19.5.2022
Kategorie: Politika

Pandemický zákon nestačí. Čeká nás “migrační” zákon?

Sdílejte článek:

MONIKA HRABÁKOVÁ

Přátelé moji, možná existuje důvod, proč Petr Fiala zveřejnil příspěvek o nouzovém stavu (vyhlášeném vládou Andreje Babiše) zrovna 01. 04. 2021, tedy na Apríl. Možná podvědomě tušil, že se stane premiérem a bude si moci ze svých spoluobčanů střílet na denní bázi z pozice premiéra a s vládou, která údajně dřív také neschvalovala nouzový stav, ale nyní mu nadšeně tleská a prodlužuje si jej, jak se jí zamane. 


Včera vláda schválila prodloužení nouzového stavu z důvodu uprchlíků, kteří putují k nám do České republiky z nejlepší země. (O uprchlické vlně jsem psala minulý týden – zde se nebudu opakovat vyloženě k tématu uprchlíků, mrkněte se prosím na můj páteční příspěvek.)

V tuto chvíli bych i souhlasila s příspěvkem, který Petr Fiala na Apríl roku 2021 zveřejnil, kde psal, že tehdejší vláda musí před prodloužením předložit konkrétní opatření (tehdy týkající se takzvané pandemie koronaviru), která budou za dobu nouzového stavu v platnosti a konkrétních kroků, které bude vláda Andreje Babiše aplikovat, aby se situace zlepšila – ano, souhlasila bych, tak by to asi logicky mělo fungovat a na tom bychom se mohli shodnout všichni.

Nyní už ale pan Fiala není v opozici – je ve vládě, a tedy se musí rozdělovat na dřívější zlý Babišův nouzový stav a nouzový stav dobrý – na Fialův nouzový stav. Bez včerejší mimořádné schůze by nynější nouzový stav, který začal 04. 03. 2022, skončil 31.05.2022 – tedy by trval souvisle skoro tři měsíce!

(Však ano, fialová vláda si může ohýbat zákony, může si ohýbat Ústavu – přesně tak, jak se jí to jenom hodí!)

Prodloužený nouzový stav zde máme do 31. 06. 2022, a to údajně pro řešení uprchlické krize.

Přátelé, nemám nic proti pomoci uprchlíkům a lidem v nouzi – ale nalijme si všichni čistého vína a přiznejme si, že s ohromnou krizí, která se na nás valí, nejsme zrovna v pozici, abychom spasili svět. Vláda by se v první řadě měla vždy postarat o svoje občany a až si bude jistá, že jsou její občané v bezpečí a v dostatku, pak ať si posílá peníze třeba do Tramtárie, ovšem i tak se střízlivou úvahou.

Ministr vnitra Vít Rakušan oznámil, že nouzový stav chce vláda využít mimo jiné i k tomu, aby se upravily české zákony tak, aby k podobným zásahům již nebyl nouzový stav potřeba. Připomíná vám to něco? Ach ano, pandemický zákon! To by mě zajímalo, kolik skulinek pro porušování Ústavy se v tomto novém potencionálním zákoně vyskytne tentokrát. 

Kdo ví, přátelé, třeba se někdy vláda Petra Fialy začne zajímat i o české občany. A to myslím reálně, nikoli populistickým stylem „rozdali jsme vám 70 000 000 Kč“. 

Já jako občanka a plátkyně daní bych chtěla vidět komplexní, systémová řešení na zlepšení situace českých občanů, a to i s výhledem do budoucna. Nechci štvavou, proválečnou politiku, nechci přijímání statisíců cizinců, z nichž mnozí si sem jdou jen pososat naše sociální dávky, nechci mít strach z toho, co bude zítra. A to, myslím, nechce opravdu nikdo z nás. 

Kde tohle skončí?

 

Monika Hrabáková

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (22 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
6 komentářů