16.1.2023
Kategorie: Společnost

Pracky pryč od mojí svobody, generále

Sdílejte článek:

ANGELIKA BAZALOVÁ

V souvislosti se včerejší diskusí o svobodě a slovech generála tom, jak důležitý je řád a pořádek, jsem si na tu diskusi vzpomněla. Myslím že to byl filosof Stanislav Komárek, kdo v našem diskusním kroužku tehdy zmínil, že je tady snaha popsat devadesátky jako historickou etapu, kdy vítězili mafiáni, lidi se topili v Orlíku a všechno se rozkradlo. A mluvili jsme tam o tom, že to je záměr.

Ukázat lidem, že to období té největší svobody, které jsme ve svých životech prožili, bylo strašně NEBEZPEČNÉ. Cílem je přesvědčit lidi, že svoboda je hrozná věc, kdy si nikdo si není jist životem ani penězi. Přitom to bylo nejlepší období, které tady bylo. Díky tomu jsme vybudovali skvělou zemi. Je pro mě osobně docela smutné koukat na hvězdy svobodné devadesátkové žurnalistiky, jak dneska vzhlížejí ke generálovi, který jim vypráví o nutnosti řádu a pořádku. Brrrr …

Ne, přátelé. Všechny ty kecy o svobodě a odpovědnosti jsou bulshit. Lampasák blábolí. Svoboda JE absolutní. Svoboda je svoboda Asi jako nekonečno je nekonečno. Když nekonečno ohraničíte, už to není nekonečno. Je to o pojmech. Samozřejmě, že společnost přijímá nějaká pravidla soužití. Ale odpovědnost za ně mají ti, kdo je zaváději. Ti, kdo drží moc a mohou svobodu omezovat. Ale vysvětlujte to lampasákovi. On se nás snaží činit zodpovědné za jeho vlhké sny o řádu a pořádku. Na to říkám – pracky pryč od mojí svobody, generále.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (35 votes, average: 4,17 out of 5)
Loading...
85 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)