19.6.2024
Kategorie: Politika

Pekarová a Nerudová nejsou hloupé, ale vyčůrané

Sdílejte článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

Kdysi jsme uměli číst mezi řádky a poslouchat nevyřčené. Obnovte prosím tuto schopnost, protože ji budete potřebovat.

Nerudová a Pekarová. Často o nich čtu, že jsou hloupé. U Nerudové se dokonce vžilo oslovení Danuše-blbuše. Poznámky o jejich inteligenci jsou opravdu velmi hojné a většina lidí je nesnáší a já si myslím, že právem. Teda právem je nesnáší, protože tohle je naše vizitka. Vizitka toho, kam je národ schopen posunout takové osoby a pak hromadně nálepkovat slovy jako blbky a krávy.

Nemyslím si, že jsou blbé. Jsou totiž jen dvě možnosti. Buď jsou pitomé ony dvě, nebo půlka národa. Když si procházím jejich cestu na výsluní, tak mě to nutí k zamyšlení. Kdo úplně pitomý by se dokázal vyšplhat na tak lukrativní místa? Já bych místo slova blbec použila slovo vyčůránek. To na ně sedí víc.

Znám tolik pracovitých a inteligentních lidí a nikdy by se nedostali na taková místo jako ony dvě osoby. Na to je totiž potřeba mít kachní žaludek a pořádně tvrdé lokty. Nebo považujete jejich místa o statisícových platech za neúspěch? Kdepak, jsou přesně tam, kam se chtěly dostat. Ani jedna nemá moc velkou odpovědnost a má na kolik let vystaráno. Časem se z nich staly nadřazené osoby, které se dívají na vlastní národ přes prsty. Arogantní a domýšlivé osoby a já znovu říkám, že svým způsobem mají pravdu.

Jen pitomý národ si zvolí osoby, kterým je naše země úplně ukradená. Zajímá je jen vlastní prospěch. Kdo je tam dostal? My všichni a my všichni si zasloužíme to, co jsme tam dosadili. Je jedno, že zrovna Pepík nebo Franta je nevolil. Dokonce ani Mařka s Božkou je nevolily. Prostě se voličů našlo tolik, že tam jsou a vina padá na celý národ. Nejhorší jsou ale ti spící, protože až se vzbudí, tak bude pozdě.

Za rok budou rozhodující volby. Ano, budou o naše bytí či nebytí a já doufám, že za rok všichni pochopí, že je třeba volit jinak. Nenechat si vnutit jakoukoliv propagandu a myslet vždy jen vlastní hlavou. Je to o čtení, hledání informací a ne jen žvanit a pak si sednout před televizi a nasávat ty jejich informace které rozhodně nejsou dostatečné. Kdysi jsme uměli číst mezi řádky a poslouchat nevyřčené. Obnovte prosím tuto schopnost, protože ji budete potřebovat.

 

politikarina.cz

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)