3.5.2023
Kategorie: Politika

Proč se Trikolora staví proti tzv. obranné smlouvě se Spojenými státy americkými?

Sdílejte článek:

TK

Protože stát může mít jen jednu armádu: Buď vlastní, nebo cizí!

Smlouva, kterou za zády veřejnosti schválila Fialova vláda v případě plnění zcela relativizuje zbytky suverenity našeho státu a staví český stát do vleku velmocenských zájmů jiné země. Zájmů, které se vůbec nemusejí shodovat s našimi vlastními.

Podle premiéra Fialy má smlouva usnadnit případný pobyt amerických vojáků na území České republiky. Zároveň jedním dechem dodává, že neřeší případný vznik americké základny na našem území.

Jde však pouze o průhledné zastírání faktu, že je jen otázkou času, kdy všechno může být rázem úplně jinak a na našem území budou nejen vojáci americké armády, nýbrž i americké základny. Lokajských politiků, kteří jsou něco podobného připraveni obratem schválit, tu máme, jak vidno, dost.

Neblahá historická zkušenost svádí k užití bonmotu, že by šlo o dočasný pobyt střední skupiny amerických vojsk. Jaká je jednotka dočasnosti, dobře víme.

To vše může mít za následek, že Česká republika se v případě vojenského konfliktu stane primární cílovou zemí pro odvetný útok z druhé strany. Pro hustě osídlený stát bez vybudované civilní obrany, bez možnosti účinně čelit moderním supersonickým zbraním může být případný konflikt zcela osudový.

Cizí armáda na území suverénního státu mívá ještě jednu úlohu, která vyplývá z kontextu věci samotné. Chránit ty, kteří armádu pozvali. I s tím už máme historickou zkušenost. I to je špatně.

Trikolora proto vyzývá prezidenta, sněmovnu i senát, aby tuto smlouvu neschválili. Smlouva mezi ČR a USA je totiž prvním krokem, jak z naší země udělat americký protektorát.

Jde o budoucnost nás všech.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)