6.2.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Připravovaný útok a válečná strategie podle Plukovníka MacGregora

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Plukovník v penzi Douglas MacGregor říká, že Ukrajina si nevede dobře. 122 000 mrtvých ukrajinských vojáků a 35 000 nezvěstných, s největší pravděpodobností také mrtvých, to dává dohromady 157 000 mrtvých, plus 300 000 až 400 000 raněných, to není vůbec kladná bilance. Rusové mají údajně 16 000 až 20 000 mrtvých a maximálně 40 000 raněných.

Během posledních 10 až 15 let opustilo asi 10 milionů Ukrajinců zemi, buď proto, že nemohli sehnat práci, anebo nebyli schopni se srovnat s obrovskou korupcí, která v zemi vládne. Takže Ukrajina ztrácí sílu, ztrácí moc, zatím co Rusové se teprve teď dostávají do správné kondice. Jejich vojsko je mnohem mocnější, než bylo před 30 lety a až tato válka skončí, tak bude ještě mocnější a zkušenější. Washington tomu zkouší zabránit a chce na Ukrajinu poslat všecko co je možno, dokud není pozdě. Jenže – ono už je pozdě.

Je pravda, že Ukrajinci dělají co mohou, aby ruská vojska porazili. Jenže nepostupují eticky; jejich válečná strategie se spíš rovná zákeřnosti. Schválně umísťují děla a odpalovací rampy pro rakety v obytných částech měst, takže když Rusově opětují palbu, musí střílet po obytných domech a jen doufat, že nezabijí žádné civilisty.

V Donbasu mají Ukrajinci tři obranná pásma. První dvě z nich jsou již z většiny zničená a to třetí je značně oslabeno. Mají též málo vojáků, takže každý jiný velitel by teď dal pokyn k ústupu. Jenže Kyjev si myslí, že by vypadali před světem jakože to nezvládají a že už nemohou vyhrát. Neuvědomují si, že ti, na hlavních místech to už dávno ví.

Základy válečné strategie byly ignorovány

Když se Spojené státy rozhodly válčit s Ruskem, opomenuly se postarat o základní důležité detaily. První podmínka úspěchu je protivníka izolovat. Jenže jak izolovat Rusko? Zde není možno je izolovat od jiných zemí, od světových trhů, od průmyslu. Druhá válečná zásada je zabránit protivníkovi, aby mohl dostávat potřebné zboží odjinud. Ani to není možno docílit, Rusové mají všecko, co potřebují v zemi. V tomto směru není jak se na ně dostat. Jejich ekonomie možná není ta nejlepší, ale není zranitelná, protože nezávisí na dodávkách zvenčí.

Další chyba byla, že si Západ myslel, že Rusové udělali strašnou chybu, když nepřitáhli na Ukrajinu jako Rambo, nevystříleli všecko kolem a nezabrali celou zemi zaráz. Nikdo neposlouchal Putina, když tento řekl, že nechtějí zabíjet obyvatelstvo, z nichž velká část jsou Rusové a ortodoxní křesťané. Řekl, že ruská vojska nejsou na Ukrajině aby vraždila lidi; všecko co chtějí, je diplomatické jednání na uzavření míru.

Po 90 dnech Rusové poznali, že jejich taktika na Ukrajince nefunguje a změnili přístup. Bylo též změněno vedení vojska a začala mobilizace. A teď jsou připraveni na skutečný útok. Zatím co čekali na posily, soustředili se na drobné operace na jihu země, kdy přímo vybízeli Ukrajince k útoku, což tito pokaždé ochotně učinili i přes to, že tím ztráceli obrovské množství vojenského personálu. To byl ale ten záměr, ze strany Ruska.

Ukrajinský Generál Zálužný, hlavní velitel všech vojsk, se kvůli tomu nepohodl se Zelenským, který na těchto útocích trval a se kterými Zálužný nesouhlasil. Nejspíš dobře věděl, že jsou jen na oslabení vojska. Takže dnes komediant dělá stejnou chybu jako kdysi Hitler, že nedá na radu svých generálů.

Válečná strategie a co můžeme očekávat

Letošní mírná zima Rusům příliš nepomáhá. Stále čekali, až země zamrzne a zatím jaro je za rohem a všude stále ještě bláto. Přesto nejspíš v brzku zaútočí a plukovník MacGregor odhaduje, že to bude na jihu země, až bude nový měsíc. 21. ledna je nový měsíc a až do 7. února bude tma a to je, kdy by se měli pohnout. S patřičným zařízením je sice v noci vidět, ale ne když je úplná tma. Toto potřebuje aspoň malý záblesk světla, abys právně fungovalo. V naprosté tmě je naprosto na nic.

