Pravému prostoru je právě 10 let

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ

Vážení a milí čtenáři, dnes je to právě 10 let, kdy se na českém mediálním “rynku” poprvé objevil nezávislý internetový deník Pravý prostor. Hned na začátku si dal do vínku přinášet necenzurované alternativní zpravodajství z pohledu pravicových komentátorů, bez jakéhokoliv vlivu politických či byznysových dohližitelů. To se nám i po deseti letech stále daří a je nám velkou ctí i radostí, že to oceňuje i stále stoupající počet našich čtenářů.

Není to však v dnešní době vůbec jednoduché. Tento rok pro nás mohl být klidně poslední. Státní cenzura Fialovy vlády se rozhodla, že se svými kritiky a oponenty zatočí. 25. února 2022 náš web bez varování, bez rozhodnutí soudu, bez opory v zákoně protiústavně nechala vypnout. Pravý prostor v jediné vteřině skončil. 

Byl to šok nejen pro nás, ale i pro mnoho lidí, kteří poukazovali, stejně jako my, na Ústavou ČR danou svobodu slova. Fiala či Rakušan nás však bez jediného důkazu označili za proruský desinformační web, který prý údajně ohrožuje bezpečnost České republiky. Neuvěřitelné? Neskutečné? Nikoliv v současné novototalitní realitě ČR. 

Začal tedy náš boj o přežití. Obrátili jsme se na naše webhostingy, kteří nás vypnuli, na ministerstvo vnitra, na premiéra, na soudy. Zastání jsme se nedočkali nikde. Jen kusé bláboly o tom, že “někdo” z ministerstva nařídil, webhosting na to konto vypnul … bla, bla, desinformace, bezpečnost, bla, bla … nic se znovu zapínat nebude! Znárodněno! O soudruhu Fialovi a jeho vládě nikdo ošklivě psát nebude! Chcípněte! Mažte makat do montovny! Žádné vaše publicistické podnikání nás nezajímá!

Připomíná to rok 1948? Samozřejmě. Tehdy také keťasům bolševici zabavovali fabriky, ničili jejich životy, likvidovali podnikání, cenzurovali a bránili svobodě slova. Fialova vláda se od nich hodně naučila. Co tedy dál, Pravý prostore?

Museli jsme jednat a rychle. Čtenáře nezajímají problémy vydavatele, chce mít to, na co je zvyklý. Denní přísun nových zpráv a komentářů. Jak to však udělat? Jediná naše šance byla přesunout PP za hranice. Do nějakého svobodnějšího prostředí než je český internet. A povedlo se. Za nemalé finance a za pomoci elitních IP pracovníků se to podařilo během velmi krátké doby. Od té chvíle byl Pravý prostor zachráněn na doméně .net a vy jej dnes můžete číst. 

Musíme však za toto poděkovat i našim čtenářům a podporovatelům na sociálních sítích. Zvedla se nevídaná vlna solidarity a lidé nám opravdu moc pomohli. Peněžní dary pokryly naše finanční trable se znovuzprovozněním, sdílení na facebooku a jinde přivedlo na novou doménu čtenáře. Nevěřili jsme, že se to může takto povést. Pravý prostor jede dál!

Dnes už jsme opět na lepších číslech než před “Fialovým vítězným únorem” a stále rosteme. Je vidět, že PP má své místo na slunci a navzdory státní cenzuře bude žít. Jsme však velmi obezřetní. Rakušan, Fiala a další vládní panáci se s touto situací smířit nechtějí. Připravují další a další legislativu, aby nás ukončit mohli. Dle “zákona”. Nebo jinak … Čelíme téměř každodenním masivním DDOS útokům, čelíme nepřízni maistreamových médií, čelíme státní nenávistné propagandě, čelíme politické i ekonomické cenzuře. Stojí nás to mnoho sil i finančních prostředků.  Ale bojujeme a bojovat budeme!

Máme totiž velký závazek a to je přízeň našich čtenářů, kteří nám velmi pomáhají. Čteností i svými finančními dary, které nám pomáhají přežít tuto těžkou dobu a obrovsky zvýšené náklady na provoz PP. Moc si toho vážíme a budeme se snažit, abychom lidi nezklamali. Snad i další roky či desetiletí. Bůh s námi i s vámi, naši milí čtenáři. Děkujeme.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (39 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
112 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)