21.4.2023
Kategorie: Společnost

Proč není chuť psát?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Možná jste si všimnuli, že moje momentální frekvence nových článků lehce klesnula. Důvodem k tomu je realita, ve které momentálně žijeme. Pokud někdo věřil v čistotu a schopnosti současné politické reprezentace a nezůstal naivní, musí mít chuť zvracet. O co hůře se však cítí ti, kteří od počátku věděli, že Pětikoalice je kus nastrčené špíny. Vyjadřovat se k současnému dění je tak v podstatě zbytečné. Odpůrci Fialy a potažmo i EU cítí většinou jistou beznaděj, byť se účastní demonstrací, a fanatici typu řeporyjského prasete Novotného zase odmítají sundat klapky. Omlouváme se za hrubé pojmenování starosty pražské městské části a člena ODS, pro něho je to však ještě čest, protože společně s redaktory mediální žumpy Forum24 a části Seznamu jde o skutečnou spodinu společnosti chráněnou pětikoaličními likvidátory této země.

  Sledujte tedy tok našich myšlenek. Co v poslední době do nás média pouští?

 1. Česká vláda rozhodla, že ČR bude nadále dovážet kontaminovanou ukrajinskou pšenici za dumpingové ceny likvidující české zemědělce.
 2. Evropská unie ostře vystoupila proti vládám hájícím zdraví svých občanů a podporuje dovoz výše uvedené pšenice, samozřejmě především do Střední Evropy.
 3. Supermarkety PENNY začaly prodávat mouku s 10% obsahu přísady cvrčků.
 4. Nafta je nejlevnější za posledních rok a půl, ovšem to bude brzy minulostí a její cena začne razantně stoupat.
 5. Státy Evropské unie nadále nakupují ruskou ropu (což bylo jasné a správné), ovšem již upravenou na pohonné hmoty a paliva (takže mnohem dražší, to se jeví být značně pro nás nevýhodné).
 6. Blíží se období vyúčtování tepla, plynu a elektřiny. Tam kde už ho mají, dochází často ke zděšení a panice. Oprávněně.
 7. EU nadále pokračuje v přípravě přechodu na normu Euro 7, která zlikviduje řadu automobilek a zdraží motorová vozidla. Kdo si myslí, že elektromobily zůstanou stále na stejné a už tak vysoké úrovni, je blázen.
 8. Ukrajina připravuje za podpory Západu velkou ofenzívu. Opravdu si ještě někdo myslí, že jsou Rusové takoví idioti, že by se nechali vytlačit?
 9. Politický dribling Zdeňka Svěráka mu i v tomto režimu přinesl body a získal ocenění z rukou Petra Pavla, tedy od dalšího klikaře, kterému se daří v jakémkoliv období a pod vedením různě zaměřených ideologů.
 10. Lidl opět zdražil a nezůstal v tom sám. Nadnárodní obchodní řetězce si z Čechů už dělají asi srandu. Kvalitativně mizerné potraviny za nadstandardní ceny.
 11. Přestože je letos neobvyklá zima, meteorologové již předpovídají nebývale horké léto. To asi proto, aby podpořili teorii o oteplování planety díky škodlivosti CO2. Přitom rozumně uvažující lidé ví, že žádné razantní oteplování nepřichází, CO2 je pořád stejně a letos je fakt hnusná zima.
 12. Vládní Pětikoalice pokračuje v trendu předešlých vlád a řada vypsaných státních tendrů je zmanipulovaná tak, aby je vyhrávaly předem určené firmy politiků. Smutné je, že se to týká např. i Ministerstva vnitra. A rozhodně jsou eliminovány nejlevnější nabídky tak, aby vyhrávaly ty dražší a nesoucí sebou zisk jednotlivcům generovaný ze státních, tedy i našich společných peněz. Ptáte li se, jak se lze zbavit společností, které výběrová řízení mohly vyhrát, tedy byly třeba vyřazeny a věřte tomu, že možností je dost. Zvláště, když někdo omylem soutěží o zakázku třeba u samotné Policie. Babiš byl ještě beránek, i když dost ostrý. Když na tuto skutečnost narazíte, asi by se Vám už nechtělo nic dělat.

A k tomu všemu si přečtete výrok Petra Fialy o tom, že jeho vláda vše dosud zvládnula a díky její aktivitě se vlastně máme skvěle, i když opasky je třeba utahovat nadále. Státní dluh roste, daně brzy také, důchody se nevalorizují dostatečně a Langr si koupil první budovu Pošty. Nečekaně. Opravdu má cenu něco psát, když víte, že chod těchto událostí nezměníte?

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (37 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)