí“

No, to je skutečně zásadní argument…

Rozhodnutí vlády je politické rozhodnutí. A mají proti němu být stavěny politické argumenty. Jenže to by pro čtenáře iRozhlasu byl jen další střet dvou politických názorů, přičemž žádný by nebyl zcela správný ani špatný, jak to u politických střetů bývá. Je proto třeba tento střet převést na střet názoru (vlády) a objektivní pravdy (formulované odborníky). Pak je najednou jasné, co je správné. Proto komentovaný článek manipulativně převádí politický problém na problém odborný, tj. nepolitický, a tím z něj dělá rozhodnutí objektivně/nepopiratelně/věcně špatné.

Český rozhlas se dále zabývá tím, že se aktivistů ze zrušeného lidskoprávního odboru nikdo předem nezeptal, jestli jej může zrušit (a převést na ministerstva). No, asi nezeptal. Ale proč by měl? Vláda má demokratický mandát a z rozhodování těchto politických věcí se nezodpovídá aktivistům, výzkumnicím, expertům ani politickým neziskovkám, ale voličům. V tom to je. Říká se tomu demokracie.

Co vlastně aktivistům vadí? Na to v článku mimoděk odpovídá bývalá aktivistika a zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková:

„Z Úřadu vlády jsme měli možnost posilovat hlas zranitelných skupin, podporovat dialog a jejich participaci na tvorbě veřejné politiky. Byli jsme místem dialogu občanské společnosti, nevládních organizací, akademické sféry a státních úřadů, aby se ti lidé doopravdy potkávali, poslouchali se a byli schopni dobré spolupráce. Fungovat ne vedle sebe, ale spolu.“

Přeložme si to do běžného jazyka. Politické neziskovky s vazbami na zrušený lidskoprávní odbor měly jeho prostřednictvím politický vliv, o který nyní přichází. Měly ho, aniž by musely projít volbami. No a to je jádro problému.

Dále rozhlas oponuje premiérovi, který se bránil zprávou OECD. Český rozhlas však připomíná, že z této zprávy vyplývá spíše opak, tj. že lidskoprávní agendy se mají koncentrovat na centrálním úřadu. No ano, nejspíše to ze zprávy OECD vyplývá. Ale proč se vůbec Andrej Babiš upovídanou zprávou globalistické OECD o 343 stranách zabývá? Demokratickou odpovědnost má k voličům, ne k úředníkům OECD a jejich politickým názorům.

Český rozhlas dále píše, že agenda, která měla skončit na MPSV ministra Juchelky, nakonec skončí na ministerstvu spravedlnosti:

„Podle zdrojů ze státní správy stál za touto náhlou otočkou strach expertů z ideologického směřování MPSV. Obávali se, že vedení resortu pod Juchelkou upřednostní konzervativní pojetí rodinné politiky před tématem rovných příležitostí a potlačí lidskoprávní rozměr agendy.“

Strach expertů z potlačování lidskoprávního rozměru agendy… Vlastně i toto je nechtěné přiznání toho, oč tu běží.

Perlou nakonec je vzlykání nad zrušením vládního souhlasu s Istanbulskou úmluvou. Argumenty Českého rozhlasu jsou politické, avšak opět čtenáři předkládané jako věcné/odborné, a ke všemu nesmyslné. Komentovat to by už bylo nad rámec tohoto textu.

Závěrem:

Můj odhad je, že vláda lidskoprávní odbor zrušila a přesunula na ministerstva proto, že šlo o pátou kolonu, která bez jakéhokoli demokratického mandátu a bez respektu k programovému prohlášení vlády aktivisticky vstupovala do vládní politiky, vynášela informace a podobně. Aniž bych chtěl hájit Andreje Babiše, na jeho místě bych sledoval podobný cíl.

Neznám detaily organizační změny, ale zakročení proti progresivistické hydře (jak ve své knize Politické neziskovky nazývám propletenec politických neziskovek, úředníků a aktivistů) bylo zřejmě nezbytné. Lidská práva ani jejich vymahatelnost tím nikdo nezrušil ani neoslabil.

Jedna věc je však přece jenom na článku Českého rozhlasu pozitivní. Je dalším přiznáním, že Český rozhlas je součástí tohoto globalistického „deep state“. Vada na kráse ovšem je, že jde o veřejnoprávní médium nuceně placené všemi…

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
369 přečtení
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)