24.2.2021
Kategorie: Politika

Právní rozbor PANDEMICKÉHO ZÁKONA s veškerými dopady a důsledky pro naše občany …

Sdílejte článek:

ZUZANA MAJEROVÁ ZAHRADNÍKOVÁ

MAJEROVANa žádost mnoha lidí jsem nechala vypracovat detailní právní rozbor PANDEMICKÉHO ZÁKONA s veškerými dopady a důsledky pro naše občany. A je to opravdu děs!


PANDEMICKÝ ZÁKON V KOSTCE

1️⃣ výrazně zvyšuje sankce pro podnikatele i obyčejné lidi.
2️⃣ rozšiřuje okruh subjektů, které jsou oprávněny jim je udělovat.
3️⃣ snižuje výši odškodnění, kterou mohou postižení podnikatelé požadovat – oproti současnému krizovému zákonu
4️⃣ prodlužuje lhůty pro obdržení těchto kompenzací.
5️⃣ zásadně znesnadňuje možnost jejich uplatnění v rámci soudního řízení.

Takže ty slavné Babišovy ústupky, kterými se opozice v čele s Piráty, ODS, STAN a TOP 09 chvástají, znamenají zásadní zhoršení postavení podnikatelů, jakož i všech dalších občanů ČR. Pandemický zákon je tak pro běžného občana VÝRAZNĚ horší než nouzový stav. Pro podnikatele už je pak hotovou tragédií.

Andrej Babiš zahájil cílenou likvidaci malých a středních podnikatelů. Opozice, která hlasovala pro tento pandemický zákon, mu toto konečné řešení pomohla dotáhnout do vítězného finiše.

Pokud zákon schválí, Trikolóra se neprodleně pokusí podat ústavní žalobu a docílit zneplatnění tohoto šikanózního zákona.

ZÁKON ZDE: https://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&t=1158

DETAILNÍ ANALÝZA ZÁKONA

Co přinese pandemický zákon pro lidi a podnikatele:

  • Přísnější pokuty – až 3.000.000 za první přestupek, až 4.000.000 za opakovaný přestupek.
  • Více šikany – nově bude moci ukládat tyto pokuty i strážník obecní či městské policie do maximální výše!
  • Zápis do rejstříku trestů – zbrusu nové ustanovení umožní zapsat některé z přestupků do rejstříku trestů. Až budete potřebovat čistý rejstřík, třeba při nástupu do nového zaměstnání, tak máte bohužel smůlu…
  • SNÍŽENÍ výše odškodnění pro podnikatele – opozice se chlubila, že se zlepší pozice podnikatelů, kteří budou nově moci žádat o náhradu škody. To jste ale mohli dle krizového zákona i doposud – naopak nyní nebudete moci žádat o kompenzaci ušlého zisku – tedy de facto vám kompenzace pokryje některé náklady, které jste už museli vynaložit a z vlastní kapsy zaplatit. Pro sebe na svůj život nedostanete nic.
  • DALŠÍ SNÍŽENÍ – od výše odškodnění navíc budete odečítat již poskytnuté dotace a návratnou finanční pomoc. Přeloženo do češtiny – z částky, kterou budete požadovat jako odškodnění za období po 1. 3. 2021 si budete muset odečíst vše, co už jste od státu dostali i před tímto datem! A k tomu i státem garantované půjčky, které musíte i přesto splatit!
  • Prodloužení čekacích lhůt – ministerstvo bude mít na vyřízení žádosti podnikatelů o odškodnění 6 měsíců!!! Slovy šest měsíců. Z čeho do té doby máte žít a platit náklady, to už se v zákoně nedozvíte!
  • Ztížený přístup k soudům – pokud ministerstvo nárok na odškodnění odmítne, nebudete se moci obrátit na příslušný krajský soud, nýbrž na Nejvyšší správní soud. Ten bude logicky během několika málo měsíců totálně zahlcen žalobami, což povede k výraznému prodloužení lhůt pro rozhodnutí. Když budete mít velké štěstí, tak se ke svým penězům dostanete odhadem v roce 2028.

Je to naprosto šílené a myslím, že už stačilo! Pojďte s námi BRÁNIT NORMÁLNÍ SVĚT!

 

  • Zuzana Majerová Zahradníková, FB
Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (31 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...