První, co Rusové pravděpodobně udělají je, že budou rušit GPS satelity. Rozsáhlá elektronická válka proti satelitům je naprosto nutná. Také by mohli satelity sestřelit, ale nejspíš se uchýlí k jejich rušení.

Na Kyjev zaútočí s největší pravděpodobností z jihu, od Bachmutu a také ze západu. 100 000 vojáků, přicházejících z jihu a 100 000 od Charkova, plus 80 000 až 100 000 z Běloruska, by měli zaráz táhnout na Kyjev. Jakmile na západě vojsko překročí řeku Oskill, tak mají před sebou otevřený prostor, málem jako dálnici, celou cestu až do Kyjeva. Něčím takovým by dokonale zničili vojenskou moc Ukrajinců na východní straně řeky Dněpru. Zcela snadno mohou tento útok ze tří stran podniknout.

Ale udělají to? Těžko. Rusové jsou opatrní a nejspíš napřed vyčistí všecko na západ od Dněpru, než ho překročí. Nevystaví své pozemní síly riziku, že by mohly být odněkud nečekaně napadeny, takže se asi budou pohybovat pomalu. To má také své výhody.

Také je možné, že ten útok přijde napřed ze západu, od Ruských hranic, protože tam je už touto dobou velmi málo ukrajinského odporu. Pak budou Rusové schopni překročit Dněpr a tehdy by měl začít útok ze severu, aby zároveň odřízl Polsko.

Spolu s novými pluky přibylo Rusům též velké množství vojenské výbavy, všecko zbrusu nové, takže o zbraně nebude nouze. Ruská vojenská výroba jede na plné obrátky, 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu.

Bojová strategie je v současné době zcela jiná než dříve. Dnes je na bojišti to nejdůležitější spojení zpravodajství, sledování a průzkum. Satelitní sledování je nesmírně důležité a Rusové určitě pohnou jejich jednotky pouze tam, kde si budou jisti, že nebudou nečekaně napadeni. Proto budou muset postupovat velice metodicky a opatrně.

Bachmut je již ruský. Ukrajinci neustále lžou, že tomu tak není, ale Bachmut je již v ruských rukou. Optimistický nápad Valerije Zálužného na získání nějakých tanků a ozbrojených vozů a ‚my tu válku vyhrajeme,‘ je nesmysl. Není možno vycvičit přes noc posádku tak složitého zařízení. A ještě ke všemu jsou do země dováženy tanky různé výroby, každé ovládány jinak a všecky obtížné na údržbu. Takže se naskýtá otázka, jestli spolu s tanky bude na Ukrajinu poslána i jejich obsluha, neboli západní vojáci. Už se to děje, potichu, v tajnosti jsou NATO vojáci nahrazováni americkým vojskem.

Přesto přese všecko, brzy začne bitva, jakou svět dlouho nezažil, která se bude odvíjet přesně podle jakéhosi scénáře a všecko bude pečlivě nastudováno. Bude to strašné, už proto, že nepřítel, na kterého bude útočeno je již smrtelně oslaben. Každý ve Washingtonu ví, že Ukrajina je určena ke zničení a přesto nejsou ochotni vyjednávat. Naopak, pořád touží po tom, aby mohli Rusko porazit a veřejně ponížit a teprve pak jsou ochotni vyjednávat, ale něco takového se nestane.

Přípravy na velkou bitvu

Rusové už mají 2000 tanků na svých místech. Leopardi a ostatní tanky budou stěhovány skrze Polsko. US se rozhodli poslat také vojenský oddíl z Fort Hood a jejich zařízení už je v Holandsku. Britské Challengery překročí průplav do Francie a odtud pojedou vlakem též do Polska. Rusové je všecky budou sledovat pomocí satelitů. Nemohou ale zaútočit na železnici, protože ta se nachází na území NATO. Takže nejspíš budou čekat, až vlaky překročí hranice Ukrajiny a tam je zničí. Mohou ty tanky také udělat nepojízdné, anebo použijí nějaký jiný způsob na jejich zlikvidování.

Tak těžké zařízení je velice obtížné stěhovat. Není snadné vézt tanky, z nichž každý váží přes 50 tun přes mosty, neboť většina východo-evropských mostů takovou váhu neunese. Nemluvě o tom, že Rusové už většinu mostů zničili.

