
Osm důvodů, proč tradiční škola dělá z dětí ustrašené hlupáky a způsobuje jim deprese
NESPOKOJENY
Škola by měla dětem pomáhat vyrůst v zralé, uvědomělé, zodpovědné a inteligentní dospělé, kteří ovládají umění žít a dokážou své dary přinést světu. Škola, jak ji známe, však od toho nemůže být vzdálenější.
Ve skutečnosti běžná školní výuka pouze narušuje inteligenci dětí a naplňuje je stresem a starostmi, což vede k chaotickému světu, který zažíváme všude kolem nás.
Zde je 8 důvodů, proč tradiční škola dělá z dětí hlupáky a způsobuje jim deprese.
1) Učí děti přizpůsobovat se
Ve škole se děti učí poslouchat rozkazy a slepě se řídit tím, co se jim řekne. Dětem se říká, co mají dělat, ať se jim to líbí nebo ne. Říká se jim, že mají hodiny sedět u stolu, aniž by si stěžovaly, a nemají dělat nic jiného, než si zapamatovat informace, které v životě pravděpodobně nikdy nebudou potřebovat. Říká se jim, kdy mají mluvit, kdy se mají hýbat, dokonce i kdy mají jít na toaletu.
Postupně děti přestávají důvěřovat svému vnitřnímu hlasu a podřizují se tomu, co od nich autorita chce, což je enormně potlačuje a, což není překvapivé, činí je to depresivními a nešťastnými.
2) Učí děti, co mají myslet, ne jak myslet
Škola neučí děti rozvíjet jejich schopnost logického myšlení, aby mohly při prezentaci informací dospět k vlastním závěrům. Naopak, děti jsou nuceny věřit věcem, které se jim učí, bez ohledu na to, zda jsou pravdivé či nikoli, nebo zda vycházejí z jejich vlastního chápání či nikoli. To brání zlepšení jejich kritického myšlení a tím se děti mění v roboty.
3) Učí děti být nekreativní
Fantazie dětí je obrovská, ale škola dělá zázraky, aby ji potlačila. Děti mohou být neuvěřitelně kreativní, ale umění je ve většině škol po celém světě téměř neexistující, protože kariéra v umění není obvykle považována za výnosnou. Místo toho, aby se dětem umožnilo poznávat samy sebe tím, že spontánně vyjadřují své nejvnitřnější myšlenky a pocity prostřednictvím malby, hudby, divadla atd., jsou většinou uvězněny ve čtyřech stěnách a učí se nudné věci, které pro ně všechny nejsou důležité. Nedělají nic, co by jim pomohlo kultivovat jejich srdce a mysl.
4) Učí děti bát se neúspěchu
Chyby nám pomáhají stát se moudřejšími, ale škola učí děti bát se neúspěchu, jako by to bylo nějaké zlo, kterému se musí vyhnout. Žákům ve škole se říká, že mají studovat jen proto, aby složili zkoušky, a ti, kteří zkoušky nesloží, jsou opovrhováni, někdy dokonce vysmíváni, jako by sami byli neúspěšní. Proto se děti učí dělat vše pro to, aby se vyhnuly chybám, což jim jen brání dosáhnout nových cílů, které by si později v životě přály, aby se nesetkaly s možným neúspěchem.
5) Učí děti myslet si, že hraní je špatné
Děti nacházejí obrovskou radost v hraní, zábavě, smíchu, v tom, že dělají věci bez důvodu a bez cíle, kromě samotného hraní. Hra jim rozbuší srdce štěstím a promění jejich život v oslavu. Pomalu, ale jistě, jak děti dospívají, je učí, že hraní není dobré, protože není produktivní, a že by ho měly považovat prostě za ztrátu času.
Kromě toho se jim vštěpuje, aby byly vážné, upjaté a ustarané ohledně budoucích cílů, což je jen přivádí k depresi, neumožňuje jim uvolnit se a odpočinout si v přítomném okamžiku, aby si mohly užít všechny krásy, které život nabízí.
6) Učí děti, aby neposlouchaly své srdce
Na rozdíl od dospělých jsou děti v kontaktu se svým srdcem.
