27.11.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Pojistky demokracie zajiskřily

Sdílejte článek:

PETR ZDOBINSKÝ

Jako mnoho z nás nepovažuji Senát za instituci, kterou potřebujeme. Mnoho států si vystačí s jednokomorovým parlamentem. Český Senát nepovstal proti covidové totalitě, proti covidovému státnímu teroru. Senát se nikdy neohradil proti násilí české policie proti občanům v době covidového teroru, tak i dříve. Senát se nikdy neohradil proti účelovému rozpouštění demonstrací – nejen třeba poslední kauza ODSckého poskoka z Brna, tajemníka Štiky z ÚMČ Brno střed z doby covidového státního teroru, ale třeba případ muže v hnědé bundě a mnohé další případy. Senát se nikdy neohradil proti rostoucímu počtu politických vězňů v naší zemi – nejde jen o vulgárního Toušla, ale brutální případy z minulosti – např. Lukáš Borl a spol. – tzv. operace Antifénix, nálepkové „teroristky“ – případ Michaela Dupová a spol. a mnoho dalších. Senát nevystoupil proti Fialově cenzuře a Rakušanově obnovené STB.
Minulý týden to rozjeli 2 senátoři – 2 pojistky demokracie zajiskřily, či spíše naprosto pohořely.

Senátor a bývalý fízl Láska se pustil do příznivců mimoparlamentní strany PRO advokáta Jindřicha Rajchla. Prý je to semeniště potenciálních teroristů, kteří kácí stromy na železniční koleje. Nevím odkud bere tyto informace, ale jako bývalý fízl by měl znát pojem „unést důkazní břemeno“. On ale důkazy nepotřebuje. Na poslední akci této strany PRO na Staroměstském náměstí v Praze před senátními volbami byla naprostá pohoda a klid. Až takový klid, že o tomto shromáždění zapomněla informovat Česká televize, aby ten den byly dostatečně vyvážené večerní zprávy. Byl tam tehdy pouze jediný exot – alkoholik z ČT Etzler. Ten chodil davem a prohlížel si občany, jako by měli lepru. Etzler je poté pomlouval na sociálních sítí tak, jak je u něj zvykem – vulgární žumpa. Láska je typický lepšo člověk – muž dvojího metru. Nenávistné komentáře cenzurované diskuse na Seznamu mu nevadí. Titulní strana časopisu Respekt, jak je potřeba zatočit s nepřáteli Fialovo totalitního režimu, tedy vulgárním politickým vězněm Toušlem rovněž, ne. Pravda Toušl není Mirek Dušín, co nikdy neřekl sprosté slovo, ale za verbální proslovy se v demokracii nezavírá.

Miloš Vystrčil z ODS se také rozjel. Prý je potřeba si dát pozor na lži Andreje Babiše. Škoda, že pro biblický trám ve svém oku nevidí lži Petra Fialy, svého stranického soukmenovce, třeba : „O svobodu a demokracii je třeba pečovat“, „Nikoho nenecháme padnout“, „Lidé mají právo na korigované informace“, „Za vysoké ceny elektřiny může Putin“, „Cenzuru jsme nezavedli, to bylo sdružení cz.nic“, „Občanům pomůže s boji s chudobou internetová stránka Deštník proti drahotě“, „Zvýšili jsme Vám ceny plynu a elektřiny a tím Vám pomůžeme“.

Ještě lepší hláška Vystrčila byla ta, že je překvapen, že jeho příbuzného z ODS z Brna vyšetřuje či stíhá policie. Mne by tedy překvapilo, pokud by nějaký tunelář nebyl z ODS nebo STAN.

Vystrčil dlouhodobě předstírá, že hájí lidská práva. Proto jsem mu jednou zavolal a zeptal se ho, kdy vystoupí proti porušování lidských práv na Slovensku, kde třeba v té době policie střílela gumovými projektily do demonstrantů proti tamnímu COVIDovému státnímu teroru ? Dále jsem se ho zeptal, zda se také ohradí proti pronásledování katalánských politiků ? Tehdy mi sdělil, že jsem mu položil záludnou (zákeřnou) otázku, jako kdybych se ho zeptal „Zda je pro ochranu přírody ?“. Odmítl odpovědět. Čaputové, tedy reprezentantce slovenského liberálně demokratického nesvobodného státu, dal později ještě nějaké bezvýznamné senátní vyznamenání, tolik mu záleží na lidských právech pro Slováky. Vzpomínám, jak jsem potkal na Slovensku smutného staříka, který vešel do fotoslužby a prosil o fotografii na průkazku pro MHD. On tam totiž nesměl do toho obchodu – byl to totiž neočkovaný podčlověk. Proto je potřeba dávat Čaputové medaile, ne ? Tolik prázdnoty a dvojího metru jako Vystrčila se jen tak nenajde.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)