Zde je rovněž nutné naprosto odříznout Polsko od Ukrajiny, protože to je, kudy je dodáván skoro všechen válečný materiál. Západ si myslí, že budou moci Ukrajincům dodávat zbraně ještě dalších 20 let a ti budou za ně stále dál bojovat. Ale Rusové něco takového nedopustí. Nastěhují se těsně na polské hranice a taky k Moldavě a k Rumunsku a budou kontrolovat naprosto všecko, aby si NATO nemohlo najít skulinku a tudy vozit do země další zbraně.

Takže začátek velkého boje bude, když Rusové začnou rušit satelity. Amerika má vynikající špionážní letadla, která mohou sledovat naprosto všecko, do vzdálenosti 300 až 500 km; i ty budou rušeny. Takže když to začne, pak přijde útok.

Až boje konečně skončí …

Západ dnes straší s tím, že Rusové půjdou dál, za hranice Ukrajiny a budou si podmaňovat další národy, jako je Polsko, Rumunsko a Baltické země. To je velký omyl. Na příklad, co se týče Polska, nikdo je nechce a obzvláště ne Rusové. To je poslední místo kam by měli namířeno. Polsko má na sobě strašné historické stigma a Rusové to dobře ví.

President Putin se během let několikrát zmínil, že západní Ukrajinci by byli spokojenější, kdyby patřili k Polsku. Ale MacGregor s tím nesouhlasí. Dobře zná Ukrajince, vyrůstal mezi nimi a říká, že tito lidé nebudou spokojeni pod žádnou jinou vládou než pod jejich vlastní.

Čím dřív válka skončí, tím líp

Každá válka je nesmírně drahá a zanechává za sebou nenávist. Čím déle se boje táhnou, tím více lidí zemře a o to větší nenávist vznikne. To je něco, co Západ nechápe a naprosto to ignoruje. A mírová smlouva by měla být taková, aby s ní byly obě strany spokojeny, nejen ta strana, která zvítězila.

Není radno úplně zničit a ponížit svého protivníka, jak to bylo učiněno Německu po 1. světové válce. Liga národů (předchůdce OSN) na Němce uvalila neúměrně tvrdé reparace, což způsobilo vznik nenávisti. Proto přišel Hitler, protože Němci nutně potřebovali někoho, kdo by jim vrátil důstojnost. Potřebovali někoho, kdo se jich zastane.

Německý císař v Berlíně, vládce ve Vídni a i ruský car v Moskvě byli všichni humanisté, ve srovnání s tím spodkem lidské společnosti, co přišel po nich. Za ruského cara Mikuláše I., který vládl 1903-1913, on sám osobně podepsal příkazy na popravu 10 lidí. Deset lidí nechal popravit za deset let vlády. Když to srovnáme se Stalinem, který zabíjel kdekoho, jakoby to dělal jen pro zábavu, tak je to podstatný rozdíl.

Všichni dnes už ví, že Německo není nacistický stát. Proč nemohou pochopit, že Rusko už není komunistický stát?

Zničení národního cítění

Ti, kteří na Západě vládnou si myslí, že touto dobou už v lidech zničili národní cítění a to jak v Americe, tak i v Evropě. Nasvědčuje tomu i to, že nemáme žádné hranice, nehlídáme svá území a migranti si mohou přicházet odkudkoliv, kdy se jim zlíbí. Přijdou a chovají se jakobychom jim něco dlužili a ani naše zákony neuznávají.

Je to obrovské vítězství pro globalisty a pro George Sorose, který je zastupuje. Říkají tomu „otevřená společnost“ (open society), kde každý její člen pouze ztrácí. Beztvará lidská hmota pak bude zkoušet přežít za těch nejhorších možných podmínek.

Před asi 10 lety napsal Soros dokument, kde se zmiňuje o tom, že nějaký druh kombinované války bude veden proti Rusku, protože to je – jak píše – ten poslední národnostní stát, který stojí na základech ruské Ortodoxní křesťanské kultury, která má ve svém jádru ruskou totožnost a to všecko musí být zničeno.

Soros dokonce jde tak daleko, že považuje za pomocné, když v těch bojích na Ukrajině všichni východní Evropané zahynou. Zřejmě by se nás rád zbavil. Západní Evropané tam nezahynou, ti by se k něčemu takovému nepropůjčili; bojovat na Ukrajinu by nešli. Takhle uvažovat, to je zlo samo. Není divu, že se Putin rozhodl vystoupit proti těmto zloduchům vojensky, protože dobře ví, co by Rusko a všechny východoevropské země čekalo. Ví, že přežití všech těchto lidí je v sázce.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (42 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
65 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)