Po letech sociálního podmínění, během nichž se nakonec vyvinou v dospělé, si však mezi sebou a svým srdcem vytvořily silné bariéry, takže již nejsou schopny naslouchat jeho hlasu. Toto podmínění se odehrává hlavně ve škole, kde jsou děti téměř každý den nuceny dělat věci, které nemají rády, které považují za nudné a nesmyslné a za které je společnost odmění. V důsledku toho si vyvinou zvyk nedůvěřovat a nenásledovat svůj vnitřní hlas a ztratí kontakt s tím, pro co jejich srdce bije.
7) Učí děti spojovat peníze s úspěchem
Dalším způsobem, jakým škola dělá z dětí hloupé a depresivní, je to, že zaměňuje finanční zisk za úspěšný život. Ve škole se děti učí, že hlavním cílem v životě je vydělávat si dobře, a je jim řečeno, že mají obětovat téměř třetinu svého života, aby se donutily učit a dělat určité věci, jen aby získaly diplom, který jim později umožní pracovat jako otroci korporací.
Děti tak přestávají následovat své vášně, které by jejich životu daly skutečný smysl a účel, a místo toho dělají nudné věci, které jen zatěžují jejich psychiku a pomáhají jim pouze přežít, ale ne skutečně žít.
8) Učí děti obětovat DNES pro blaho ZÍTRA
Přítomný okamžik je vše, co máme. Budoucnost neexistuje, stejně jako minulost, a pokud jí věnujeme přílišnou pozornost, nebudeme si moci užít tady a teď. Většina lidí si však přítomný okamžik neužívá. Místo toho se vždy snaží dosáhnout nějakého budoucího cíle, protože si myslí, že až ho dosáhnou, budou naplnění a šťastní.
Tuto mentalitu jim vštípilo především školní vzdělání. Ve škole jsou děti vedeny k přesvědčení, že dnešní oběti v podobě pilného učení a poslouchání příkazů je zítra odmění. Jelikož se však neustále soustředí na budoucnost, promarní celý svůj život a nakonec je naplní lítost, což vede k nesmírnému psychickému utrpení. [zdroj]
- Když nemůže dýchat Evropan - 6.6.2026
- Směrem k rozpadu Německa - 6.6.2026
- Němci na Mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradu - 6.6.2026



(18 votes, average: 3,61 out of 5)
Za to dnes je to mnohem lepší , že ano ?
p.s. Taková pitomost se hned tak nevidí ! To musel vyplodit vskutku genius……
Neporozumění psanému textu je evidentně stále větší problém.
to hýkání napsal nicméně lunatický emo_blb , zkuste svobodně procítit Pythagorovu větu aniž byste znam hluboké matematické souvislosti několikaletým studiem ,
co vlastně autor toho výlevu chce ?
Co konkrétně má v článku špatně?
Pominu Tureta a kouknu přímo na tu Pythagorovu větu. Mám dojem, že jsme se to učili v 7.ročníku ZDŠ. U mě koncem 60.let. Učili?? Učitel nám nakreslil pravoúhlý trojúhelník a dal vzoreček. To není učení… A takle to bylo dál a dál v matematice, geometrii, fyzice. Na střední i na vysoké. A kdo tomu nevěří, tomu nevěřím já.
A tenkrát, jako kluk, jsem chápal ten podvod v těch exaktních vědách. O zaměření celého výchovně-vzdělávacího systému jsem tenkrát samozřejmě neměl vůbec páru!
Do té doby , než se objevil autor na světě tady běhali sami deprivovaní idioti….
My jsme mládež nová
my jsme mládež Pavlova
K barikádám povede nás
politručka Pavlová
…“nemají dělat nic jiného, než si zapamatovat informace, které v životě pravděpodobně nikdy nebudou potřebovat“…
Myslím si, že autor píše hlouposti. Tak např. bez jazyka českého by nenapsal tento článek, bez matematiky by si nespočítal výplatu, bez zeměpisu by z něj byl vidlák, který netrefí do okresního města, bez cizích jazyků by z něj byl v cizině trouba, bez chemie by klidně vychlastal kyselinu sírovou a třeba takovou fyziku bych každou zimu připomínal některým blbým řidičům a další a další.
Je pravda, že třeba takový dějepis je dnes naprosto zbytečný, protože se učí obráceně, než za mého mládí, marxismus – leninismus je přežitek, ale je dobré ho znát, tělesná výchova je pro dnešní mládež spíš tělesným trestem.
