12.8.2023
Kategorie: Politika

Pojďme naší vlastní cestou!

Sdílejte článek:

JINDŘICH RAJCHL

Přátelé, jak dlouho tady chceme ještě hrát náš typicky český “východo-západní ping pong”, než nám dojde, že nás z ani jedné strany nic dobrého nečeká a že pro obě strany budeme vždy jen objektem sloužícím k prosazení jejich vlastních zájmů?


Když nás obsadil Hitler, tak jsme si naivně mysleli, že nás zachrání Stalin. Výsledkem bylo 40 let nesvobody, politické procesy a politické vraždy.

Jen jak jsme se z tohoto područí vymanili, tak jsme viděli jako jedinou spásu Západ a vstup do EU, protože tam to přece s námi myslí dobře a chtějí, abychom měli do 10 let platy jako oni, že?

Výsledkem je stav, kdy jsme faktickou ekonomickou kolonií, která dodává svou levnou energii a pracovní sílu a “za odměnu” musí na slovo poslouchat každý rozkaz, který z Bruselu přijde.

A tak už začíná sílit vlna “jediný, kdo nám pomůže, je Putin”.

Kolikrát se ještě musíme spálit, abychom konečně pochopili, že jedni i druzí prosazují vždy a pouze své vlastní cíle a že nás budou vždy a pouze zneužívat k tomu, aby jich dosáhli?

Já už tedy tuhle hru dál hrát nehodlám.

Jediný, komu bude záležet na dosažení českých národních zájmů, jsme my, občané České republiky.

Tak už se přestaňme neustále spoléhat na ostatní a čekat, že za nás něco udělá někdo jiný.

Odmítám poraženecké plky o tom, že jsme moc malí a že to nezvládneme. Naopak, pokud konečně získáme sebevědomí vyrazit naší vlastní cestou, tak se budeme mít výrazné lépe.

Tak už na ni pojďme konečně společně vyrazit.

Jsem hluboce přesvědčený, že na to máme!

16.9.2023!

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 4,27 out of 5)
Loading...
112 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)