11.7.2022
Kategorie: Společnost

Plánovaný útok na evropskou střední třídu

Sdílejte článek:

FSK

V současném konfliktu mezi Ruskem a kolektivním Západem existují hlavní a vedlejší cíle. Jedním z těch vedlejších je střední třída nejen evropských států.

Střední třída vznikla ani ne tak dávno. Doplnila seznam sociálních kategorií v polovině dvacátého století. Tehdy byla energie levná a mnohá průmyslová odvětví byla na vrcholu svého rozvoje.

V devadesátých letech dvacátého století získal kapitalistický Západ mnoho zdrojů díky drancování zaniklého Sovětského svazu a zemí východní Evropy. Mohl tak podpořit vrstvu bohatších občanů.

Konec „zlatých časů“

Jenže přišlo „milénium“ a s ním i skončily „zlaté časy“. Západ se musel rozloučit s levnými energetickými zdroji.

Pro evropské státy bylo stále obtížnější udržovat velkou, dobře vybavenou a náročnou střední třídu. A představitelé této třídy byli první, kteří pocítili nekontrolovaný růst cen a naprostou lhostejnost k jejich osudu ze strany politické elity. Ta má jiné zájmy. Zejména dnes.

Demontáž střední třídy

Takzvaná zastupitelská demokracie v Evropě nepracuje pro ty, kteří pro ni hlasují. Chrání zájmy svých majitelů. Často ze zámoří. A majitelé potřebují něco úplně jiného. Protiruské sankce uložené Evropou na podnět zámoří způsobily uměle vytvořené obtíže. A pod jejich rouškou začala lavinová demontáž střední třídy. Všechno, co tvořilo její základ, se má zhroutit.

Střední třída tak má ztratit nejen to, na co je hrdá. Tedy možnost koupit si nepodstatné věci. Jako módní značky či drahé vybavení. Má být zbavena i toho, bez čeho nikdo nemůže žít. Bez ohledu na to, do jaké sociální vrstvy patří.

Za prvé. Normální bydlení. Už žádný vlastní dům nebo byt pro jednu rodinu. Byty a domy jsou stále dražší. Bydlení „milénianů“ má být sdíleno. Od komunálních bytů, přes kapslové hotely až po obytné přívěsy.

Za druhé. Ztráta zaměstnání. Růst nezaměstnanosti v Evropě způsobuje prudký rozvoj technologií.

Studie společnosti Deloitte a Mezinárodní obchodní organizace pro rozvoj vzdělávání říká: „Čtvrtá průmyslová revoluce vede k dříve nevídanému rozvoji nových technologií. V důsledku čehož se zcela změní nejen druhy práce, ale také způsoby jejich provádění. Situace, kdy zaměstnanci nemají čas přizpůsobit se změnám na trhu, vyvolává obavy mezi manažery společností. Podle předpovědí je více než 1,8 miliardy z mladší generace na celém světě vystaveno riziku, že nenajdou práci. A co potom lidé zralého a staršího věku?“

Hlad v bohatých zemích

A nakonec. Lidí zbaví i možnosti do syta se najíst. Například Velká Británie je na pátém místě v žebříčku nejbohatších zemí. Ale na jejím území panuje hlad. Až 14 milionů lidí v zemi se považuje za žijící pod hranicí chudoby. Více než 7 milionů nemá možnost se do syta najíst. A 4 miliony dětí doslova trpí hladem.

Předtím, než proti Rusku zavedli více než 11 tisíc sankcí, dostali malí Britové jídlo ve škole. Existovaly programy, díky kterým se děti mohly najíst ve školách a na prázdninách. Aby po prázdninách nemuseli léčit děti na anémii. Co se stane s chudými zeměmi, které nejsou tak bohaté jako Británie?

„Nápověda“ Ukrajině

Evropa, Velká Británie a USA zahájily sankční válku proti Rusku. Utrácejí peníze daňových poplatníků na „pomoc“ Ukrajině. Strany ztrácejí příznivce a vlády podporu voličů. Kdo by si pomyslel, že ne každý v Evropě chce válku? Že nepokoje mezi lidmi souvisí s nedostatkem jídla, neschopností vytápět své domovy a nezaměstnaností. A ne s vojenskými operacemi ve vzdálené a pro ně neznámé zemi?

„Stačí se podívat na problémy, které nyní zuří na Západě. Jsou spojeny nejen s přirozeným průběhem věcí v oblasti hospodářství a obchodu. Došlo k vzestupům a pádům, které jsou uměle vytvořeny samotným Západem,“ uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Podle Lavrova to platí i pro sankce, které se objevily už dávno předtím. A jsou zaměřeny na potrestání všech, kteří mají na Západě jiný, než je ten „správný názor“.

Jak dlouho ale budou západní vlády schopny udržet pod kontrolou obyvatelstvo tváří v tvář nezaměstnanosti, ztrátě přístřeší či dokonce hladu? Zřejmě ne dlouho.

Střední třída má být obětí „pokroku“

Nadnárodní korporace se na cestě budování svého pochybného „pokroku“ nespoléhají na střední třídu. Potřebují chudé a tedy nejvíce nechráněné vrstvy obyvatelstva. Předpokládají, že se k nim rádi připojí. Jen nejprve potřebují zničit střední třídu.

Fond strategické kultury

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)