Máte pravdu, že ten článek je přehnaně vyhraněný proti vzdělávacímu systému. Ale v jádru má pravdu. Ta nosná myšlenka zní asi takto – Školy jsou jako čarodějné kuchyně, kde se dětem cepuje tak vehementně mozek, až jim zatvrdne srdce.
To je jen volně citovaný Meyrink z před 100 lety, páč to nechci složitě dohledávat. A ten lidské duši rozuměl velmi dobře, to si piště!
Jasně. Umíte chodit? Učili vás to ve škole?
Blábol. Přesně takhle funguje školství již stovky let a nevšil jsem si, že by byl třeba pan Nespokojený nějak defektní.
Páč jsou jedinci, kteří to vnitřně vyhmátnou už v raném věku. A nějakým způsobem tomu vzdorují. Pan Nespokojený evidentně k takovým patří. A to je dobře, že nejsou všichni zombí.
Pan Nespokojený zjevně spadl z Měšíce nebo byl odejit z minosterstva školství,kde se na základě zde jím předváděných zhovadilostí tvoří školní osnovy a časod času jsou na jejich základě prváděny dalšízdeformy a prováděcí zařízení.
V dávném čase potřeby šikových rukou a přemýšlivých hlav dokázal dobrý učitel teto potřeby využít, k tomu aby z vykuleného jelimánka vychoval plnhodnotného člověka,
Kde asi skončil dobrý učitel mající v sobě takovou odvahu?
U nekonečných soudních procesu „demoGratického“
doprovázeným mediálním lynčem mediálních prostitutek.
české nevinné děti v českém vězení…aneb Strašení čertem už je neúčinné… Školský Horor ve Vamberku Vamberecký zpravodaj 7-8 2019 56.ročník Neznalost zákona neomlouvá v praxi Minulý týden absolvovala 9. Třída zvláštní exkurzi. Využili jsme nabídky Vazební věznice v Hradci Králové a mohli jsme si prohlédnout toto zařízení zevnitř. Termín prohlídky byl stanoven s ohledem na věk dětí.Podmínkou bylo 15 let a platný občanský průkaz nebo pas. Prošli jsme část zařízení, byli jsme seznámeni s historií i současností vězenství, se životem odsouzených a jejich povinnostmi. Měli jsme i možnost prohlédnout si celu. Devátáci byli až nápadně potichu, roztržití, zmatení. Myslím, že všem bylo jasné-to bylo poprvé a naposledy. Konec článku. Pod článkem podepsána Krs…výchovná poradkyně učitelka Krstková. Byla to soukromá akce soudružky „ učitelky“ a nebo to zařídil soudruh „ředitel školy“ Vrkoslav + školská rada + rodiče co museli dát souhlas ? Který bachař je tak aktivní a zve školy na prohlídku věznic? Pojedou příště děti do zařízení kde jsou děti zavření v klecích…nebo do blázince? Co kdybychom s tím začali už ve školce? Nutíte dítě se rozhodovat v záležitosti, na kterou nemá rozum…
28. června 2021 08:24
po domluvě s ředitelem kanceláře generálního ředitele Vám zasílám stručnou informaci jakým způsobem se organizují exkurze základních a středních škol ve vazební věznici. Exkurze žáků základních a středních škol ve Vazební věznici Hradec Králové zpravidla organizuje spolek PRAK – prevence, poradenství, z.s. ve spolupráci s vedením příslušné školy. Jedná se o spolek, který uzavřel v roce 2010 s Vězeňskou službou České republiky Dohodu o spolupráci. V ostatních případech žádá o provedení exkurze přímo samotná škola, vazební věznice školy neoslovuje“. K Vašemu dotazu tedy sděluji, že vazební věznice školu na exkurzi nepozvala. Jednalo se tedy o iniciativu školy.
S pozdravem Mgr. Ilja Jurka tiskový mluvčí
Vazební věznice Hradec Králové
Vězeňská služba České republiky Hradební 860 50001 Hradec Králové 28. června 2021 08:24
Žádáme ovčany, aby se shromáždili v sobotu na náměstí, neb bude proveden odvoz autobusy na prohlídku, seznámení se, do věznic, blázinců, a podobných magor a horor objektů, zřízených vládou, aby ovčané viděli co je čeká a nemine
Leafrollere, za hoďku a nějaké drobné bude 4:20. Tak si ubal velké tlusté brko a zatímco ho budeš kouřit, zamysli se nad tím ještě s odstupem.
Školství „funguje“ tak, jak „funguje“, stovky let a to je přesně ten problém. Pokud ti na něm nepřijde nic divného, můžeš erárku pogratulovat, jak efektivně tě deformoval a indoktrinoval. Zrovna od tebe jsem čekal jiný druh reakce…
Článek podepisuji. Hejtři snězte si mě.
Pruská kadetka, zakončená slavnostním předáním certifikátu cvičeného papouška, člověka skutečně nutí obětovat svůj dnešek za příslib lepšího zítřka, který možná ani nikdy nepřijde. Nebo spíše pravděpodobně nepřijde.
Také lidi učí slepě poslouchat příkazy kdejaké samozvané rádoby autority, bez ohledu na to, jak velká kravina nebo sviňárna to je. A oni to pak umí a dělají to! Důsledky čehož vidíme denně kolem sebe.
Chci zpátky všechny ty roky života, co mi české školství vzalo!
Já to beru tak… Ano vzalo, od jeslí až po vysokou školu. Ale na druhou stranu mě to naučilo hledat jinde.
Takže bylo ku hovnu.
Ono je těžké, takto s tím zatočit – bylo to k hovnu. Páč zkušenost i tímto způsobem člověk získává. Třeba o tom, že prostě nežije v ráji (ani socialistickém ani kapitilistickém). A je na něm, co z toho vyvodí.
Chuť učit se nové věci mám spíše škole navzdory než že by na tom měla nějakou zásluhu…
Cítím to stejně. Jako malej jsem se do školy těšil. Čím déle jsem v ní byl tím více mě odrazovala. 90% učitelů neumí nic naučit. Tomu zbytku se hází klacky pod nohy aby nevyčuhoval.
Tohle se spíše zhoršuje než zlepšuje a do toho ještě zasahují debilní ojroovčí rodiče, kteří mají představu, že se jejich debilní děcka naučí něco ve spánku a nesmí se s tím zatěžovat ve dne.
„nemají dělat nic jiného, než si zapamatovat informace, které v životě pravděpodobně nikdy nebudou potřebovat.“ —- tohle je ta nejdebilnější argumentace proti škole, která především říká, že dál nemá smysl číst, protože článek psal někdo, kdo prostě nechápe k čemu je všeobecné vzdělání a tudíž je sám zjevně neschopen věci chápat v širším kontextu.
Autor článku tím volá po produkci jednozávitníků, kteří budou už definitivně odkázáni jen na to, co jim kdo doporučí a zakáže, sami nebudou schopni mimo vlastní obor posoudit vůbec nic.
Autor měl zjevně triviální životní dráhu, pracuje v oboru, který chtěl studovat už jako desetileté dítě. Překvápko, mnoho lidí to má jinak, mnoho lidí v průběhu života obor mění a jejich možnost změny oboru je striktně limitována šíří jejich všeobecného vzdělání, jejich rámcovou představou o náplni oborů. Autor volá zjevně po tom, aby občan s první umístěnkou došel až k důchodu.
Autor volá po společnosti, kde problémům nikdo nebude rozumět. Kovid měl být extrémním budíčkem na tohle téma: že Prymula lže si dokázal spočítat každý bystřejší středoškolák už v březnu 2020, stačila základní představa o středoškolské statistice, ale ukázalo se, že touto disciplínou nás vládne jen pár tisíc, 2 miliony jsou děti a 8 milionů občanů jsou ustrašení idioti neschopní vylovit z hlavy základní poznatky a aplikovat je!
Autor volá po tom, aby tu nebyl pokud možno nikdo, kdo by dokázal zpochybnit vládní rozhodnutí na základě triviálních znalostí. Autor volá po tvrdé totalitní diktatuře.
Pak je tu ještě ten společenský rozměr, o čem se tak asi budou ti jednozávitníci mezi sebou bavit? Nebudou mít žádná styčná témata, nebudou mít představu ani o historii, ani o kultuře, ani o technice, ani o přírodních vědách. To je recept na společnost, kterou spasí jedině fentanil…
Škola a media hlavně učí to, co si máme myslet a čemu věřit, nemyslím tím přírodní zákony a to, co se dá ověřit :).
Samozřejmě ne řádu, kázně a pravidel, to nejde, hlavně v případě retardi a dutohlavů :).